Autor Wątek: Świat Moniki  (Przeczytany 19722 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #60 dnia: Października 13, 2015, 08:52:41 am »
Ja badanie kontrolne u gin. miałam co rok ( USG i cytologię) terz po zachorowaniu mam co pół roku ( też USG i cytologię) Tak prawdę mówiąc jak gin może zbadać bez USG dopochwowego?Przecież chyba to normalka?
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #61 dnia: Października 13, 2015, 09:48:56 am »
jak gin może zbadać bez USG dopochwowego?
palcem  :P ;D

a ja com już wysterylizowana dostaję zaproszenia na cytologię.....i wyrzucam
bo jak raz poszłam sobie na takie badanie, to pan_tfuu_gin  wq...wa wręcz dostał.....i powiedział, że to sztuka dla sztuki
a poszłam do znanej w mieście kliniki...i znanego doktora

gdybym poszła prywatnie pewnie by się ukłonił od drzwi......i co pół roku nawet robił
nie wiem tylko po co se ta klinika w ogóle kontrakt podpisała z nfz  :o
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #62 dnia: Października 13, 2015, 10:01:50 am »
jeśli po usunięciu macicy została szyjka macicy lub jej część, a nawet gdy zostaje tzw. kikut pochwy - cytologia nadal jest obowiązkowa,

podobno tylko gdy usunięto macicę z przydatkami z powodu mięśniaków - cytologii nie robi się




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #63 dnia: Października 13, 2015, 10:23:30 am »
mag ja nie mam macicy ( został jeden jajnik) ,jak to nazwałaś kikut szyjki i badanai mam jak pisałam poprzednio.Co to za gin.który badania robi palcem????? Toć to średniowiecze!!!! ::(( ::((
Natalia

Offline mika78781

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #64 dnia: Października 13, 2015, 12:22:33 pm »
USG dopochwowe powinno być robione przy wizycie tak samo jak cytologia, ja po wykryciu guzka poszłam sprawdzić czy na dole jest wszystko ok i miałam zrobione usg bez proszenia. O cytologię natomiast lekarz zapytał, czy na pewno nie robiłam w ostatnich trzech latach.
Przepisując mi Tamoxifen lekarka kazała mi iść na kontrolę do ginekologa za pół roku. Ciekawe czy zrobi cytologię, ostatnia była w lutym.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2015, 12:30:47 pm wysłana przez mika78781 »

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #65 dnia: Października 13, 2015, 12:45:21 pm »
Mika, a zapytaj gina o inne programy, z których korzystają przychodnie. Od 12 lat chodzę "państwowo" do ginekologa. Co roku mam cytologię, ale lekarz i pielęgniarka monitorują, czy badanie jest standardowo z funduszy NFZ czy z dodatkowych programów np ministerstwa zdrowia. I co roku mam badanie.

Podobnie z USG - bez problemu, zarówno u gina jak i na onkologii - nikt nie odmówił mi skierowania na badanie. Ufff...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #66 dnia: Października 13, 2015, 05:54:03 pm »
przy tamoxifenie robię co pół roku generalny przegląd podwozia i blacharki, chodzę prywatnie, nie mam czasu i ochoty najsampierw się rejestrować na nfz a potem prosić o skierowania  :-\
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #67 dnia: Października 13, 2015, 07:21:59 pm »

podobno tylko gdy usunięto macicę z przydatkami z powodu mięśniaków - cytologii nie robi się

na mojej wsi państwowy gin robi, do tego dokłada jeszcze usg dopochwowe -i to wszystko gratis :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #68 dnia: Października 13, 2015, 07:37:23 pm »
usg u nas w standardzie, za free, mam robione przy każdym, również nfz-towskim badniu (tylko czy się znają ??? )
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #69 dnia: Października 13, 2015, 07:44:32 pm »
jak gin może zbadać bez USG dopochwowego?
palcem  :P ;D


Co to za gin.który badania robi palcem????? Toć to średniowiecze!!!! ::(( ::((
Natalia...to był żart  ;D

ale po prawdzie palcem też się teraz bada....niezależnie od usg  8)

_______________________________________________________________________

ja doskonale wiem, że mam mieć robioną cytologię......(pomimo, iż nawet szyjki nie mam).....i nazywa się ona " ze szczytu pochwy"  :o
tylko, że pan gin na nfz tego nie wiedział....chyba  ::)

ja se chodze co rok prywatnie...za jednym zdjęciem majtek mam i  badanie i usg i cytologie...i w dupie mam ich zaproszenia co 3 lata  >:(
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #70 dnia: Października 13, 2015, 08:18:51 pm »
j (...) Pewnie przy mojej karcie mają czerwoną kropkę oznaczającą: klient trudny-awanturujący się  >:D (...)

He, he, he  xhc
Już dawno doszłam do takiego wniosku, że coś takiego mam w karcie.
Szczerze, mam to głęboko gdzieś  ;)
Oby mnie tylko załatwiali jak trzeba.
A gina mam całkiem prywatnie  >:(
Muszę to zmienić  :0ulan:

Offline Nastja1989

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 658
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #71 dnia: Października 21, 2015, 11:13:19 am »
USG dopochwowe powinno być robione przy wizycie tak samo jak cytologia, ja po wykryciu guzka poszłam sprawdzić czy na dole jest wszystko ok i miałam zrobione usg bez proszenia. O cytologię natomiast lekarz zapytał, czy na pewno nie robiłam w ostatnich trzech latach.
Przepisując mi Tamoxifen lekarka kazała mi iść na kontrolę do ginekologa za pół roku. Ciekawe czy zrobi cytologię, ostatnia była w lutym.
Mi nie zrobil cytologii a tez miałam w lutym ostatnia. Stwierdził ze nie ma takiej potrzeby. Zrobił usg, obejrzał dokładnie moje torbiele i tyle badania. Teraz musze się wybrać  do pana dowcipnego  ::((
Carcinoma mammae invasivum piersi prawej trójujemny,
Ki67 - >20%, T2N0M0, G3
4 x AC,8x paclitaxel, 6x cisplatyna
Mastektomia 21.03.2016
Radioterapia -maj-czerwiec 2016
Wrzesień ... kolejne starcie

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 19, 2015, 07:30:15 pm »
puk_puk, miko, co tam u Ciebie słychać?


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mika78781

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 17, 2016, 02:52:40 pm »
Po dłuższym czasie wracam, no cóż jak trwoga to do Boga!
Po tym jak rzuciłam się w wir życia po skończonej chemii to teraz przyszedł czas na kolejny etap.  Martwią mnie moje dolegliwości brzuszne i to na tyle, żeby zrobić badania. 21 stycznia mam tomograf i zobaczymy co się dzieje.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Świat Moniki
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 17, 2016, 03:02:11 pm »
Miejmy nadzieję, że nic, że to tylko dolegliwości pochemijne - a to z czasem minie
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)