Autor Wątek: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny  (Przeczytany 324126 razy)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #420 dnia: Lipca 26, 2015, 08:06:21 pm »
A może można je od początku przycinać, formować.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #421 dnia: Lipca 27, 2015, 08:26:58 pm »
Przycinać gałezie owszem, alt to rozmiar pnia mnie powalił  xhc

I dalej nie pada  >:( A moje drzewka chcą z doniczek  do ziemi, nie mówiąc o ogorkach wschodzacych z dala od wszelkiego kranu i smętnie wiednacych  >:( Jak tak dalej pójdzie to znowu w tym roku nie będzie ogórków!  :'(

Na pocieszenie- malanga, tiquisque, imbir wschodzą ladnie, o kurkumie nie wspominając, bo to juz własciwie chwast, wszędzie wyrośnie  :o
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #422 dnia: Lipca 30, 2015, 12:23:41 am »
Muszę w końcu zabrac się za sprzatanie, deszczu! Gdzie jesteś! Skąd mam wziąc czas na sprzatanie jak nie pada!

Pare dni temu przyszlam z ogrodu zziajana. A pod moimi drzwiami jatka! Świeża, ledwie krzepnąca krew  ::(( Rozejrzałam się wokoło, trupa nie widać. Nie ma sladów na oknie, ze jakis ptak probowal w nie wlecieć, nie ma śladów walki... Kocica zeżarła ptaka? Powinny byc pióra...

Tymczasem Syamek przyszedł z wieścią, że nasz pies jest ranny, krew mu leci z ucha  :o  Zwierzak zadekował sie pod samochodem, wytaszczylismy go stamtąd. Rzeczywiście miał krew na głowie i pod szyją, nic jednak nie wygladało na ugryzienie. W końcu dostrzeglismy przyczynę- krew, zywo czerwona, tętnicza, ciekła z koniuszka ucha! No i jak to zatamować? Przywiązaliśmy Bhime na łańcuchu. Najpierw próbowałam na cukier. Zaraz się jednak rozpuscił. Tymczasem Bhima trzepal glową, obryzgując moją sukienke, twarz, oczy. "No pieknie, mam nadzieję że się nie zaraże gorączka kleszczową"- pomyślałam. Gaur przyniosł psiukacz z fioletem i kołnierz, żeby psu załozyc na szyję. Niestety zwierzak wpadł w jakis amok przez ten kołnierz i ściagnął go sobie z szyi razem z łańcuchem, po czym zaczął się oddalać w kosmicznym tempie, opryskując przy okazji krwią pranie Syamka. Na szczęście Gouruś wpadł na genialny pomysł i zagrzechotal chrupkami i pies z łakomstwa wrócił.  :pot:

Wypsikalismy fiolet do końca, potem Gauruś próbował stosowac ucisk na ucho, ale nic nie pomagało i  wreszcie dalismy spokój. Legowisko zrobiło się brunatne, krew obryzgała sciany i posadzkę... No kto by przypuszczał, głupi koniuszek ucha... Wreszcie zwierzak się zmęczył i zasnął i dopiero wtedy krew zaczęla krzepnąć. Ale slady pod moim domkiem zdązyły zaschnąc i sa tam do dziś, nie wiem czym to zetrzec, nie chcę uzywać własnej ścierki do podłogi  :-\ Śyamek sprzatał dziś, tylko że on ma gdzie podłączyc węża to sobie woda pod ciśnieniem umył, ech...
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #423 dnia: Lipca 30, 2015, 01:40:02 am »
o rety... to chyba przez temperaturę tak długo się lało, nie?


a o Ruczi napiszesz? dlaczemu jej nie ma?
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #424 dnia: Lipca 30, 2015, 06:47:30 am »
a jaka to pora teraz u was? chyba deszczowa? a dyszczu  ni ma?  kiedy jest najprzyjemniej na waszej ziemi?
czytając twoje literki wciąż mam skojarzenia z Księgą dżungli  KIplinga. Nie wiem dlaczego, czy te imiona , przyroda i egzotyka wywołuje takie wrażenie? ale miłe to!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #425 dnia: Lipca 30, 2015, 11:44:25 am »
Opowieści, jak nie z tej epoki  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #426 dnia: Lipca 30, 2015, 12:58:58 pm »
Ładny ten Wasz piesek braju :) ...widziałam na fejsie.
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #427 dnia: Lipca 30, 2015, 05:44:24 pm »
Parabola, Bhima to przystojniak!  O0 Nie tak dawno jeden z sąsiadów zagroził, że wytruje psy co się zleciały do jego suki (któryś zezarł mu kurczaka) i nasi chłopcy jeździli do faceta, żeby wyjasnić co jest grane. Gościu od razu zrobił się milutki: "Alez skąd, nic takiego nie powiedziałem, jak mógłbym otruc jakiegos psa?" Ale nasz Casanova nie przejął się groźbami i założę się, że szczeniaki będą własnie do niego podobne  >:D

Amorku, pora teoretycznie deszczowa, a deszczu jak na lekarstwo... :( Wczoraj popadało z godzinke, ale określiłambym moc deszczu na 2-3 w mojej 10-ciostopniowej skali i choć to oczywiście podlało ogród i pastwiska, to nie przełozy się na zasoby wody pod ziemią, a od tego zalezy nasze przezycie w porze suchej  :-\  My najbardziej lubimy początek pory deszczowej, gdy wszystko wybucha zielenią i w powietrzu tańczą setki świetlików. W tym roku jednak nie było tak ładnie, okolica zieleniała dłuuugo i powoli zanim trway i pnacza wrociły do formy. Świetliki do dziś nie są w formie, wczoraj kilka smetnych egzemplarzy ozywiło się na widok błyskawic.

Metko, Ruczi wyjechała w marcu i już nie wróci  :'( Rozwiedli sie z mężem i ona pojechała do Włoch, a on do USA. Wiem, że zdrowotnie czuje sie tam lepiej, ma tez bliżej do rodziców, ktorzy na pewno bardzo jej rozwód przeżyli. Nam równiez było bardzo przykro z tego powodu. No ale co zrobić, związek doszedł do kresu swojego istnienia i przedłużanie agonii odbijało sie na zdrowiu obojga... Teraz przynajmniej Ruczi jest zdrowsza

Dana, tutaj jest troche inna epoka ;)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #428 dnia: Lipca 30, 2015, 06:31:42 pm »
ech, przykro to czytać. tym bardziej, że i Ty straciłaś przyjaciółkę na wyciągnięcie ręki... ale skoro dla nich tak ma być lepiej...

dużo deszczu Ci życzę!  :-*
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #429 dnia: Lipca 31, 2015, 02:18:33 pm »
Metko, Twoje życzenie było rozkazem! Choć prognoza pogody nieubłaganie podawała 25% prawdopodobieństwa opadów, wieczorek spadl deszcz!  ztx Może niezbyt intensywny, ale za to 2-godzinny. Ogród podlany na conajmniej 2 dni. 

 Może bys jeszcze "poczarowała" dzisiaj? ;) Dwóch chłopaków jedzie do stolycy na 3 dni i bardzo by mi sie przydało, żebym nie musiala podlewać, bo zostaje nas tylko dwoje na ten czas, a robota ta sama   

rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #430 dnia: Lipca 31, 2015, 02:30:42 pm »
 xhc

mówisz i masz - deszczu Ci życzę, obfitego, rzęsistego, coby roślinki się napiły!  :-*
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpnia 08, 2015, 06:13:45 pm »
Metko, a może pozyczyłabus jeszcze raz?  ;D Bo tamtą razą, to zapowiadął się pieknie, ale burza zahaczyła nas tylko ogonem. I znowu posucha. No, na dziś zapowiadają 70% szans na opady... w ilośći 0,3mm  >:(

Dwóch chłopaków pojechało do stolicy, więc rządzimy tu z Murlim i Miguelem. Murli na szczęście zaofiarował się, że ugotuje wszystkie 3 posiłki, więc jakos to przeżyję, że roboty więcej   >:D

Mam nadzieję, że Miguel pozrywa papaje. Ja próbowałam dwa dni temu, ale drzewo takie wysokie, ledwo ledwo sięgnęłam tyczką, a że tyczka długa, to sie koszyczek z owocem przechylił i... tylko słyszałam jak mój cudowny okaz dudni tocząc się coraz niżej i niżej po zboczu zarośniętym ciernistą dźunglą  :'(  Nie czułam się na silach, żeby go szukać.

rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpnia 08, 2015, 07:16:29 pm »
ależ życzę, życzę z całego serca! niech poleje tak, żebyś Ty polewać nie musiała!  :-*
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #433 dnia: Sierpnia 08, 2015, 08:50:43 pm »
i coby ten deszcz i do nas zawitał ;)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #434 dnia: Sierpnia 09, 2015, 12:52:47 am »
Dziewczyny! Dzięki!  :-* Od 15 minut pada  :oklaski: Jakies 3 stopnie intensywności z mojej 10-ciostopniowej skali, co jednak oznacza, że ogród będzie podlany na 2 dni minimum. a jesli deszcz potrwa dłużej, to może poziom wody w źródle sie podniesie i nie będę musiała pompowac wody?

A może chciałybyście sobie dorobić jako czarownice tutaj?  xcv  ;D  Nasz Juan całkiem na poważnie zatrudnił faceta, urodzonego jako młodszy z bliźniaków (bo tylko on ma taką moc  O0 ) do ochrony pastwiska przed gasiennicami. Ponoć podziałało. No, za sprowadzanie deszczu zarobiłybyscie tu teraz fortunę! Od 78 lat nie było takiej suszy  ::((
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia