Różności > Kulinaria

Soczewica

(1/5) > >>

hamak:
Będę pierwszy raz w życiu zajmować się ;) soczewicą - czerwoną, chcę jej trochę wsypać do czegoś w rodzaju leczo/ratatuj (cukinia, papryka, pieczarki, cebulka, marchewka, brokuł, groszek, kukurydza).

Pytania:
- czy w ogóle soczewica będzie tu pasować? ???
- jeśli tak, to ile będzie potrzebować czasu, żeby się ugotować (ponoć krótko) i czy moczyć/nie moczyć wcześniej?
- czy wsypać ją do gara przed czy po wlaniu pomidorowej pulpy z kartonika, bo w internecie różnie piszą - a może to nie ma znaczenia?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi :D

mag:
kucharka ze mnie taka_sobie, więc odpowiem tylko na część pytań,
bo soczewicę gotuję jedynie w zupie - zajmuje jej to jakieś 30 minut,
nie moczę przed wrzuceniem, jedynie płuczę,

pomidory wrzuca się zawsze na końcu - że niby zakwaszają i po wrzuceniu ich już nic nie mięknie w tym garnku?
w każdym razie wrzucam pomidory do zupy po tych 30 minutach  8)



hamak:

--- Cytat: mag w Marca 02, 2016, 09:33:07 pm ---pomidory wrzuca się zawsze na końcu - że niby zakwaszają i po wrzuceniu ich już nic nie mięknie w tym garnku?  8)
--- Koniec cytatu ---

No właśnie tak gadają, ale gołąbki moja mama przecie w sosie pomidorowym zawsze gotowała i były mięciutkie i  mnx

Pojęcia nie mam, jak smakuje soczewica ::) - nie schrzanię nią całej potrawy?

oooAncia!:
Gotuję zupę pomidorową z soczewicą. Czasami pastę z suszonymi pomidorami (po warsztatach). Przepis na potrawkę leży i czeka ;-)

roza3:
na mojej soczewicy piszom, ze gotuje się 12-15 minut
wrzucałam dzisiaj do chińszczyzny......razem z mrożonką chińską...czyli góra 15 minut się gotowało

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej