Autor Wątek: Prośba o wypełnienie ankiety - wsparcie społeczne, postawa wobec choroby  (Przeczytany 6337 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Prośba o wypełnienie ankiety - wsparcie społeczne, postawa wobec choroby
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 24, 2016, 11:51:29 pm »
Nie tylko o magistrantkę tu idzie (choć ładnie by było, jakby przyszła pani psycholog wstępnie się jednak w temacie zorientowała).
Mnie wkurza i to, że ktoś tam na uczelniach przecie te bele_jakie ankiety zatwierdza do użycia >:(
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Prośba o wypełnienie ankiety - wsparcie społeczne, postawa wobec choroby
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 25, 2016, 08:29:48 am »
Widać u naukowców liczy się kasa (ilość magistrantów) a nie jakość i na dogłębną analizę brak im czasu, albo mają to gdzieś i cieszę się, że student w ogóle cokolwiek robi, bo z tym podobno nie najlepiej, a uczelnie dostają kasę od studenta
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Prośba o wypełnienie ankiety - wsparcie społeczne, postawa wobec choroby
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 25, 2016, 09:07:59 am »
Ja mam inne zdanie niż Natalia i Aquila. Ankietotwórczyni ma prawo postawić tezę i starać się ją udowodnić i założyła, że bada wierzące, praktykujące i niepraktykujące, nie rozszerzając zakresu badań na niewierzące. Domniemuję, że chce zbadać, czy i jaki wpływ ma wiara i jej praktykowanie, na potrzebę wsparcia psychologicznego, czy w ogóle ma to znaczenie na samoocenę itp. Nie włącza niewierzących, by nie zaciemnić swojej tezy, to jej prawo, a jak ktoś nie może wypełnić tej ankiety, bo jego przypadku tu nie ma, to po prostu nie wypełnia, a nie musi pouczać, a już na pewno nie może poniżać.
eee Dana gdzie  znajdujesz w moim wpisie pouczanie lub poniżanie??? Zażartowałam ,bo obecnie nawet "miejski szalet" jest otwierany i poświęcony  przez klechę .Mam na nich alergię( może to z powodu bliskości Rydzyka?)Pozdrawiam
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Prośba o wypełnienie ankiety - wsparcie społeczne, postawa wobec choroby
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 25, 2016, 09:12:13 am »
Ja mam inne zdanie niż Natalia i Aquila. Ankietotwórczyni ma prawo postawić tezę i starać się ją udowodnić i założyła, że bada wierzące, praktykujące i niepraktykujące, nie rozszerzając zakresu badań na niewierzące. Domniemuję, że chce zbadać, czy i jaki wpływ ma wiara i jej praktykowanie, na potrzebę wsparcia psychologicznego, czy w ogóle ma to znaczenie na samoocenę itp. Nie włącza niewierzących, by nie zaciemnić swojej tezy, to jej prawo, a jak ktoś nie może wypełnić tej ankiety, bo jego przypadku tu nie ma, to po prostu nie wypełnia, a nie musi pouczać, a już na pewno nie może poniżać.

nie, w tytule nic o tym nie było, ja się obawiam, że to raczej ignorancja, a nie zwężenie tematu
jasne, głaskać po główkach, a potem mamy to co mamy - tytuł magistra dziś nie znaczy nic, właśnie przez takie podejście jak Twoje Dana

skoro promotorzy nie spełniaja swojej roli, to kto ma pouczać jak nie my?

mnie pouczał promotor, jakby mnie nie ochrzanił to bym się niczego nie nauczyła, czasem dostanie lekko po łbie wychodzi na dobre

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Prośba o wypełnienie ankiety - wsparcie społeczne, postawa wobec choroby
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 25, 2016, 10:09:04 am »
absolutnie się z aquilą zgadzam :)
Nie pierwszy raz tutaj toczymy rozmowy z magistrantkami (ciekawe, że magistranta tu jeszcze nie było  ;D) na różne tematy - poczynając od spraw merytorycznych, po etyczne, a poprzez obyczajowe ;)
Mnie zastanawia zawsze stosunek magistrantek do naszych słów. Bo naszym celem jest podzielenie się wiedzą, zwrócenie uwagi na rzeczy, które umknęły, bo umknąć mogły, choć nie powinny. Natomiast panie magistrantki dzielą się z grubsza na dwie grupy - na te, które chcę się czegoś od nas dowiedzieć, i na te, które znikają po zostawieniu ankiety, lub się obrażają po naszych wypowiedziach.
Samo to już mogłoby być ciekawym tematem pracy magisterskiej  :D Temat: stosunek ankietera do osób badanych w korelacji do poczucia koherencji społecznej ;D

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Prośba o wypełnienie ankiety - wsparcie społeczne, postawa wobec choroby
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 25, 2016, 11:15:01 am »
ja tylko odpowiem  auqili...heeeeloooł !!
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Prośba o wypełnienie ankiety - wsparcie społeczne, postawa wobec choroby
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 30, 2016, 09:41:09 am »

Natomiast panie magistrantki dzielą się z grubsza na dwie grupy - na te, które chcę się czegoś od nas dowiedzieć, i na te, które znikają po zostawieniu ankiety


Tutaj, jak widać, mamy do czynienia z drugą grupą ::)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Prośba o wypełnienie ankiety - wsparcie społeczne, postawa wobec choroby
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 30, 2016, 09:48:57 am »
Może jaką prackę na ten temat poczynimy  ??? >:D

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Prośba o wypełnienie ankiety - wsparcie społeczne, postawa wobec choroby
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 30, 2016, 10:40:31 am »
Prcka by się przydała  ;)
Takie zachowanie magistranki, zniechęca do angażowania się w pomoc i rykoszetem stracą inni
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++