Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 685791 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2685 dnia: Sierpnia 16, 2016, 02:51:26 pm »
szkoda, ze nie mieszkasz bliżej poleciłabym "moich" fachowcow. OLek już  był zagrozony operacją barku( uraz po upadku na nartach w tym roku) , ale po przejsciu przez ręce kilku rehabilitantow- specjalistow z prawdziwego zdarzenia , ręka i bark zaczynają wracac do normalności. ( cwiczy tez dwa   razy w tygodniu u nich) . Miał do czynienia z osteopatą ( ale takim z bardzo dużym doświadczeniem i ogromna wiedzą), kilka razy " zaatakował " go rehabilitant z wielkimi gwoxdziami?  xhc i jeszcze inne techniki plus gimnastyka zdziałały bardzo dużo. Tylko niestety to nie z NFZ. >:D
 miłej reanimacji życzę:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2686 dnia: Sierpnia 16, 2016, 03:06:10 pm »
Amorku, dobrych rehabilitantów prywatnie to znam :) Takich z gwoździami też  >:D
Tylko nie wiem skąd kasę brać  :( W tą nogę i całą resztę już sporo zainwestowaliśmy. Dla odmiany mama mogłaby coś otrzymać za lata przykładnie płaconych składek. Zresztą mniej mi o to chodzi, a bardziej o to, że ortopedzi uważają się za bogów, którym żaden rehabilitant do niczego potrzebny nie jest  >:(

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2687 dnia: Sierpnia 16, 2016, 04:43:56 pm »
Zresztą mniej mi o to chodzi, a bardziej o to, że ortopedzi uważają się za bogów, którym żaden rehabilitant do niczego potrzebny nie jest  >:(

potwierdzam, moja Basia od kręgosłupa mówi to od lat,

no i nie dziwuję się Twojemu wkurwieniu!
  >:(


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2688 dnia: Sierpnia 16, 2016, 05:32:49 pm »
Zastanawiam się skąd wynika ten brak empatii do pacjenta (chodzi o ludzkie potraktowanie) to o czym piszesz, kontakt wzrokowy itp. Nie ograniczałabym tego zjawiska tylko do ortopedów, w grupie onkologów też sporo gburów się znajdzie i przecież nie o NFZ tu idzie (bo ten wiadomo, może tylko ile może  :-\ i rzeczywistości nie zmienimy, nie wpłyniemy też na podział kasy).
Dlaczego ten sam lekarz w gabinecie prywatnym, poda rękę, porozmawia z pacjentem, jak z człowiekiem, a nie jak w przypadkiem. Przecież i na kontraktach z NFZ-etem teraz nieźle zarabiają, więc o co biega, skoro nie o kasę  :-\
W Niemczech zupełnie nie ma prywatnej służby zdrowia. Każdy lekarz ma podpisaną umowę z jakąś kasą chorych, których jest kilka i konkurują z sobą. Jak się do jakiejś kasy zapiszesz na konkretny pakiet, to Twoje składki tam idą, a nie gdzieś do wielkiego wora p.t. NFZ (czyli państwo, czyli niczyje  C:-) ).

 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2016, 05:34:23 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2689 dnia: Sierpnia 16, 2016, 08:10:39 pm »
Mam dużo myśli wokół tematu, który się powyżej nawiązał. Zapewne do niego wrócę.


Ja też.
Ale chyba na razie nie chce mi sie wokle gadać.

Jestem właśnie po wielu wizytach szpitalnych u mojego taty, gdzie do łonego zapisał się na własne życzenie, w celach diagnostycznych. Po co na co, tylko łon wie. Nikt nie ingeruje w jego decyzje. Nie da się. Zresztą nigdy się na dało.
Starałam się jedynie zapełnić mu czas.
Ale co? i tak niedobrze. Cały świat be, szpital, pielęgniary, lekarze, córka, zięć, noo chociaż wnuk się tym razem sprawił, pogoda i wokle, a przede wszystkim, że jestem stary.
To nic, że sprawny, w sumie zdrowy.
Zły na cały świat (86 lat), mama 78.
Szkoda mi mamy, bo na co dzień musi go znosić.

Ech.... szkoda gadać, źle to urządzone.
Do bani ...

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2690 dnia: Sierpnia 18, 2016, 10:50:34 pm »
stwierdzam we związku z powyższym, ze najwięcej empatii do pacjenta mają..............weterynarze  ;)

(byłam 3 razy w tym tygodniu)

co do pożaru sadzy w kominie...to się u nas zapaliły ze 2 lata temu.........cudny widok był  ;D ...słup ognia i iskier....wylot komina do czerwoności rozpalony
chłop gaśnicą wygasił.....nie trza było ścian rozwalać   ;)
jedynie z wiosną trza było ten wylot wymienić, bo się w blasze dziury porobiły  ::((
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2691 dnia: Sierpnia 19, 2016, 06:35:28 pm »
Agawa, co do zdania lekarza o rehabilitantach, to ja się przychylam. Mój mąż od kilkudziesięciu lat ma usztywniony lewy staw biodrowy. Przy jakichkolwiek zabiegach, na wszelki wypadek mówi o tym. Znalazła się jedna taka, która wysłuchała tego, a następnie postanowiła rozruszać ten staw.  ::(( ... Śmiałam się później z męża, że nie pozwolił sobie za darmochę, "naprawić" tego co mu prof. Dega "zepsuł".  xhc
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2692 dnia: Sierpnia 19, 2016, 07:01:48 pm »
ortopedzi uważają się za bogów, którym żaden rehabilitant do niczego potrzebny nie jest  >:(


niestety, nie tylko ortopedzi...  >:(
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2693 dnia: Sierpnia 22, 2016, 11:50:49 pm »
Szybki raport zdrowotny zdam, coby w pamięci (mojej  ;D) został:

* dziś byłam na usg oczu  :o :o :o - tak, tak, robią takie cuda, gdy wzrok siada; a u mnie wziął i siadł - w ciągu roku o 8 dioptrii  ::(( Wynik: prawdopodobnie - zaćma jądrowa  ::(( O takiej jeszcze nie słyszałam. Szanowny podsumował: "masz niezwykłego męża, to i zaćmę masz niezwykłą"  ;D Za tydzień wizyta u okulisty i prawdopodobnie skierowanie na zabieg  :(
* przy okazji bytności w klinice przypomniałam sobie o wykonanej jakiś czas temu biopsji tarczycy, więc o wynik się upomniałam. Nie to, abym tak zupełnie z pamięci wyparła, ale kierowałam się doświadczeniem, że jeśli na kopercie z wynikiem nie ma czerwonej kropy, więc raka nie ma, więc nie dzwonią po odbiór  :D Nie zawiodłam się: wynik - guz łagodny, do obserwacji. Czyli kolejny do podglądania  ;D
* o wynikach cytologii zapomniałam  >:( Cóż, nie sposób utrzymywać w pamięci wszystkiego  ;D
* natomiast pamiętałam, aby zapisać się na usg piersi, mammografię oraz usg tv i brzucha  :)

Hm... i tym sposobem płynnie niejako weszłam w tryb corocznych badań :(
Nie lubię, nie lubię bardzo...

A życie toczy się dalej. Praca, ogród, dzieci, pies, szanowny (kolejność celowa  ;D). Nic nowego. I dobrze. Spokój jako najważniejszy stan :) 

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2694 dnia: Sierpnia 23, 2016, 09:04:57 am »
usg tv - nie znam :o :D
badan dużo, ale jaka będziesz przebadanai pewna, że wszystko ok ! :)
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2695 dnia: Sierpnia 23, 2016, 10:11:45 am »
usg tv to dopochwowe  8)

przyznam, że 8 dioptrii w rok to niezły wynik  >:( - też nie słyszałam o jądrowej zaćmie, niech licho porwie ten postęp!

dobrze, że cała reszta OK


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2696 dnia: Sierpnia 23, 2016, 10:45:04 am »
A niech porwie  >:(
Wolę jakoś zamiast 'dopochwowe' - transvaginalne  ;D

Mam tak od czasu, gdy będąc młodą harcerką, wlazłam do namiotu męskiego zastępu z radosnym pytaniem: nie widzieliście gdzieś mojej pochwy  ??? (w domyśle - od finki  ;D)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2697 dnia: Sierpnia 23, 2016, 11:43:56 am »
 xhc
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2698 dnia: Sierpnia 23, 2016, 11:46:00 am »
 xhc

któryś się przyznał   ;D :-X
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2699 dnia: Sierpnia 23, 2016, 01:22:28 pm »
dobre  xhc
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia