Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2081318 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5490 dnia: Sierpnia 24, 2014, 07:49:08 pm »
Cudne  :oklaski:
Ja nie umiem zbierać grzybów; najlepiej mi wtedy, gdy wędruję obok mojej przyjaciółki, ona zbiera czasami na mnie pokrzykując, że 'prawie zdeptałam grzyba", a ja gadam_gadam_gadam  ;D Za to zbiorami dzielimy się sprawiedliwie pół na pół  ztx

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5491 dnia: Sierpnia 24, 2014, 08:02:03 pm »
3. dostałam ponad 10 kg pomidorów 'bawole serca'
... zwanych u nas również "bycze jaja" ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5492 dnia: Sierpnia 24, 2014, 08:04:58 pm »
No to do roboty ...

1.Leniłam się dzisiaj w wyrku do 9,30  xhc
2.Obiadu nie gotowałam, bo pyszne gołąbki były od wczoraj /mniam dzisiaj jeszcze lepsze  mnx /
3.Po południu jak sie rozpogodziło poszliśmy na dwugodzinny spacer z sunią tak leniwie nóżka za nóżką. Oglądaliśmy pierwsze oznaki jesieni, liście opadają a to dopiero koniec sierpnia !!
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5493 dnia: Sierpnia 24, 2014, 08:30:05 pm »
3. dostałam ponad 10 kg pomidorów 'bawole serca'
... zwanych u nas również "bycze jaja" ;)
xhc xhc xhc
Wyglądają niewyjściowo, ciekawa jestem jak smakują  :P

Parabolko, gołabki, mniam_mniam   mnx

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5494 dnia: Sierpnia 24, 2014, 08:36:39 pm »
Pojechałam dziś z moja bolàca noga na pogotowie.Całe szczęście nie ma złamania.Teraz tylko muszę uzbroić sie w cierpliwość i za 3-4 tygodnia ma juž wcale nie boleć ztx ztx.Zobaczymy.Mam nadzieje ż bede mogła jeźdźić samochodem .Jutro pierwsz jazda :0ulan:Nawet nie wiecie jak się ciesze na Polskę  :0ulan: xcv
Natalia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5495 dnia: Sierpnia 24, 2014, 11:42:52 pm »
1 oj cudnie się spało jak deszczyk padał ,śniadanko w piżamie  ztx
2 pyszny obiadek wspólnymi siłami ugotowałyśmy z córkami, w miedzy czasie Franio był sprzedawca samochodów a ja kupującą ,oj naśmieliśmy się a jak on miał radochę,zabawa przednia  xhc
3 po obiadku drzemka i do roboty  ,nawet nawet ,teraz klikam z Wami i  2 odcinek powtórkowy"czasu honoru " oglądam  :)
 

a pro po pomidorów bawole serca dobre ale szybko się psuja ,na przetwory takie sobie ,ja wole limy  ,do jedzenia kupuje na targu od pani która ma swoją  uprawę pyszne pomidorki camello i jeszcze inna odmianę ale zapomniało mi się nazwy  /takiej odmiany nigdzie nie można  kupić /,wczoraj tez u niej kupiłam bazylie drobniutkie listki a jak pachnie  :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2014, 11:46:23 pm wysłana przez madzia_61 »
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5496 dnia: Sierpnia 25, 2014, 07:36:33 pm »
Dzień trzeci -
1. rano po zerknięciu na termometr zewnętrzny poszłam szukać swoich butów, które kupiłam poprzedniej jesieni; ładne są :) Dobrze mi się w nich dziś chodziło :)
2. Pomidory 'same' się przygotowały do słoików, czyli troskliwie zajęła się nimi mama ;) Miłe bardzo :)
3. właśnie rozpaliłam pierwszy raz tego lata kominek; już zapomniałam jakie to miłe zajęcie i jak miło jest w jego cieple. Po raz trzeci dziś: miłe :)

Przypominam tu też, że na wyliczenia Keli czekam  :) :) :)

I Szarlotki nie ma i nie ma…

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5497 dnia: Sierpnia 25, 2014, 07:47:17 pm »
No to ja :)
1) Nabyłam szkockiemu dziecku czerwony, emaliowany garnek z sitkiem do frytek (żeby nie musieli wyciągać ich pojedynczo widelcem, jak to miało miejsce podczas pierwszego smażenia w "swojej własnej" kuchni ;) ); ale nie zakup mnie ucieszył, tylko to, że dziecko się z niego ucieszyło :D i zrobi wszystko, żeby zmieścił się do bagażu podręcznego :D
2) Po długiej labie pierwszy dzień w pracy - miły, bo się nie narobiłam, tylko posiedziałam na szkoleniu bhp :) Po pierwsze - to była dla mnie niespodzianka, zapomniałam, że mi zaświadczenie w tym roku wychodzi, a po drugie - bardzo sympatyczny prowadzący, nie pierwszy raz byłam na szkoleniu prowadzonym przez niego i już na samym wejściu mi się gęba uśmiechnęła :D
3) Cisza i spokój... Po nerwowym tygodniu małż ma drugie zmiany, a chłopaki wybyli "na miasto" :D
No!
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5498 dnia: Sierpnia 25, 2014, 08:35:49 pm »
Dzień trzeci.....też dobry.
1.Obudziło mnie słoneczko zaglądające przez okno. Skończył mi się urlop, córka w pracy a ja na kilka godzin wędruje do dziewczynek, miło spędzam ten czas bo praktycznie to się z nimi tylko bawię.
2. Wracając po 13 tej, kupiłam po drodze za 5 zł pojemnik świeżych malin, były tak dobre,że zanim podgrzałam wczorajszy obiad to malinki zniknęły.
3. Odebrałam kilka miłych telefonów, ze skrzynki pocztowej wyjęłam dużą kopertę/ jutro mam wolne to wypełnię i wyślę/ pogadałam z menem i już wieczór.

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5499 dnia: Sierpnia 25, 2014, 08:39:05 pm »
Wydawało mi się, że zostałam wywołana. Wydawało  >:D
Więc się odezwałam

Mirusia, nie wydawało Ci się!
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5500 dnia: Sierpnia 25, 2014, 08:42:10 pm »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5501 dnia: Sierpnia 25, 2014, 08:59:24 pm »
Dzisiaj nie miałam dobrego dnia ale postaram się   :)

Dzień trzeci.
1. Wstałam rano, bo musiałam  ??? sunia mnie wyciągnęła z wyrka, ale kręgosłup tak napindalał, że tablety żarłam jeszcze w łóżku ....  dałam rade  O0
2. Potem upichciłam leczo, nawet dobre wyszło, chociaż się w ogóle nie starałam  xhc
3. Po południu weszłam na fb i wpłaciłam "dużą_urodzinową_czekoladę" dla lokalnego potrzebującego wsparcia Kubusia i zaraz humor mi sie poprawił  ztx   ztx

Może chcecie się dołożyć każda złotówka się liczy  8)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=610774435706579&set=a.491938220923535.1073741828.100003220834757&type=1&theater&notif_t=photo_reply
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5502 dnia: Sierpnia 25, 2014, 09:45:23 pm »
jakiś czas temu dotarła i do mnie, nie_fejsowej, wiadomość o tej zabawie, co zaczęła ją u nas agawa,

przekazano mi, że wypisuje się 3 rzeczy za które jest się specjalnie wdzięcznym,
niestety podane mi dla zobrazowania całości przykłady były dość infantylne, co nastroiło mnie krytycznie, więc z moją Ewką, z którą chwilę przedtem zrobiłyśmy miłe zakupy w sklepie "winnym" zaczęłyśmy obśmiewać zabawę, wysyłając do córkowatej mej 3 mmsy z rzędu:
1. jestem wdzięczna za wino (tu fotka flaszki)
2. i za drugie wino (tu fotka innej flaszki)
3. i za trzecie wino też jestem wdzięczna (tu fotka jeszcze innej flaszki)

ale skoro bawimy się na poważnie, to się od razu przestawiam   :D
 (starałam się wpisać zaraz jak tylko wywołał mnie Amorek, ale bywszy wtedy w lesie, dysponowałam deską z netem_na_kartę_mocno_kulejącym, co owocowało przy pisaniu jedynie wkurwem na maksa, bo wklepywałam tekst w okienko i po kliknięciu na "wyślij" mogłam ino czekać i w nosie dłubać i ni_chu_chu_wysoki sądzie)

właściwie nienawidzę narzekać, więc nie mam żadnych problemów z takimi wyliczankami

DZIŚ:
1. jestem wdzięczna sobie za pomysł nabycia termomiksu, bo dziś dzięki temu w mig i z minimalnym wkładem własnej pracy fizycznej przerobiłam 3kg pomidorów z uprawy eko na pulpę pomidorową, którą zapuszkowałam do słoików,
tak się rozochociłam, że jutro ten proceder powtórzę,

2. jestem wdzięczna swojemu zrytemu beretowi, że nie zapomniał dziś o zaczynającym się US OPEN - dzięki czemu obejrzałam 3 ciekawe mecze, w tym Radwańskiej - a przede mną dwa tygodnie takiej uczty  mnx

3.jestem wdzięczna zdobyczy technicznej jaką jest mapa google z ludzikiem, bo dzięki niej podróżowałam dziś nad Jastrzębią Górą i po niej, wspominając dziecięce lata, kiedy to bywałam tam rok_w_rok z rodzicami na letnim wypoczynku, a teraz jest tam moja odpoczywająca od trudnej codzienności córkowata i wdzięczność moja rozciąga się tym samym na chmury, z których nad tym akurat terenem nie pada   

ZALEGŁE z weekendu:

1. jestem wdzięczna swym niedowidzącym oczom, bo przeczytałam w ostatnich 10 dniach około 7 książek (o nich w innym wątku), co przyniosło mi wiele radości,
2. jestem wdzięczna swoim starym kościom, że całoweekendowe leżenie i czytanie nie zaowocowała całkowitym zastojem, a jedynie obfitą produkcją endorfin (z gatunku leżących),
3. jestem wdzięczna mojej skórze, że wycięta zmiana ("w całości" jak powiedział doktor) jest zwykłym rakiem skóry a nie czerniakiem, bo wystarczy obserwacja i bardzo rzadko następują przerzuty (jak powiedział doktor)

może być?


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5503 dnia: Sierpnia 25, 2014, 10:38:32 pm »
Czy może być? Super
ale wdzięcznością za flaszki rozbroiłaś mnie zupełnie xhc xhc
szkoda, że nie mam wina, a sklep już zamknięty, miałabym jeszcze jeden punkt do zapisania :D

Wywołana do tablicy:
1. Ketchup z przepisu mojej Mamy stoi już w spiżarni, z 6 kg pomidorów wyszło 12 słoików
2, Jutro idę do pracy, zaczyna się "nowe"
3. Przyłączam się do grupy odchudzającej się skutecznie, co nie znaczy, że doświadczę owej skuteczności 8)
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5504 dnia: Sierpnia 25, 2014, 10:41:34 pm »
 :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Tylko ten "zwykły" u Mag podoba mi się tak sobie >:(
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)