Autor Wątek: polityka, patriotyzm i ojczyzna  (Przeczytany 199454 razy)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #870 dnia: Marca 09, 2017, 10:01:04 pm »
Lulu w wywiadzie mogłaby pracować  ;)
a pod koniec filmiku nasz zespół
8)
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #871 dnia: Marca 23, 2017, 12:43:52 am »


w sobotę - bez względu na to gdzie - głośno śpiewamy -


https://www.youtube.com/watch?v=n_bOkOr4Wic


Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #872 dnia: Marca 23, 2017, 11:20:14 am »
 :oklaski:
Natalia

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #873 dnia: Marca 23, 2017, 05:20:29 pm »
 :oklaski: :oklaski: :oklaski:

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #874 dnia: Marca 23, 2017, 08:47:23 pm »
proponuję podziękować jeszcze za imigrantów, którzy strzelają do ludzi na koncertach albo rozjeżdżają na ulicach
tak w ramach wspomnianej  lekcji tolerancji

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #875 dnia: Marca 23, 2017, 09:06:37 pm »
możemy tez dziękować rodakom za rzucaniem dziećmi o framugi drzwi, za alkoholizm, za usankcjonowaną religią przemoc domową... Jednak wolę zerkać szerzej - na Europę

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #876 dnia: Marca 23, 2017, 09:24:00 pm »
co innego patologia indywidualna, która jest absolutnie wszędzie, w każdej społeczności (swoja drogą na miejscu brytoli ograniczyłabym tez wpuszczanie polskiej patologii), co innego zaraza islamska, z którą rządy europejskich państw nic nie robią; (o dziwo, jedyna dobra rzecz jaką zrobił PiS to nie wpuścił tej zarazy do Polski)

kiedy Europa się obudzi? kiedy bez burki nie będziemy mogły wyjść na ulice czy kiedy wytną nam łechtaczki?
bo ileś rozjechanych i rozstrzelanych ludzi to za mało?

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #877 dnia: Marca 23, 2017, 09:44:59 pm »
mnie też jedyna rzecz która sie podoba u obecnej władzy...to brak emigrantów

a Ty wiesz aquila ile one mają więcej czasu....te w burkach  ;D.....bez makijażu i wyczesania jak nic z godzinę s_rana oszczędzasz na spanie
:P


2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #878 dnia: Marca 23, 2017, 09:48:18 pm »
niewpuszczanie emigrantów to nie rozwiązanie
ale zgadzam się - pomysłu na globalne rozwiązanie problemu nie ma
natomiast jeśli chodzi o łechtaczki etc nie potrzeba islamu, wystarczy pobyt na porodówce w katolickiej Polsce

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #879 dnia: Marca 23, 2017, 10:36:32 pm »

a Ty wiesz aquila ile one mają więcej czasu....te w burkach  ;D.....bez makijażu i wyczesania jak nic z godzinę s_rana oszczędzasz na spanie
:P

nooo i depilacja odpada i burka to jest raczej one size fits all, więc tyć/chudnąć można na luzaku :P

niewpuszczanie emigrantów to nie rozwiązanie

wpuszczanie muzułmanów to najgorsze rozwiązanie; można wpuszczać Chińczyków, Nepalczyków, Wietnamców, Indian ;) no nawet Ukraińców, niech im będzie

Cytuj
natomiast jeśli chodzi o łechtaczki etc nie potrzeba islamu, wystarczy pobyt na porodówce w katolickiej Polsce

że katolicyzm dyskryminuje kobiety to wiadomo i że w ogóle w Polsce w zakresie praw kobiet jest dużo do zrobienia
ale też bez przesady, najzagorzalsi katole w porównaniu z umiarkowanymi muzułmanami to pikuś;
dowodem jest choćby to, że sobie taka niewybierzmowana siedzę w domu, który dzielę ze chłopem z którym nie mam ślubu, i w jakichśtam granicach (wg mnie za małych, przepis o obrazie uczuć religijnych powinien być zniesiony) mogę se pluć jadem na kościół katolicki; gdybym analogiczną rzecz robiła w kraju islamskim, dawno bym została ukamienowana
i tego chcemy w Europie? państwa islamskiego? nie zapominaj agawa, że oni się mnożą jak króliki, podczas gdy my mamy max 2 dzieci; chyba chcesz żeby Twoje ewentualne wnuczki mogły chodzić do szkoły i nie musiały nosić czadoru?

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #880 dnia: Marca 23, 2017, 11:15:25 pm »
chyba chcesz żeby Twoje ewentualne wnuczki mogły chodzić do szkoły i nie musiały nosić czadoru?

chcę, aby wszyscy ludzie mogli w zgodzie żyć obok siebie

i wiem, że nikt nie wie dziś jak to zrobić, ja tym bardziej; na ten moment to nie jest chyba możliwe i to mnie zasmuca/przeraża.
I wiem, że nie chcę dla nikogo, dla swoich wnuków_potencjalnych przede wszystkim, świata, gdzie boimy się ludzi, więc ich nie dopuszczamy do siebie.
I wiem jeszcze, że zamykanie granic nie jest rozwiązaniem, a jedynie półśrodkiem, który powoduje wzrost agresji. Z obu stron.

Opowieść sprzed chwili: siostra mojego męża żyje na przedmieściach Sztokholmu. Jest nauczycielką w klasach początkowych. Narzeka na problemy z integracją dzieci emigrantów powtarzając, że nie daje z siebie czegoś, że się jej nie udaje, że ciągle próbuje. Pojechała do niej jej matka; wzięła na spacer jej synka w wózku. Spacerując zabłądziła - okolica obca, a ona nie zna języków. Nagle zza rogu pustej ulicy wynurzają się ludzie. Obcy. Z wyglądu - muzułmanie, bo ciemni i 'źle' ubrani. Opowiada: 'nogi się pode mną załamały; myślę: po nas; zabiją, obrabują, dziecko ukradną. W dodatku podchodzą i nad wózkiem się pochylają. Przerażenie rośnie'. A oni nad mile zagadali, pomachali i poszli dalej...

Boimy się.
I to nasze przekleństwo.
Choć - przyznaję - bywa się czego bać. Ale nie zawsze. Nie po całości.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #881 dnia: Marca 24, 2017, 12:10:33 am »
Klimaty około polityczne, może bardziej z dziedziny Kultury. Bliskie mi. I jakoś na_rzeczy się mi wydały. Więc wklejam.
Niech w świat idzie przesłanie - lubmy się trochę.
https://www.youtube.com/watch?v=PKz1siKAszQ

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #882 dnia: Marca 24, 2017, 12:49:36 am »
Nie mam czasu się rozpisywać, ale uważam, że emigrantom trzeba pomagać. nam na przestrzeni dziejów też pomagali, Nie można ludzi, chcących uciec od prześladowań, wojny, pozostawić bez pomocy. A jak? Niech mądre głowy myślą jak to rozwiązać.
A co do ataków terrorystycznych, nie wiążę ich z uchodźcami. Fundamentalizm w każdej religii jest zły.
Też jestem za współistnieniem, a nie faworyzowaniem jednej słusznej drogi życia, religii.
A Zachód wymiera na swoje życzenie, więc przychodzą zaludnić go z zewnątrz
W Niemczech są klasy, gdzie na 25 uczniów ze 3 Niemców, a reszta kolorowi. Ale to temat nie na ten watek
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #883 dnia: Marca 24, 2017, 07:42:01 am »
jasne, że nie wszystkie muslimy to gwałciciele i mordercy, ale kolonizacja zachodu pezez nich jest zabiegiem celowym
możliwym niestety "dzięki" takiemu naiwnemu myśleniu jak powyżej
sory, czas pozbyć się złudzeń dot. multukulti i tolerancji
to nie działa

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #884 dnia: Marca 24, 2017, 09:01:35 am »
pod aquilą siem podpisuje obiema rencami...w sprawie emigrantów_islamistów....chińczyki niech se przyjeżdżają  ;) , ale prawdą jest, że "najzagorzalsi katole w porównaniu z umiarkowanymi muzułmanami to pikuś"

Dana to, że nam na przestrzeni dziejów pomagali to i owszem prawda.....ale my sie nie pchaliśmy do krajów obco kulturowych i obco wyznaniowych

a pod Sztokholmem mieszka kolega chłopa mego, któren rozważa powrót do kraju po wielu latach...właśnie z powodów jw

oglądałam niedawno kawałek filmu dok....rodzina emigrantów islamskich na zachodzie nawet się zasymilowała....ale syn wychowany jednak w duchu wiary rodziców zapragnął wrócic do korzeni,  pojechał do kraju rodziców i wstapił do ISIS
na poczatku było fajnie....ale w którymś momencie obudziło się sumienie kiedy miał rozkaz zabijać cywili i odszedł z organizacji
ale  z isis się nie występuje........teraz się ukrywa przed nimi, bo grozi mu kara śmierci.........a do rodziców też wrócić nie może.............ojciec płacząc oglada wiadomości w TV z walk na ulicach.....potem zasnęłam  ;D

a więc nie wiemy czy w potomkach  tych , których dziś wpuścimy do kraju nie obudzi się nagle instynkt walki z niewiernymi...czyli z nami....naszymi dziećmi

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1