Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 682007 razy)

Offline Małgosia

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3180 dnia: Kwietnia 05, 2017, 02:35:49 pm »
Wszystkiego dobrego
dg. carcinoma infiltrans NST, partim carcinoma apocrinale. G2 Her2 3+
mastektomia lewostronna+wartowniki (04.2016)
chemioterapia 4 x AC , 12 x paclitaksel
herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2928
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3181 dnia: Kwietnia 05, 2017, 09:28:37 pm »
Taką mam sklerozę, że juz nie pomne czym na FB świętowała  ::((

Zatem wszystkiego najlepszego! I zdrowia i radości i pieknych podrózy i ciekawych przeżyć!  :-* :-* :-*
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3182 dnia: Kwietnia 05, 2017, 10:16:37 pm »
na FB nie było impry  8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3183 dnia: Kwietnia 05, 2017, 10:45:38 pm »
Zdrowia, cudownych podróży, miłości  :-* :-* :-*
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3184 dnia: Kwietnia 06, 2017, 11:35:58 am »
Raz jeszcze - pięknie dziękuję  :-*
Miło wiedzieć, że dobrze mi życzycie  :-*

A impry nie było w tym roku, jako i w poprzednim, nigdzie; na fb przede wszystkim  :P

Mam nareszcie ciutkę spokojniejszy czas w życiu. Jakoś więcej miejsca na wszystko się robi, gdy dzieci żyją swoim życiem z dala od domowej lodówki, pralki etc  :-X
Tak więc zaczynam bardziej intensywne przygotowania do podróży po Japonii. Namiętnie czytam wszystko co ręce mi wpadnie, a napisane w związku z tym krajem, historią, podróżami. Oglądam filmy. Słucham muzyki https://www.youtube.com/watch?v=lyieFu7BnHE  :)
albo to - https://www.youtube.com/watch?v=yzC4hFK5P3g&list=PL_dk8-VMYn3p9bES7dCTAmQaTm6QPxC38  :blank:
A z Wami chcę podzielić się myślą, że świat w swoim bogactwie ma jak dla mnie prawie jednorodną podstawę - czytając mity i baśnie japońskie znalazłam mit w stworzeniu Japonii - wydaje mi się bardzo podobny do mitów grackich, czyż nie?
A jednocześnie postaje zaduma: na podobnej podstawie tak różna kultura, obyczajowość może wyrosnąć...


Mit o stworzeniu Wysp Japońskich
Wyspy Japońskie zostały stworzone  przez parę demiurgów – Izanagi i Izanami, przedstawicieli siódmego pokolenia bogów. Boska dwójka zstąpiła  z niebios, Izanagi ujął niebiańską włócznię i zamieszał nią  w bezkresnym oceanie, który pokrywał ówczesną Ziemię.  Ił spadający z włóczni nagromadził się, tworząc małą wysepkę, na której Izanagi i Izanami ustawili niebiański słup  i zbudowali swój pałac. Następnie okrążyli słup, każde  w przeciwną stronę i połączyli się jako mąż i żona.
Niestety, podczas tego rytuału Izanami odezwała się pierwsza,  przez co pierworodna dwójka ich dzieci była nieudana.  Bóstwa wróciły wtedy na niebiosa z prośbą o poradę. Zalecono im powtórzenie ceremonii z zastrzeżeniem, że jako  pierwszy musi odezwać się Izanagi. Drugie podejście przebiegło pomyślnie i wkrótce potem małżonkowie spłodzili ośmioro dzieci-wysp tworzących Japonię.  Izanagi i Izanami płodzili następnie kolejne dzieci i w ten  sposób archipelag zapełniał się górami, lasami i rzekami. Niestety, rodząc bóstwo ognia, Homusubi, Izanami  została śmiertelnie poparzona i odeszła do krainy ciemności, Yomi. Izanagi podążył za nią błagając, by zechciała  wrócić. Izanami zgodziła się pod warunkiem, że najpierw  porozmawia z duchami ciemności, a mąż nie będzie jej  podglądał. Ten jednak nie dotrzymał obietnicy i w świetle  pochodni zobaczył, że jej ciało się rozkłada. Przerażony  tym widokiem uciekł. Rozgniewana Izanami zapowiedziała, że za karę codziennie uśmierci tysiąc ludzi. Izanagi odparł zaś, że w tej sytuacji za jego sprawą będzie się rodziło kolejne 1500. W ten sposób, choć każdego dnia ludzie umierają, jednocześnie rodzi się ich jeszcze więcej.

Miłego dla Was  :-*

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3185 dnia: Kwietnia 06, 2017, 02:54:16 pm »
widzę, że przygotowujesz się do wyjazdu :)
ja zawsze tak robię, muszę wiedzieć jak najwięcej o miejscu do którego się wybieram, jego kulturze, historii nawet o mitach  :)
mam nadzieję, że będziesz prowadzić dziennik podróży, pojadę kiedyś twoim śladem :)
A na FB jakaś znajoma  składała ci życzenia ( chyba w zeszłym tygodniu) domyśliłam się, że masz urodzinki chociaż nic mi się nie wyświetliło na temat  jubileuszu  i o ile pamiętam  ( nie na osi)  pod nią się podłączyłam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2017, 02:58:54 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3186 dnia: Kwietnia 06, 2017, 11:42:26 pm »
Japonia...
niezawistnie zazdraszczam  :0ulan: :0ulan: :0ulan:
znajomi byli objazdowo, fajno, jeno drogo :(

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3187 dnia: Kwietnia 07, 2017, 11:58:44 pm »
Agawko duużo zdrowia, spełnienia marzeń i samych najlepszości  :-* :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3188 dnia: Kwietnia 10, 2017, 12:52:56 am »
Cytat: aquila link=topic=141.msg148147#msg148147 date=14915149 46
,jeno drogo :(

trzepię net w ostatnich przygotowaniach
więc w sprawie drogości jest tak, że jest tak samo jak na ten przykład w Paryżewie czy Londku
ceny hoteli w normie europejskiej_nie_azjatyckiej
jedzenie porównywalnej do jedzenia w wawce
pozostaję nieustannie w nadziei, że moja karta wytrzyma
a jak nie wytrzyma, to mężowatego wytrzyma

Amorku - mam zamiar dziennik prowadzić. Nie wiem jeszcze, czy zdecyduję się zabrać ze sobą lapka, a wiem, że z tel ciężko blogować... Ale jakby nie było - z pewnością jakieś zapiski będę prowadzić. Na ten moment odkryłam, że musimy zmienić swoje plany podróżnicze, bo załapujemy sie idealnie na tzw. 'zloty tydzień', czyli na święto kwitnienia wiśni - cała Japonia ma wtedy wolne, więc wszystko co można wtedy zobaczyć jest już dawno zajęte/zarezerwowane....
Mieliśmy plan, coby po wylądowaniu zostać w Tokio, ale w związku z powyższym od razu ewakuujemy się shinkansenem do Kioto. Taka nieprzyjemność... Ale - wczoraj byliśmy w przemiłym miejscu, czyli w kawałeczku Japonii w wawie, czyli w miejscu, gdzie można z zaczerpnąć informacji i kupić wszelkie bilety na pociągli, metro, internet (wszystko na 1/3 ceny niż kupowane na miejscu). Rozmawialiśmy z paniami z_tamtąd, które zachwycone Chopinem wybrały Polskę na swoje miejsce do życia. Wiele arcy_ciekawych informacji dostaliśmy.
Na ten moment najbardziej stresuje mnie ta, że w Japonii nie można (absolutnie  :o) czyścić publicznie nosa. Przy moim katarze... hm... jestem zestresowana_okrutnie  ::((
No i odgłosy fizjologiczne dochodzące czasami z wc również niedozwolone...
Natomiast dozwolone jest siorbanie :) ...byle nie bekanie...  ;D

Jakby tam nie było - przed nami jeszcze święta. Również stresogenne, bo spędzane w bliskim kontakcie z przyszłą rodziną mojego pierworodnego. W związku z tym pielęgnuję w sobie pokłady wyrozumiałości dla wyznawców partii_nam_rządzącej...

Ptaszyno -  :-* :-* :-* -
Wszystkie Wasze życzenia zbieram w koszyczek, aby mieć z czego czerpać w chwilach zwątpienia.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2017, 12:56:33 am wysłana przez agawa »

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3189 dnia: Kwietnia 10, 2017, 10:48:52 am »
agawo, będzie to zapewne piękna, emocjonująca podróż i to jest do pozazdroszczenia :), natomiast wyzwanie swiąteczne myślę, że może być trudne ;), chyba, że temat drażliwy ominiecie z daleka ;)
i jeszcze takie pytanie zwiazane z podrożowaniem -  czy to w Twoim wątku był link do strony/bloga o Sardynii - Polka prowadzi go i były namiary. W pierwszy momencie Sardynia mi się z Toba kojarzy, bo byłas niedawno. Moich znajomych (mieszkają w Niemczech) syn z dziewczyną mieszkaja i pracują w Japonii, on zawsze był pod wielkim wrażeniem, jeździł tam słuzbowo i teraz juz tam są chyba na jakimś stażu czy kontrakcie
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3190 dnia: Kwietnia 10, 2017, 11:22:03 am »
Danusiu, na Sardynię pojechaliśmy korzystając z usług Alicji Stolarczyk; namiary w sieci. Prowadzi bloga, a raczej str int, pomaga zorganizować przyjazdy od A do Z.

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3191 dnia: Kwietnia 10, 2017, 04:42:06 pm »
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3192 dnia: Kwietnia 10, 2017, 07:47:43 pm »
 Dzieki agawo, kiedys juz wczytywalam sie w tego bloga i zainteresowal mnie.Natomiast na razie nie widze samych lotow, ale wbijam k-ce-
Nic nie ma.musze bardziej sie "wglebic" w temat :).
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3193 dnia: Kwietnia 10, 2017, 08:43:06 pm »
Danusiu, na Sardynię lepiej szukać przez biura podróży, bo Polska nie ma tam lotów rejsowych, więc z przesiadkami zapewne można, ale podróż trwa bardzo długo; biura podróży mają czartery i czasami sprzedają same bilety bez pobytu. W każdym razie - tam, gdzie nie ma lotów rejsowych, chyba nie ma szans na tani bilet; a przynajmniej mi się nie udało. Moi młodzi polują na bilety łączone, gdy lecą na kraniec świata i jest im obojętne, czy podróż trwa 20 godz czy 40, byle tanio było  8)

Anciu - Żyła w punkt jak zawsze  ;D I kibelków też jestem ciekawa bardzo; cuda o nich słyszałam  >:D

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3194 dnia: Kwietnia 10, 2017, 09:20:26 pm »
o kibelki na pewno będą super, może być problem czy coś nacisnąć czy nie, usiąść połozyc się czy zawisnąć  ;D ? tam przecież wszędzie  panuje elektronika
 za to ja nigdy nie zapomnę chińskich kibelkow , ich nieustający odór blee
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat