Rak piersi > Leczenie raka piersi

kalkulator

(1/4) > >>

ania01:
Ktoś tutaj pytał o skuteczność różnego rodzaju schematów chemioterapii i możliwość określenia rokowań. Znalazłam ciekawy program, nie tylko zresztą dotyczący raka piersi, ale również innych "popularnych" guzów litych.
http://www.lifemath.net/cancer/breastcancer/therapy/index.php

mag:
hehe,
przecież ta statystyka to jakaś wróżba z kosmosu

doczytałam, że ktoś zaprognozował mi, że miałabym żyć około 82 lata - ciekawe z czego im to wyszło  ;D

z terapią jaką przeszłam i przy moim rodzaju guza - będę żyła prawie 5 lat krócej 
a nie poddając się terapii będę żyła 7 lat krócej...

powinnam napisać - biorę w ciemno!
ale uważam, że ten kalkulator jest bez sensu - głównie dla osoby chorej, która wierzy we wszystko, co o raku piszą,
bo ja dla jaj mogę sobie takie tabelki poklikać i się z nich pośmiać  8)

to to samo, co powiedzenie pacjentowi, że ma 97% na wyzdrowienie,
a co jak załapie się na pozostałe 3%?

dani:
Czy pisałam wam kiedyś, że po operacji chirurg powiedział mi, że mam 90 % szans na całkowite wyleczenie ?
Bu - ha - ha.

betty:
jak dla mnie to są bajki z mchu i paproci
nie kliknęłam w link

ania01:
Wiesz mag,

ja nie uważam żeby był on bez sensu. Załóżmy, jest jakaś kobieta, która cierpi katusze przyjmując tamoxifen. Wchodzi w kalkulator i dowiaduje się, że to pomaga tylko w 2% przypadków. Dlaczego po powzięciu takiej wiedzy nie miałaby porozmawiać z lekarzem nad sensem kontynuowania tej terapii, która być może bardziej szkodzi niż pomaga?

Każde leczenie opiera się na statystykach. Przecież ktoś podczas operacji umrze na niewydolność serca a mógłby z guzem pożyć 6 lat, inny dostanie białaczki pochemijnej bez której dożyłby 90-tki. To jest jak gra w totolotka, a jednak to na podstawie tych statystyk podejmowane są decyzje, które ważą o naszym zdrowiu i życiu. Przecież mogłaś powiedzieć lekarzowi, żeby Cię nie truł skoro tak w zasadzie to nie wie czy to leczenie Ci pomoże czy zaszkodzi. A jednak tego nie zrobiłaś - uwierzyłaś we wróżbę z kosmosu i poddałaś się leczeniu ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej