Rak piersi > Metody rekonstrukcji piersi

Rekonstrucja piersi metodą z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej

(1/10) > >>

b_angel:
Rekonstrukcja piersi z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej pacjentki skierowana jest przede wszystkim do kobiet po zabiegu mastektomii. Ta metoda wypełnienia piersi własną tkanką tłuszczową pozwala uzyskać piersi o naturalnym wyglądzie. Jest to mało inwazyjna technika,  wykluczająca dodatkowe cięcia i blizny pooperacyjne. Rekonstrukcja piersi z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej pacjentki ogranicza  ryzyko wystąpienia powikłań do minimum.

W Polsce ta metoda nie jest refundowana.

http://portal.abczdrowie.pl/rekonstrukcja-piersi-przy-uzyciu-wlasnych-tkanek
http://www.rekonstrukcjapiersi.com.pl/
http://www.rynekzdrowia.pl/szukaj.html?szukaj=rekonstrukcja+piersi+w%C5%82asn%C4%85+tkank%C4%85+t%C5%82uszczow%C4%85

Pat:
Witajcie,  xcv
30 stycznia przeszłam zabieg przeszczepu tłuszczu wzbogaconego komórkami macierzystymi.
 Procedura ta, ma za zadanie zregenerować skórę, w okolicach blizny po radioterapii i przygotować do późniejszej rekonstrukcji za pomocą ekspandera.
Te za Was, które mnie znają z "dawnych czasów" widziały moją brzydką, twardą zwłókniałą bliznę, która była przeciwwskazaniem do rek. bez użycia tkanek własnych.
Doktor z warszawskiego COI przeprowadził u mnie zabieg pobrania tłuszczu (odsysanie) z wewnętrznej części ud.
 Pobrane zostało ok. 400 ml tkanki, następnie ok. 200 ml zostało wszczepione w okolice blizny/pod pachę. Pozostałą część oddano do laboratorium w celu wypreparowania kom. macierzystych, które to, doktor wszczepił mi w bliznę, już na sali pooperacyjnej.
Po zabiegu konieczne jest noszenie ubranka uciskowego, na partie ciała z których pobrany był tłuszcz. Dość spore siniaki utrzymywały się ok. trzy tygodnie (mam dużą skłonność). Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, w szpitalu pozostaje się ok. 3 dni.
Obecnie, półtorej miesiąca po zabiegu, obserwuję większą ruchomość blizny, znaczną poprawę elastyczności skóry, wygładzenie i pogrubienie tkanki podskórnej.
Po trzech miesiącach zabieg trzeba powtórzyć.
Ich ilość jest indywidualna, u mnie najpierw planowane były trzy, potem Doktor zmienił decyzję na dwa.
Jeżeli wszystko pójdzie dobrze na jesień będę miała wszczepiany ekspander.
Zabieg był wykonywany bezpłatnie, w ramach badań naukowych.
Jeżeli ktoś ma pytania odnośnie tej metody chętnie odpowiem wcześniej lub później -w zależności od ilości wolnego czasu ;)
Pozdrawiam

TOJKA:

--- Cytat: Pat w Marca 17, 2014, 11:32:09 pm ---Zabieg był wykonywany bezpłatnie, w ramach badań naukowych.

--- Koniec cytatu ---
Czy sama trafiłaś na informacje o tych badaniach naukowych, czy może sam lekarz Ci zaproponował?

agawa:
Pat - super i znakomicie  ztx Dobrze, ze trafiłaś na lekarza, który znalazł rozwiązanie, a chociażby próbę rozwiązania, Twojego problemu :)

Pat:

--- Cytat: TOJKA w Marca 18, 2014, 10:55:07 am ---Czy sama trafiłaś na informacje o tych badaniach naukowych, czy może sam lekarz Ci zaproponował?

--- Koniec cytatu ---

Tojka o tych badaniach było głośno w 2012 roku pod hasłem "50 kobiet będzie miało nowe piersi z komórek macierzystych" ;)
Na początku 2013 roku byłam na konsultacji w Wa-wie w COI, zakwalifikowali mnie do zabiegu, ale przez cały tamten rok ich nie robili. Jednak tak długo zamęczałam doktora telefonami, że w końcu wyznaczył mi termin na styczeń, chociaż do samego końca nie było pewne czy Dyrektor się zgodzi.

Agawo póki co jestem zadowolona, ale tak do końca sama nie wiem jak to wyjdzie. Zdaję sobie sprawę, że jestem królikiem doświadczalnym, chociaż znam dziewczynę z różowego forum, która ma już kompletną rekonstrukcję zrobioną tą metodą i przez tego doktora, i jest zadowolona.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej