Autor Wątek: święta 2014  (Przeczytany 68986 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2928
Odp: święta 2014
« Odpowiedź #345 dnia: Stycznia 07, 2015, 01:39:26 pm »
Bylam w Licheniu zanim powstała tam bazylika i... podobało mi się  :P Kicz, to prawda, ale wzruszyl mnie ogrom pracy włozonej przez zwykłych ludzi, te kamienie przywozone na taczkach i w kieszeniach, "odpustowe" figury, przywołujące wspomnienia z dzieciństwa.  Może też atmosfera była bardziej niesamowita, bo zajechalismy bardzo późno i gdy na zwiedzanie Golgoty ruszylismy około 9-tej wieczorem to już nie wszystkie światła działały i ja z babcią zabłądzilam, ciotki wraz z  reszta grupy gdzieś zniknęły, a my zostałyśmy same w ciemnych korytarzach  ::(( ;)

Z tamtej wyprawy za to bardzo niemiło wspominam Niepokalanów, gdzie zakonnik rozdawal antysemickie ulotki, byłam potwornie zdegustowana, nawet powiedziałam gościowi co o tym myslę. Wcale się nie przejął, broszury dal innym  >:(

A co do kolędy- moja mama narzeka, że nigdy nie przychodzi ksiądz z ich kościoła, zawsze wypozyczaja jakiegoś z innej parafii. Na ile sie orientuję w Kostaryuce też jest zwyczaj, że ksiądz chodzi ale nie pamietam kiedy. No i do nas nigdy nie zajrzał  >:D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: święta 2014
« Odpowiedź #346 dnia: Stycznia 07, 2015, 02:11:58 pm »
Braju mnie golgota w Licheniu też odpowiada i jest dla mnie dobrym miejscem do skupienia, modlitwy, a jeśli idzie o nową to ta wielkość (ogromna budowla) i wewnątrz złoto, które aż w oczy razi, niestety nie. Natomiast
wokół nowej bazyliki jest duży spacerowy teren i szereg głazów, na których wypisane są sentencje. Ja byłam tam kilka lat temu, teraz to ten park pewnie się rozrósł, a i wokół powstało mnóstwo bud gastronomiczno-pamiątkowych.
Tak jak zwykle. Są ludziska, to i handel szybko się rozwija. Myślę, że Ci ludzie, są zadowoleni, że mają tę bazylikę, która przyciąga pielgrzymów.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++