Autor Wątek: Tamoksyfen  (Przeczytany 126349 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 04, 2013, 11:43:49 am »
skoro w ulotce do leku nie ma ani słówka na temat grapefruitów i winogron to chiba jasne, gdzie gupoty  O0
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 04, 2013, 12:04:02 pm »
No cóż...ja z tych, co mają szacunek do natury...i nie do końca "łykam" wszystko, co mi w ulotkach napiszą.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline ewawlo

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 04, 2013, 12:05:26 pm »
Rady Anioła są dla mnie święte mnx
"O urodzie życia decyduje umiejętność cieszenia się chwilą" Marlena De Blasi

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 04, 2013, 12:07:36 pm »
dopytam przy tak_zwanej okazji naszego doktora  O0
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 04, 2013, 12:10:54 pm »
Ja uważam tak samo jak Janioł, jesli to kogoś interesuje  :)
Na mojego czuja jakaś głupota z tym zakazem :-\

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 04, 2013, 02:22:37 pm »
Dziewczyny spotkałam się z informacją, że przy stosowaniu hormonoterapii nie powinno się jeść grapefruitów i winogron. Uwielbiam je i trudno byłoby mi się z nimi rozstać.

no jeśli chodzi o grapefruity to owszem, nie wolno, ale podczas chemioterapii  8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 04, 2013, 02:47:22 pm »
znalazłam amerykańskie forum takie jak nasze i tam dziewczyny też zastanawiały się co można , a czego nie, dopytywały lekarzy, farmaceutów i choć rady fachowców były różne to jednak wiele osób dostało poradę aby grapefruitów unikać, o winogranach nic nie było
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2013, 02:56:37 pm wysłana przez amado »


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 04, 2013, 02:54:14 pm »
Dziewczyny spotkałam się z informacją, że przy stosowaniu hormonoterapii nie powinno się jeść grapefruitów i winogron. Uwielbiam je i trudno byłoby mi się z nimi rozstać.

no jeśli chodzi o grapefruity to owszem, nie wolno, ale podczas chemioterapii  8)

a konkretnie jeżeli w skład leczenia wchodzi cyklofosfamid (endoxan)- składnik m.in polularnej czerwonej
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Daisy

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #53 dnia: Października 24, 2013, 09:35:44 pm »
Tamosia brałam 2,5 roku. Dopóki był w towarzystwie Zoladexu, sprawował się dobrze. Po zakończonej terapii Zoladexem (2 lata) zaczął rozrabiać wpływając na wzrost mojego endometrium. Onkolog zmieniła Tamoxifen na Arimidex - po kilku tabletkach dostałam okresu. (MKM w opozycji do SKS :D) Wtedy doktorka zdecydowała, że rezygnujemy całkiem z hormonoterapii. To było 4,5 roku temu 8)
co dokładnie zadecydowało o przerwaniu hormonoterapii??? (co tzn. MKM w opozycji do SKS?) Ja również ma zalecenie przyjmować Zoladex przez okres 2 lat - w grudniu ostatni zastrzyk ;) zastanawiam się jak to u mnie będzie to wyglądało bez co miesięcznego rytuału robienia zastrzyku... ???
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 09:37:18 pm wysłana przez Daisy »

Offline córka_amazonki

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #54 dnia: Października 26, 2013, 08:12:05 pm »
Moja mamusia również zaczęła brać Tamoxifen, zaczęła bo jest dopiero 2 tygodnie po mastektomii. Rak inwazyjny przewodowy, 4 cm, węzły czyste i G3. Rak HER-2, ponad 75% estrogenu i progesteronu. Wiek 53 lata po menopauzie, nadciśnienie, nadwaga, miażdżyca. Lekarka zaleciła tylko Tamoxifen, czy to nie za mało przy tak dużej złośliwości nowotworu jak G3? Może któraś z Pań była w takiej sytuacji i przy G3 brała tylko hormony? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #55 dnia: Października 26, 2013, 08:39:47 pm »
Witaj córko amazonki. Ja też jestem córką amazonki i również amazonką.
Pytać nie zaszkodzi, ale mnie się wydaje, że lekarze wiedzą co robią. Zaraz tu się odezwą mądrzejsze dziewczyny ode mnie. Ja tylko chcę Cię uspokoić. Mój guz miał tylko 1,5 cm i dał przerzuty do węzłów chłonnych. Wielkość guza to nie jedyny wyznacznik zaawansowania choroby. Czytałam pytanie do eksperta. Popraw mnie jeśli czegoś nie doczytałam. W guzie było tylko 2 % komórek rakowych, pozostała masa to mikrozwapnienia. Może to jest wskazaniem tylko do hormonoterapii.
Cieszcie się razem z mamą, że nie było agresywnego leczenia chemioterapią. Może leczy raka, ale na długo pozostają skutki tego leczenia.
Znam wiele amazonek, które były leczone tylko hormonoterapią po mastektomii i mają się bardzo dobrze, będąc wiel lat od diagnozy.  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #56 dnia: Października 26, 2013, 09:37:58 pm »
Mój guz miał 1,2 mm ,złośliwość  G1 i i resztę w porządeczku. Lekarka powiedziała mi ,ze gdybym miała hormonozaleznego prawdopodobnie byłby tylko tamoksifen(  47 lat). Niestety był niehormonozalezny wiec i dostałam 4 chemie. Jak macie wątpliwości skonsultujcie się jeszcze  z innym onkologiem.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #57 dnia: Października 26, 2013, 10:22:32 pm »
ja myślę, że jak mama zdecyduje się na chemioterapię to lekarze nie będą mogli odmówić, bo G3 jest wskazaniem do chemioterapii
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #58 dnia: Października 26, 2013, 11:34:12 pm »
Moja mamusia również zaczęła brać Tamoxifen, zaczęła bo jest dopiero 2 tygodnie po mastektomii. Rak inwazyjny przewodowy, 4 cm, węzły czyste i G3. Rak HER-2, ponad 75% estrogenu i progesteronu. Wiek 53 lata po menopauzie, nadciśnienie, nadwaga, miażdżyca. Lekarka zaleciła tylko Tamoxifen, czy to nie za mało przy tak dużej złośliwości nowotworu jak G3? Może któraś z Pań była w takiej sytuacji i przy G3 brała tylko hormony? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
Witaj...ja miałam mastektomię mając 56 lat, po menopauzie...G2 węzły czyste i dostałam chemię / mag miała tę samą...ja z Vatem nie pamiętam.../ Dostałam po chemii Tamoxifen, ale mój chemik ciagle pytał o wizytę u ginekologa...wreszcie jak poszłam to się okazało,że mam przerost endometrium...mój chemik zmienił mi Tamoksia na Femarę. Niech Mama zrobi usg narządów rodnych i zobaczy jak u Niej z endometrium...Pozdrawiam i będzie ok...

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Tamoksyfen
« Odpowiedź #59 dnia: Października 26, 2013, 11:37:00 pm »
Amorku 1,2 mm, czy cm. Jeśli tak mały, to jak go wykryłaś :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++