Autor Wątek: polityka, patriotyzm i ojczyzna  (Przeczytany 199448 razy)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #600 dnia: Stycznia 10, 2017, 10:47:34 pm »
Obyś żył w ciekawych czasach – to w Chinach nie przysłowie, ale raczej ciężkie przekleństwo. Minęło 10 dni nowego roku i już możemy mieć powody do niepokoju. Nie wiadomo jak potoczą się losy świata w 2017 roku, ale pewne jest jedno: najbliższe 12 miesięcy nie będą należeć do spokojnych...
Kilka lat temu mówiłam : urodziłam się kilka lat po wojnie....dorastałam , uczyłam się i zaczęłam pracę w PRL-u... pracowałam prawie 35 lat....Nie wszystko mi się podobało....ale ja zawsze robiłam po mojej "linii"....raz się sprzeniewierzyłam ....Był to rok chyba 1975/76 lato. Światowe Dni Młodzieży w Warszawie....i nasze poparcie dla rządu...to chodziło chyba o Radom i podwyżkę ceny cukru.....Ale ja byłam jako jedna z tysięcy uczestników.... to nie jest usprawiedliwienie....Jak wiecie od lat jestem harcerką i co roku wyjeżdżałam na obozy. Dla mnie przygotowanie do wyjazdu było pracochłonne ale.... Wtedy I Sekretarz PZPR miał piecze nad wyjazdem dzieci i młodzieży na akcję letnią. Moje prośby o zwolnienie pracowników- instruktorów ZHP z zakładów pracy na 21 dni zawsze były akceptowane....także prośby o autokary...samochody dostawcze. Gdy były problemy z żywnością ZAWSZE  mieliśmy przydział zagwarantowany...Zakłady pracy miały fundusze wakacyjne dla dzieci....były też dofinansowania z Kuratorium Oświaty.....Ja w tym czasie byłam na etacie....I przyszły zmiany....ZHP był "beeeeeee"....Znalazłam pracę w Domu Dziecka.....potem nas zlikwidowano bo budynek /odbudowany po pożarze/ należał do Klasztoru....Dzieci rozwieziono....potworna trauma dla Nich i dla Nas....może kiedyś opiszę jak dzieci powitały mnie w nowym DD po kilku miesiącach....Trudno było harcerzom wyjechać na obozy....nie wszystkich stać było na to a dofinansowań nie było na ZHP tylko na ZHR....Oj dużo mogłabym pisać....Moi przełożeni NIGDY nie mieli zastrzeżeń do moich zadań programowych....znali MÓJ PUNKT WIDZENIA...Dzisiaj jestem DUMNA z moich wychowanków....Ojczyzna jest na pierwszym miejscu....o patriotyzmie nie wspomnę....udział w uroczystościach....warty....też dużo mogłabym pisać.
Podsumowując....Byłam członkiem PZPR....i to chyba pomogło w wyjeździe dzieci na obozy....nie mam żadnych profitów z tego tytułu....SAMA wypracowałam sobie emeryturę  xhc A teraz gdy przeżyłam tyle zawirowań łącznie ze stanem wojennym / było trochę strachu....trochę wesołości.../ boję się...bo NIE WIEM CZY TE OSOBY SA PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH....Z Sekretarzem można było porozmawiać....wysłuchał....Teraz nawet do księdza nie ma po co iść bo nie pomoże....Dobrze,że u mnie już więcej lat minęło w życiu....a to co predemną to jakoś opanuję...ot chodzeniem na spotkania...ubawami...wyjazdami....Ale qrde....PANI PREMIER JAK ŻYĆ ZA TĄ EMERYTURĘ....Ot sobie popisałam.... :-* ztx

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #601 dnia: Stycznia 10, 2017, 11:06:24 pm »
Maju ciężko to komentować...
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #602 dnia: Stycznia 10, 2017, 11:32:31 pm »
Maju ale światowe dni młodzieży są od 1986 roku
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #603 dnia: Stycznia 10, 2017, 11:43:39 pm »
Maju sekretarz sekretarzowi nierówny i byli tacy, co chcieli być świętsi od papieża i bardziej normalni. Ale przenigdy bym tamtych czasów nie gloryfikowała, dziś co prawda rządzą tacy jakich wybraliśmy, mogą nam się nie podobać, możemy na nich psioczyć (a spróbowałabyś na sekretarza  ::(( ).
Musimy przetrwać cztery, no już trzy lata, a potem hurmem do wyborów
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #604 dnia: Stycznia 10, 2017, 11:50:38 pm »
Maju ciężko to komentować...
Nie prosiłam o komentarz...napisałam w odniesieniu do dzisiejszych czasów....Ot takie wynurzenia.... :-*

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #605 dnia: Stycznia 11, 2017, 12:01:06 am »
Maju ale światowe dni młodzieży są od 1986 roku
Ot SKS...To było Europejskie Zgromadzenie Młodzieży i Studentów Zgromadzenie Młodzieży Polskiej  15-30 czerwca 1976 roku....Stacjonaliśmy w Zalesiu Górnym,,,,Teraz mi się przypomniało,że pojechałam za KOGOŚ....Ale i tak miło wspominam ... oprócz KASZY CODZIENNIE NA OBIAD KTÓREJ NIENAWIDZĘ....hihihihi

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #606 dnia: Stycznia 11, 2017, 12:06:37 am »
Dana ja mieszkałam i mieszkam w małym miasteczku....prawie wszyscy się znamy.....I .....Zawsze mówiłam,że najgorsi są ci co się boją aby im stołek spod tyłka nie zabrano....DZISIAJ JEST TAK SAMO.....I JEST ICH O WIELE WIĘCEJ.....Dobranoc...

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #607 dnia: Stycznia 11, 2017, 10:02:52 am »
Maju, nie jedną taką opowieść słyszałam z terenu ZHP. Niedługo zostanie wyłącznie ZHR  :'(
Ściskam Cię mocno.

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #608 dnia: Stycznia 11, 2017, 11:40:01 am »
Maju, nie jedną taką opowieść słyszałam z terenu ZHP. Niedługo zostanie wyłącznie ZHR  :'(
Ściskam Cię mocno.

agawa....Związek Harcerstwa Polskiego był....jest ...i będzie.....Najwyżej przejdziemy do podziemia.... :0ulan:

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #609 dnia: Stycznia 11, 2017, 12:12:14 pm »
 :-*

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #610 dnia: Stycznia 11, 2017, 01:03:16 pm »
Maju, to że jest walka o stołki, dla chętnych na nie, to niezależnie od ustroju tak było i będzie. Ja pisałam o tym, że jesteśmy wolni (choć chwilowo pod okupacją PIS-u  ;) ) kiedyś byliśmy pod okupacją sowietów i im podległej PZPR z pustymi sklepami, żywnością, nawet butami na kartki. Ja piszę o czymś szerszym, a Ty o swoim lokalnym działaniu i o tym, że się tam odnalazłaś i przeżyłaś wiele szczęśliwych chwil.  Byłaś młoda, potrzebna i się spełniałaś  :oklaski:
Nie zapominaj, że w tych samych czasach byli represjonowani, cichaczem eliminowani, wyrzucani ze stanowisk (mimo kompetencji) bo nie współpracowali z partią (moja mamusia za to właśnie została zwolniona z bycia dyrektorką szkoły) do niej nie należeli. Ja też nie awansowałam, bo nie dałam się skaperować do PZPR, a namawianie było co najmniej raz na kwartał.
Moja teściowa została zwolniona z pracy (nauczycielka w technikum) bo była łączniczką AK i mogłaby źle wpłynąć na kwiat młodzieży socjalistycznej. Przykładów mogłabym mnożyć.

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #611 dnia: Stycznia 11, 2017, 04:59:29 pm »
Nie zapominaj, że w tych samych czasach byli represjonowani, cichaczem eliminowani, wyrzucani ze stanowisk (mimo kompetencji) bo nie współpracowali z partią (moja mamusia za to właśnie została zwolniona z bycia dyrektorką szkoły)

I tacy, co siedzieli w więzieniu, byli bici i szykanowani za dostarczanie jedzenia strajkującym (mój tata), i tacy, co nie mieli co jeść w święta  (moja mama, mój brat i ja), i tacy, których pierwsze wspomnienie z dzieciństwa to pobudka w nocy, krzyki i faceci z bronią, bo akurat rewizja była, a przecież w łóżeczku dziecka to najlepiej ulotki schować (to ja, miałam cztery lata).

Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia, ale ja bym w niektórych metodach PIS-u upatrywała raczej PODOBIEŃSTW do tamtych chorych czasów. Których powrotu nie chciałabym nigdy. Przenigdy.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #612 dnia: Stycznia 11, 2017, 05:17:36 pm »
a ja tamte czasy podzieliłabym jakby na dwie części

część I -  to o czym m.in pisze Maja: obozy, kolonie, zimowiska dla wszystkich dzieci, wycieczki szkolne, podręczniki przechodzące ze starszych dzieci na młodsze, wczasy, kino, teatr, stypendia socjalne (już w LO)- to wszystko było dostępne nawet dla biedoty, do której moja rodzina się zaliczała
W obecnych czasach (czyli tych po 90 roku ) pomimo, że ciężko z mężem pracowaliśmy (na kilku etatach) przez wiele lat nie stać nas było aby wysłać dziecko (chociaż jedno) na kolonie czy obóz, o wczasach, kinie, teatrze nie wspomnę (chodzi mi o wyjście całą rodziną) - mieliśmy za dużo (o 21 zł) aby być wspieranym przez pomoc socjalną, a za mało aby żyć jako tako

część II - to znowu to o czym pisze Dana i renifer - brak wolności  ;)

i jak zwykle najlepiej by było, aby to wypośrodkować, czyli wolność ale i pomoc dla dzieci, młodzieży i tych naprawdę potrzebujących . a oni se dali 500+ dla tych co maja po np 8 tys albo i więcej na osobę, a tym co maja o 20 zł więcej przy jednym dziecku, pomoc sie nie należy
to tylko jeden z przykładów, bo wiadomo, że jest ich dużo więcej

i ja właściwie to do końca nie wiem w jakich czasach chciałabym żyć, ale obecnie (przy pisowskich rządach) to już chyba coraz bardziej skłaniam sie do lat 70-tych  ;) - przynajmniej bym se na wczasy pojechała, a dzieci (i ja) do kina poszły  ;)

ps. oczywista pisałam to z przymrużeniem oka


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #613 dnia: Stycznia 11, 2017, 05:38:53 pm »
Ja jestem tak zdruzgotana obecną władzą, że chyba wolałabym żyć przez najbliższe trzy lata w komunie.
Nie wierzę, że to napisałam! :( Że mnie do takiego stanu doprowadzili...
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #614 dnia: Stycznia 11, 2017, 06:39:51 pm »
z reniferkiem się zgadzam, z każdym słówkiem, podobne mam refleksje , chociaż nie całkiem podobne dzieciństwo
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat