Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 682672 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3090 dnia: Grudnia 29, 2016, 11:44:20 pm »
Zagadalim się ze synem

No właśnie :)
Bo synowie w domu to najfajniejsza rzecz  ztx Nie mogę się nacieszyć. I o niczym innym nie myślę.
Młodego mam jeszcze 4 dni, eh..
A Twoi do kiedy zostają?

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3091 dnia: Grudnia 29, 2016, 11:48:27 pm »
Jutro odlatują.
Tydzień minął szybko ::) Nawet M. to zauważył:
"Cholera, mamo, ale ten czas zleciał - nawet nie zdążyłem zajść do wszystkich kebabów, do których miałem zamiar"
 :o  >:D  xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3092 dnia: Grudnia 29, 2016, 11:58:18 pm »
Cudne. Cudne.
Cudne dzieci mamy :)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3093 dnia: Grudnia 30, 2016, 10:13:10 am »
przypomniało mi się jak czytałam wypowiedż Marii Czubaszek, która jak wiecie tylko parówki umiała odgrzać  ;)
że raz upiekła Karolakowi szarlotkę
i chyba mu smakowała, bo kazał sobie dolać drugą porcję
  xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3094 dnia: Grudnia 30, 2016, 10:31:19 am »
  xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3095 dnia: Grudnia 30, 2016, 05:50:11 pm »
Taką szarlotkę też uwielbiam  mnx Było to ulubione danie Agnieszki Osieckiej; koniecznie na podkładce z żubrem  ;D

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3096 dnia: Grudnia 30, 2016, 08:15:01 pm »
No proszszsz......., i już jakby z górki z temi oczami  :oklaski:

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3097 dnia: Grudnia 31, 2016, 05:14:36 pm »
Dobrze mi na świecie. Nie często tak miewam, więc celebruję, cieszę się, uśmiecham się do ludzi i do siebie.
Czy zauważyłyście, że poczucie bycia szczęśliwym mało zależne jest od okoliczności zewnętrznych (choć nie powiem, że niezależne zupełnie), ale od rodzaju wewnętrznej decyzji? Niby wszyscy wiemy, że tak jest, ale często wydaje się to niewykonalne. A u mnie własnie taki czas, że choć dookoła wali się i pali się, to ja - niemalże na przekór - cała w szczęśliwości :)

Właśnie dopiekam paszteciki ze szpinakiem oraz pieczarki faszerowane w stadnych ilościach. Idziemy na kilka równoległych imprez sylwestrowych, więc składkowe menu szykuję. A szykując popijam wino musujące, wprawiam się w tańczący nastrój (póki szpilek na nogach nie mam  ;D) i przeglądam wieści ze świata w necie.
Niezbyt dobrze się w tym roku działo. Tyle zła, tyle głupoty się rozlało; tyle zacnych osób odeszło...
I - wiecie co? - przeżyłyśmy_my. I tego trzeba się trzymać - że choćby nie wiem co, to damy radę. Byle zdrowie było.
No i trochę szczęścia aby też było.
I trochę kasy.
I jeszcze, aby byli zawsze obok nas ludzie życzliwi, którzy nas wspierają, gdy się potykamy.

Najlepszego Kochane  :-*

ps. właśnie odkryłam - paszteciki spierniczyłam  >:( zapomniałam położyć pod nie papier do pieczenia; przypiekły się do podłoża na amen... Przy próbie oderwania - rozpadają się. Czyli: ciasto było świetne; kruchutkie  ;D
Coś mi kulinarnie końcówka roku szwankuje  :-X Może to znak, że powinnam kuchnię porzucić  ???

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3098 dnia: Grudnia 31, 2016, 06:58:28 pm »
e tam porzucić!! przytulic przypalone paszteciki i kuchenkę ( byle nie gorącą) ! xhc
dobrze jest , wszystko goście zjedzą! tak trzymaj!
 tez znam i bardzo lubię  takie poczucie szczęścia i niestety odwrotnie( nie lubię) , ale jakos trzeba dac radę! najlepszego na ten NOwy Rok! :-* :-* :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3099 dnia: Stycznia 02, 2017, 12:23:34 am »


Stanisław Barańczak

Dokładnie tak dziś mam...
***
Z innej beczki - mam noc wertowania portali turystycznych & linii lotniczych; jakoś noc post-sylwestrową trzeba spędzić  ;D
Znalazłam kilka fajnych połączeń lotniczych oraz stronę: http://www.momondo.pl/inspiracje/najlepsze-atrakcje-turystyczne-na-swiecie/?utm_source=facebook&utm_medium=social-paid&utm_campaign=LAB%7CID00331%7Ctourist-attractions-part-two%7C&source=disp-Facebook-General.blog-promo#FmVtIDfw7wLhoGK3.97

Z 15 zaliczyłam 7  ::) :-X
Jest po co żyć  :D
Intensywniej przekopuję linie lotnicze  >:D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2017, 12:30:11 am wysłana przez agawa »

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3100 dnia: Stycznia 02, 2017, 09:07:40 am »
Super wieści, super energia. tego mi trzeba!

tak trzymaj!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3101 dnia: Stycznia 02, 2017, 09:55:02 am »
plan jest pociągający, tylko w ostatnich latach straszno troszkę podróżować,
w tych polecanych miejscach mało takich "przyrodniczych" cudów, ale Kapadocja jest - choć tyle mam odhaczone,
miałam tam wrócić, niestety już się nie wybiorę, bo jw...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3102 dnia: Stycznia 02, 2017, 11:06:28 am »
Tak, straszny ten świat.
Rzucam monetą - bać się czy nie.
Wypadł orzeł.
Kupiłam. Tym razem, jak na mnie, ze sporym wyprzedzeniem - na koniec kwietnia; powiem gdzie, jak się będę pakować  8)
Znowu mam pustą kartę kredytową; mam po co do roboty biegać; z nadzieją, że gdy czas wylotu będzie, to znowu się uzbiera, cobym na miejscu miała za co jeść  ;D I nie jest to miejsce z listy powyżej; na tamte karta nie starczyła  :'( a promocje nie objęły  :'(

A w sprawie innych poczynań okołonoworocznych - z kilometrów z psem wróciłam spocona i szczęśliwa. No i jeszcze ciągle nie zapaliłam od przedwczoraj  :-X Łatwo nie jest  :-X
Macie znowu jakieś postanowienia? Bo ja tak corocznie się sprawdzam. Z nadzieją, że to będzie TEN rok  ;D Jakoś łatwiej się zebrać w postanowieniach, gdy data znacząca w kalendarzu  ;)

Miłego i twórczego dla Was  :-*

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3103 dnia: Stycznia 02, 2017, 10:33:08 pm »
Podobno trzeba wymyślić trzy nowe rzeczy...Ja mam raczej kontynuację starych: lepiej joga, malowanie...A z nowych: zarobić wreszcie jakieś pieniądze  ;), a z nimi to: min.Stany, Islandia, Indie i marzenie życia: Wyspy Polinezji, na Pacyfik chcę!
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3104 dnia: Stycznia 02, 2017, 10:43:12 pm »
Indie - obowiązkowo. Raz i wystarczy  :P
A z wysp polecam mój osobisty raj na ziemi: Bahama, a konkretnie wyspa Abacos. Jak ja za nią tęsknię, eh...
Perło, zarabiaj dużo. Jest po co :)

Przyszłam powiedzieć, że właśnie stał się cud - mama podjęła decyzję, że chce do swojego domu  ztx Czym prędzej ją zawiozłam. Oczywiście się boję okropnie, jak sobie radzić będzie. Ostatecznie bez sprawnej jednej ręki oraz przeciwstawnie drugiej nogi, hmmm..., będzie jej trudno, ale chyba wszyscy już wyczerpaliśmy swoje wewnętrzne możliwości bezkolizyjnego radzenia sobie ze wspólnym mieszkaniem.
Wróciłam i oddycham jakby głębiej, bez ucisku strachu, że za chwilę zostanę skomentowana, że znowu coś zrobiłam nie_tak_jak_ona_by_zrobiła.
Podziwiam sama siebie, że tyle wytrzymałam.
Eh, do kolejnego jej połamania się. Tfuuu, wyplułam  ;D Niech będzie zdrowa. I niech ją widuję jedynie, gdy pojadę zawieźć zakupy  >:D
Nie ma to jak miłość córkowa, nie  ??? ;D