Autor Wątek: o urodzie i nie tylko  (Przeczytany 134994 razy)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #240 dnia: Października 10, 2014, 12:56:12 pm »
kup sobie maseczkę bankietową Dermiki, ładnie napina skórę
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #241 dnia: Października 10, 2014, 04:54:53 pm »
Z mojego doświadczenia denaturatu nie polecam, według mnie usztywnia skórę. Proponowałabym na początek oddać do szewca i ze zbolałą miną poprosić o ratunek (Metka na pewno to potrafisz), facet wymięknie. Jeśli chodzi o włosy, to szukaj w internecie. Moja córcia na kilka dni przed swoim ślubem przysłała mi link z fryzurą którą mam jej zrobić na ślub, o fryzjerze nie chciała nawet słyszeć. Jedna próba była dzień przed ślubem, dwie w dzień ślubu, trzecia musiała być już premierą, bo czas był wyjeżdżać do kościoła.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #242 dnia: Października 10, 2014, 06:00:59 pm »
metka a masz prostownicę ?
czy z kapeluszem czy bez po mojemu to najładniej wyglądają długie, rozpuszczone, proste, gładkie włosy (ja se o takich mogę jeno pomarzyć)
zgadzam się poza tem w 100% z Amorem co do ubierania się "pod kolor"

a korektor musowo sprawdź w dobrym(=ostrym świetle), ja se ostatnio kupiłam taki co mi robi zmarchy pod oczami, zmarchy, których nie mam !  :o

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #243 dnia: Października 10, 2014, 06:24:20 pm »
Keluś, metka se jeszcze nic nie musi napinać 8)

rozwiązanie humorystyczne, ale do rozważenia: kupić kapelusz z szerokim rondem i ewentualnie założyć słoneczne okulary - wtedy ani maseczka, ani fryzjer, a już na pewno korektor pod oczy nie będą potrzebne  xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #244 dnia: Października 10, 2014, 07:32:01 pm »
 xhc    xhc

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #245 dnia: Października 15, 2014, 01:32:21 pm »
moje drogie, bardzo dziękuję za odzew. no to po kolei - naskrobię szybko i lecę na zakupy  :0ulan:

Dano, to takie spotkanie pół-prywatne, pół-biznesowe. chyba tak to mogę określić  ;) na pewno nieformalne. kapelusz miałabym na sobie "na wejście". kozaczki... no mam jedne... zobaczę czy będą pasowały do spódnicy. dzięki za podpowiedź! z tym "wypoczęciem" będzie chyba największy kłopot  ;)

justyna, dzięki, filmiki przejrzane. jeden wydaje mi się dość łatwy. tą piankę też mam, działa fajnie na końcówki, niestety sama nie wystarczy, na ciemieniu wyglądam jakby mnie krowa jęzorem przylizała. coś z tym muszę podziałać. lecę zaraz po grube wałki, zobaczymy. pewność siebie mam w deficycie, trza będzie poudawać  ;)

reniferku, poszukam go dziś i przetestuję! dobrze wiedzieć, że jest coś, co działa! luźny koczek przypadł mi do gustu  :)

agawo, j.w. do justyny - na długość ok, ale nie wiem czy zawinę je aż do samej góry, dość długie już mi to owłosienie urosło  ;) a z resztą papiloty gdzieś miałam, wieczorem spróbuję i zobaczę. jedwab jest w rosmanie za 3,50 chyba, o wałkach już pisałam... kurczę, może po prostu szarlotce rudego mopa zakoszę...? prościej będzie  :-X seforę mam na liście, a octu się obawiam czy mi po nim zapach nie zostanie, już bym wolała czystą  ;)

amor, jesteś genialna!!!! spray do rozciągania! czytałam, są też pianki. pytanie czy one mają taką samą skuteczność czy tylko różnią się ceną i nazwą producenta? skoro buty ryłkowe, to ryłkowy psikacz_rozciągający też musi być czy mogę kupić deichmannowy? jaka jest jakość tych deichmannowych albo ccc-owych specyfików? miałyście? znacie? co do kolorów - torebkę będę miała rudą, buty czarne, nie mam inaczej, więc przypadkiem wyjdzie jak powinno  ;)

mirusiu, jak popsikanie nie pomoże, to będę obtłukiwać  ;) albo do szewca się wybiorę. pytałam już, robi takie coś w jeden dzień, więc spokojnie zdążę. ano trzeba było, teraz czasu się nie cofnie, może ten "mój" jeszcze na mnie gdzieś czeka  ;)

reniferze, zdjęcie znane dziewczynom, bo same mi je robiły  :) przymierzałam przy nich na spotkaniu we wrocławiu, cieszę się, że Wam się w nim podobam  :)

kelu, maseczki regularnie robię (od ubiegłego tygodnia hehe), ale niektórym, choćby w maseczkach spali i się kąpali, już nic nie pomoże  ;) przy okazji dowiedziałam się, że ten wysyp na skórze (nie tylko twarzy) to alergia pokarmowa. kilka dni temu zjadłam gruszkę, a dziś kupiłam śliwki... za bardzo się swoim wyglądem nie będę przejmować, bo i tak wiem jaki będzie efekt - trudno. teraz zrobię, co mogę. a potem po prostu nie będę na siebie patrzeć  >:D , ważne żebym się dobrze czuła "w środku"

lulu, też chętnie przysłałabym Ci linka... tylko ciutkę że za daleko mieszkasz, aż takich długich herów nie mam  ;)

aquila, nie mam prostownicy. gładkie a przylizane, to jednak różnica, nie? z resztą okazało się, że z pewnych względów nie mogę mieć rozpuszczonych... a zmarszczki mam i bez korektora  ;) i to straszne (o z_ocznych mówię). ostatnio sprawdzałam w naturze smarując się pod każdym okiem czym innym i oznajmiając pani, że teraz pójdę na zakupy i zobaczę jak będą się sprawować. nie protestowała. ten z loreala okazał się lepszy, ale dosyć mocno wysuszał

mag, jasne... a na resztę kadłuba narzucić płaszcz przeciwdeszczowy... taki do ziemi... niezłe rozwiązanie  >:D







rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #246 dnia: Października 15, 2014, 03:09:10 pm »
Metko, a nie myślałaś, by skrócić włoski tak ciut poniżej szyi i pójść do fryzjera przed tym spotkaniem. Fryzjer dobierze do Twojej twarzy i rodzaju włosów, coś odpowiedniego. Ja sobie Ciebie nie wyobrażam w wyprostowanych i takich długich. Raczej coś bardziej nasrożonego (już niezależnie od długości). Jak ważne spotkanie, to warto zainwestować w dobrego fryzjera  O0
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #247 dnia: Października 15, 2014, 03:43:55 pm »
na razie nie chcę ścinać. zobaczę dokąd mi urosną  O0
a potem se szczelę jeża. rudego.  >:D
albo trwałą  O:-)


albo jedno i drugie  :blank:


pees. kelu, maseczkę bankietową mam. używałaś jej POD makijaż? nie spływa? kupiłam też upiększającą bb (też dermiki). ale najbardziej to by mi się przydało porządnie wyspać... aha, wałki dostałam dopiero w czwartej drogerii. w jednej, gdzie ich nie było, dowiedziałam się, że pytam o "taki nietypowy produkt"...  :o
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #248 dnia: Października 15, 2014, 10:11:07 pm »
kilka dni 'przed' sprawdź, czy nowe mazidła Cię nie uczulają  ;D

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #249 dnia: Października 16, 2014, 12:53:47 pm »
nie strasz! nie mam już "dni przed" - nawet jak mnie dziś uczulą, to do weekendu i tak nie zlezie! będzie, co ma być xhc już głupawkę mam. teraz doczytałam, że ta dermika bankietowa, to do skóry dojrzałej  :o

szkoda, że się nie zobaczymy, agawo  :'(
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #250 dnia: Października 16, 2014, 05:26:23 pm »
też żałuję…  :(
A ew uczulenie sprawdza się we wgłębieniu ręki, tam skąd krew pobierają  8)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #251 dnia: Października 16, 2014, 05:37:11 pm »
ok.
a Ty wiesz, że tak po prostu weszłam do sefory, poprosiłam o bazę pod cienie i pani mi dała? byłam w szoku. tak bez niczego. zapytała tylko którą chcę, wzięła tester i przelała mi do malutkiego słoiczka. wow  :o

zamiast kapelusza mam spinkę do włosów  O0 korektory też nabyte  ::(( buty odpowiednim sprayem popsikane i pochodzone (wieczorem popsikam jeszcze raz). uczesania jeszcze nie testowałam.
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #252 dnia: Października 16, 2014, 05:59:49 pm »
wiem :) lubię Seforę :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #253 dnia: Października 16, 2014, 06:31:34 pm »
ok.
a Ty wiesz, że tak po prostu weszłam do sefory, poprosiłam o bazę pod cienie i pani mi dała? byłam w szoku. tak bez niczego. zapytała tylko którą chcę, wzięła tester i przelała mi do malutkiego słoiczka. wow  :o

kurka, a ja zawsze się bałam do tych tego typu drogerii (sefora, daglas) wchodzić z obawy o spojrzenia w rodzaju "zgubiłaś się wieśniaro" :P

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #254 dnia: Października 16, 2014, 06:56:02 pm »
ok.
a Ty wiesz, że tak po prostu weszłam do sefory, poprosiłam o bazę pod cienie i pani mi dała? byłam w szoku. tak bez niczego. zapytała tylko którą chcę, wzięła tester i przelała mi do malutkiego słoiczka. wow  :o

kurka, a ja zawsze się bałam do tych tego typu drogerii (sefora, daglas) wchodzić z obawy o spojrzenia w rodzaju "zgubiłaś się wieśniaro" :P

 xhc
To samo mam :) Chociaż czasem się przełamuję i wchodzę ;)
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)