Rak piersi > Tomografia komputerowa (TK)

TK

<< < (2/9) > >>

dani:

--- Cytat: ewawlo w Lipca 17, 2013, 04:43:30 pm ---
Dziewczyny jakie miałyście wskazania do tk brzucha?

--- Koniec cytatu ---

Przed nawrotem choroby nigdy nie miałam TK. Scyntygrafię i owszem, ale tomografii nie.
Jesli nie miałabym żadnych dolegliwości, to z pewnością nie zrobiłabym sobie tego badania. Na twoim miejscu oczywiście.
no, ale to twój wybór i twoje skierowanie. ;)

Mirusia:
Uważam tak jak danii  :)

Amor:

--- Cytat: ewawlo w Lipca 17, 2013, 04:43:30 pm ---
Dziewczyny jakie miałyście wskazania do tk brzucha? Mnie onka zafundowała  to badanie jako rutynowe chyba, na wizycie kontrolnej. W ub roku miałam usg brzucha książkowe, nie skarżę się na żadne dolegliwości. Chyba lubi dawać skierowania na badania, bo dopytywała się czy miałam scyntygrafię. Moje potwierdzenie skwitowała- no to zrobimy za rok. Zastanawiam się czy jest konieczne tk, bo tych naświetlań trochę było. Od radio nie minął rok, w maju prześwietlenie płuc.

--- Koniec cytatu ---
Zmien lekarza na moją onkę! Nie da ci żadnego skierowania jak nic cie nie zaboli!:) Ja i scyntyfrafii nie miałam. A jak chciałam zrobić kolonoskopie ( nawet nie prosiłam o skierowanie tylko o radę)  to było pytanie- a po co to pani, boli cos???

ewawlo:
A najlepsze to jest to, że do tej pory chodziłam prywatnie na wszystkie badania i do lekarza też. Moje pierwsze podejście na NFZ, co prawda do niepublicznej jednostki poskutkowało tym, że mam teraz problem- realizować czy nie? Ja myślę, że chętnie kierują, bo mają kontrakty z NFZ na te badania. Jedna z łódzkich amazonek była u tej samej onki i też dostała na powitanie komplecik badań, a ponoć chciała tylko receptę. :) 

Mirusia:
Większa ilość kasy na badania, moim zdaniem, nie powinna tłumaczyć działania na niekorzyść pacjenta. Zlecanie niepotrzebnych badań ja w ten sposób kwalifikuję  :-\

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej