Autor Wątek: Umpararura:)  (Przeczytany 441388 razy)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #810 dnia: Czerwca 06, 2014, 12:54:26 am »
Dzięki! Już mi trochę raźniej :) Oczywiście nie sugerowałam się samym tytułem...przeczytałam scenario. Niech  to inni robią. Skupię się teraz na malowaniu, ale wiem, że to mnie nie nakarmi. Chyba zatrudnię się w Liceum Plastycznym w Lesku >:D Kocham te Bieszczady...zostanę se tam O0
Szarlotko, nie myślałaś np. o oczyszczeniu się dietą dr Dąbrowskiej? Gdybym miała kasę ,od razu wyprułabym na Kaszuby na dwutygodniowy turnus...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2014, 12:57:14 am wysłana przez Perła »
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #811 dnia: Czerwca 06, 2014, 01:16:12 am »
Wiesz Perło, nie chcę aby to zabrzmiało jakoś nadęto_górnolotnie, ale po różnych swych doświadczeniach życiowych doszłam do wniosku, ze dla każdego człowieka, a w szczególności artysty (aby mógł w ogóle tworzyć) , najważniejsze jest zachowanie "czystości ducha", czyli życie w zgodzie ze swymi ideami, nawet wbrew modom, normom, tendencjom, innym ludziom i rozsądkowi. Życie w zgodzie ze sobą (również własnym sumieniem) , nie oglądając się na to co pomyślą inni.

Miałam nie raz takie wrażenie, ze gdybym zrobiła tak, jak zrobiliby inni - to bym się zeszmaciła wewnętrznie... Dlatego mówiłam NIE, choć były osoby, które pukały się wtedy w czoło. A ja byłam szczęśliwa  ztx

A Bieszczady są piękne... też bym chciała... W obłąkanej Wawce nic mnie nie trzyma, oprócz męża.
Trzymam kciuki, byś była tam szczęśliwa  :D

PS. Nie słyszałam o tym oczyszczaniu... Zaraz poszperam z Googlem  :)
Contra spem spero 

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #812 dnia: Czerwca 06, 2014, 08:14:27 am »
Tak laski, człowiek musi spojrześ na siebie w lustro i o to chodzi, aby to robić zbez obrzydzenia  C:-)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #813 dnia: Czerwca 06, 2014, 09:10:46 am »
Nie mam niczego okropnego w środku...poza rakiem. Hehe, drobiazg. A co do wyrzygiwania, właśnie wyrzyguję. A teksty, że auto może mnie rozjechać...sorry, nie działają.To jest żadna argumentacja dla mnie. Tak, jak: będzie dobrze. Próbuję żyć twórczo i cieszyć się życiem, a komóreczki się namnażają i tyle.

wiem, że nie działają jak jest się w dole, ale z dwojga zuego ja wolę wybrać "twardą logikę" niż sobie coś negatywnego wkręcać;
(choć czasami trudno od takich wkrętów uciec
czasami mam nadzieję, że w końcu wybuchnie wojna nuklearna i wszystko pójdzie w pizdu)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #814 dnia: Czerwca 06, 2014, 09:31:10 am »
Perło, Szarlotko, jesteście wspaniałe  :-* :-*
Perło, powinna Cię duma rozpierać; odrzuciłaś, coś co Ci nie pasiło, mimo iż kasa pusta  :oklaski:
Więcej takich decyzji, to tacy techniczni, jak ja, nie musieli by tracić czasu na oglądanie, czytanie bele czego  :-\
Bieszczady popieram, tylko znowu Ciebie będzie tu mniej  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline domina13

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 170
  • PAMIĘTAJ O PRZESZŁOŚCI, MIEJ PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ, A
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #815 dnia: Czerwca 06, 2014, 07:59:05 pm »
Super w Bieszczadach odpoczniesz,naładujesz akumulatory,co do odmowy pracy w filmie ,to rób co Ci dyktuje Twój instykt,będą jeszcze inne propozycje!Posada nauczyciela,też niczego sobie tylko czy wytrzymasz z dzisiejszą młodzieżą???Pozdrawiam! ;)
4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #816 dnia: Czerwca 06, 2014, 08:54:08 pm »
Posada nauczyciela,też niczego sobie tylko czy wytrzymasz z dzisiejszą młodzieżą???Pozdrawiam! ;)
Nie wiem jak Perła wytrzymałaby z młodzieżą  ::((
za to młodzież byłaby zachwycona taka nauczycielką ;)
Perła, a pamiętasz jak na Malcie opowiadałam o koledze artyście - on też próbował być nauczycielem plastyki - zrezygnował po jednym semestrze. Powodem rozstania ze szkołą było: "Nie nadaje się do rysowania wielkanocnych zajączków"

O fotce czerwonego obrazu pamiętam, ino jakoś mi schodzi...... 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2014, 08:57:20 pm wysłana przez TOJKA »
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #817 dnia: Czerwca 06, 2014, 09:06:02 pm »
Oh, Perła jako nauczycielka  :D Szkoła by w konkursach startowała, a absolwenci by dalej do szkół plastycznych szli :)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #818 dnia: Czerwca 06, 2014, 10:12:33 pm »
No i żebyśta wiedziały...Wejdę do tej szkoły i zapytam...I tak jeżdżę w te rejony często,może połączę przyjemne z pracą.Ćwierć etatu byłoby super.Już mi lepiej dziewczyny...A nowy film czai się subtelnie...Trochę nepotyzmu, bo zaprzyjaźniony aktor ma zapytać (rola: połykacz czasu...czyż nie pięknie?), może na fusze kostiumografa jest wakat?. Lubię reżysera i mieszka w Łodzi.No i kino autorskie..bardzo bym chciała...Ale jeśli jest team do kostiumów, to nigdy, przenigdy nie wpieprzę się w sytuację. Więc trzymajcie kciuki za wakat. Wróciłam z dwóch wernisaży...czerwone wino robi swoje :)) 
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #819 dnia: Czerwca 06, 2014, 10:26:21 pm »
dobre wino nie jest złe :)

a na tej bieszczadzkiej wsi może mają jakiś dom kultury_czy cóś… może tam by był jakiś wakat?...

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #820 dnia: Czerwca 06, 2014, 10:32:57 pm »
Jest Dom Kultury w Lesku...vis a vis tego liceum :) Ale znam laski, które tam pracują...obstawione wszystko. A w tym liceum, to mogłabym dać czadu, coś tak czuję! :0ulan:
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #821 dnia: Czerwca 06, 2014, 11:01:52 pm »
W liceum nie wymagali by wykształcenia pedagogicznego (posiadanego lub zobowiązania do jego nabycia) ???
W artystycznych zawodach może jest inaczej. Kuzyn inż. od samochodów, gdy się zatrudnił w technikum samochodowym, to musiał pedagogiczne wykształcenie uzupełnić, by móc uczyć w szkole. :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #822 dnia: Czerwca 06, 2014, 11:06:14 pm »
zawsze cza mieć kurs pedagogiczny by uczyć zawodu...lub czegokolwiek
nawet wychowawca na kolonii musi go posiadać  O0
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #823 dnia: Czerwca 07, 2014, 12:01:54 am »
No...to pozamiatane. Ja kursów nie mam. Ale nauczyć kogoś rysować portret, to chyba inna odpowiedzialność, niż np. chemia?Może jakaś elastyczność? To prywatne liceum i tak zapytam.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #824 dnia: Czerwca 07, 2014, 12:06:42 am »
Nauczyciel musi legitymować się wyższym wykształceniem z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym i wsio ryba czy pracuje w państwowej czy w prywatnej szkole
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym