Autor Wątek: Gdzie na wakacje?  (Przeczytany 32768 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #75 dnia: Września 01, 2015, 10:09:41 pm »
Od niedzieli jestem w domku. Bilans nadmorza: lekka opalenizna, sporo spacerów z kijami, trochę przytachanych kamieni (nie mogę się oprzeć, by wciąż nowych nie zbierać  :( ) trzykrotna kąpiel; pierwsza krótka, bo zimna woda, druga już dłuższa, przy sporych falach i w niedzielę morze na powrót bez fal, więc i popływać się dało. Ale tydzień na żarciu stołówkowym starczy. Zatęskniłam do swojej porannej owsianki  ;)
i do swoich domowych pieleszy
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwca 20, 2017, 07:44:16 pm »
Odkurzę wątek :D
W połowie lipca robimy wypad w góry.Planujemy wyprawę w okolicę Doliny Pięciu Stawów.Razem z nami jadą młodzi z Bartkiem.I tu pytanie do znających się.Damy radę z 2,5 roczniakiem?Jakieś nosidła ogarnięte ale wiecie,nie chcemy się wracać z połowy drogi. O Tusię nie pytam,charakterek tatusia - wszędzie da radę  ;D
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwca 20, 2017, 11:16:08 pm »
2,5 roku, to już trochę waży, by nosić go w nosidełku. Może tak naprzemiennie, bieganie i noszenie
Jeździłam z małymi dziećmi w góry, ale były też inne dzieci i raczej były to Karkonosze, Beskidy. Dzieci wzajemnie się mobilizowały, a ponadto mieliśmy dyżury przy dzieciach. Znaczy jeden rodzic zostawał i z piątką dzieci (od 2-5 lat) i robił krótsze trasy lub zajmował się nimi na kempingu, a reszta na trudniejsze trasy. Mój dwulatek wszedł na  Chojnik, ale był już znoszony na barana. Wyższe partie Tatr zdobywałam bez dzieci, gdy one były duże i jeśli już wyjeżdżały tam, to samodzielnie. Bakcyla turystyki wpoiłam im, bez zbytniego forsowania. Maluch w nosidełku będzie się nudził, nie sądzę, że widoki go zainteresują. Niezaprzeczalna wartość, to bycie razem z rodzicami.
W Alpach w Austrii na szlakach widziałam place zabaw. Jest to jakieś urozmaicenie dla dzieci.
Trudne, pogodzić ambicje w zdobywaniu szczytów przez rodziców, z byciem jednocześnie razem z maluszkami. 5-cio, 6-cio tatek już może poczytywać sobie zdobycie góry za sukces. Mniejszy raczej nie. Piszę o swoim punkcie widzenia i wcale nie jestem pewna, na ile rodzic ma rezygnować z pasji (w tym wypadku zdobywania gór) na korzyść np. wylegiwania sie na plaży, by maluch mógł baraszkować w piachu.
Moje dzieci z tych bardzo wczesnych wyjazdów niewiele pamiętają, ale syn (2 lata) pamięta moment, gdy został u dziadków, a my z córką (5 lat) wyjechaliśmy na urlop do Bułgarii i to maluchem. Nie ważne gdzie, ale on został. Powiedział, że tego nigdy swoim dzieciom nie zrobi; albo żadne, albo wszystkie (ma ich troje)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2017, 11:19:05 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwca 20, 2017, 11:24:27 pm »
Basiu, myślę, że dacie radę. Nie wybierajcie czarnego szlaku, bo stromy. Trasa jest długa, trzeba rozłożyć siły na cały dzień. Pamiętaj, że nie tylko wchodzisz, musisz jeszcze wrócić.
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwca 21, 2017, 06:08:15 am »
Moi znajomi mają takie nosidełko, w którym ich 5 latek na plecach taty podróżuje. I to po górkach chodzą. Ale po niższych.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 21, 2017, 01:34:37 pm »
Nosidła mamy typowo turystyczne,na stelażach.Tatusiowie będą nosić dzieciaki jak nóżki będą bolały ale myślę że bardziej na powrocie bo i Natalka i Bartek lubią chodzić  :)
Pamiętam że gdy mój młody miał niewiele ponad rok to weszliśmy razem z nim na Kopieniec ale to był spontaniczny wyczyn,teraz chcemy się przygotować.
Kelu,tam jest zielony szlak i tym chcemy wyruszyć.Powiedz,nie ma tam jakichś niespodzianek wyczynowych?
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 21, 2017, 09:39:33 pm »
Spójrz, przed Siklawą jest krótki czarny, taki skrót, o tym mówiłam
trochę  niebezpiecznie jest właśnie przy Siklawie, kamienie, wąska ścieżka, takie wyślizgane rynny skalne, w tym miejscu musicie uważać
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 21, 2017, 09:56:12 pm »
Czyli zielonym i nie skręcać w lewo  :) Dziękuję  :-*
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 24, 2017, 10:06:14 am »
Dziewczyny, nasz urlop zbliża się wielkimi krokami, a my wciąż nie zdecydowaliśmy, gdzie uderzyć... Ostatni pomysł to Mazury, ale żadne z nas nigdy tam nie było. I tu parę pytań do bywalczyń. Czy Mazury z sześciolatkiem to dobry pomysł? Czy w razie niepogody nie zemrzemy z nudów? Który kawałek Mazur polecacie?
Dodam, że nie lubimy tłoku.
Dotychczasowy nasz pomysł to były Góry Stołowe, ale po ostatnim weekendowym wypadzie w Beskidy chłop powiedział, że z naszym dzieckiem już w góry nie pojedzie. Żadne :(
Na morze chyba już za późno, w sensie znalezienia sensownych kwater, no i sezon nad morzem... No nie wiem. Ktoś się orientuje, czy końcówka sierpnia (wyjeżdżalibyśmy 22) jest już luźniejsza, czy dalej tłumy?
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 24, 2017, 12:58:58 pm »
reniferku, w końcówce sierpnia już luźniej nad morzem
kilka razy byliśmy we Władysławowie i była znaczna różnica w ilości urlopowiczów między lipcem a drugą połową sierpnia
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 24, 2017, 02:47:53 pm »
Potwierdzam - jest luźniej :)

A ja mam w zamyśle może nawet zaryzykować i, mimo famy, że nigdzie nie ma już tanich miejsc, jechać jeszcze w "wysokim sezonie" w ciemno (w okolice Kołobrzegu, do którejś z licznych dziur). Już tak jeździliśmy i nigdy nie wróciliśmy z powrotem z powodu braku takowego miejsca, a wtedy bardziej nam zależało np. na bliskości  plaży, teraz może być i na końcu wiochy).
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 24, 2017, 09:29:08 pm »
moja corka z Franiem teraz jest we Wladysławowie i na miejscu kwatere znalazła ,moge w razie cus zapytac o namiary i wolne terminy
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 25, 2017, 08:11:17 am »
Renifer, może okolice Żnina. Jezior więcej niż na Mazurach(?)
W razie niepogody Biskupin blisko, Wenecja. Jest co zwiedzać.
Zobacz też w internecie pensjonat "U Oliwiera" Ustronie Morskie.
Jesteśmy tam każdego roku na kilka dni. Blisko do plaży.
 
Nad morzem w tym roku kwater a kwater. Wszystko zależy od stawki jaką możecie przeznaczyć na dobę za noclegi, czy z wyżywieniem.

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 25, 2017, 08:48:25 am »
Nad morzem w tym roku kwater a kwater. Wszystko zależy od stawki jaką możecie przeznaczyć na dobę za noclegi, czy z wyżywieniem.

No wiadomo, że chcielibyśmy po taniości ;) No dobra, po średniej taniości, ale też ogromnych wymagań co do standardu nie mamy. Byle było czysto.
Myślę, że bez wyżywienia, ewentualnie śniadanko.
Żninem się zainteresuję, bo szczerze mówiąc nic o nim nie wiem.

Suchalku, Madziu - za wszelkie konkretne namiary będę wdzięczna  :-*
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Gdzie na wakacje?
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 25, 2017, 09:02:48 am »
We Władysławowie ..chyba ? ... ma domki do wynajęcia amazonka. Jest na fb.
Moze jej zapytaj. :)
Szukaj Kuszyk Czesława
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska