Autor Wątek: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek  (Przeczytany 18991 razy)

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 20, 2016, 03:21:19 pm »
Oj Dano mając 31 lat to ja bladego pojęcia nie miałam, żem jest mutant. Przecież ja z rodziny nierakowych  ::((.
Ale znając siebie, jak bym wtedy już wiedziała o tym zagrożeniu to na 95 % bym usunęła to i tamto  xhc.
To jest każdego indywidualna sprawa, nikogo nie namawiam bo to jest strasznie trudna decyzja.
Łatwo nie było, ile nocek nieprzespanych przez te wybory, ale jak się zawzięłam to wywaliłam co trzeba było.

Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline nell885

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 20, 2016, 04:03:22 pm »
DanaPar dziękuje, ze zadałaś to pytanie Ewce :-)
Ewka ile miałaś lat jak gad Cie dopadł? Mutacje dostałaś w spadku od matki czy ojca??
To są bardzo trudne decyzje nigdy nie będziemy mieć 100% pewności czy dobrze robimy... Ale życie ze swiadomością ze lada moment może gad dopaść nie jest łatwe... Już teraz o niczym innym nie potrafię myśleć :-(.... Wtedy bym sobie wyrzucała , że mogłam temu zapobiec a tego nie zrobiłam..... ehhhh ciężka sprawa.....

Offline nell885

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 18, 2016, 07:56:44 am »
Witajcie!:)
Jesem po konsultacji w Gryficach zabieg wstepnie mam wyznaczony dopiero na styczen -luty 2017 bo nie ma juz terminow na te rok :(..... W grudniu mam dzwonic wtedy podadza dokladny termin zabiegu... Podobno jest masa chetnych kobiet na profilaktyczna mastektomie..Troszke jestem zmartwiona technika zabiegu poniewaz w jednej piersi bede miala odpreparowana brodawke i przyszyta w nowe miejsce :( ze wzgledu na duza piers a druga bedzie cieta tylko pod piersia brodawka zostanie na miejscu... Wiem ze wyglad to sprawa drugorzedowa ale jakos mnie zasmucila ta informacja...

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 18, 2016, 09:29:55 am »
jak to  :o
to tylko jedną masz dużą ?
myślałam, że jak  profilaktycznie obie, to zrobią obie jednakowo  :-\
co innego jak jedna już "ruszana" i z jakiś względów techniczno_zdrowotnych czegoś się nie da.....ale tak to nie rozumiem decyzji doktorskich
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline nell885

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 18, 2016, 09:47:20 am »
No wlasnie tez myslalam, ze beda obie ciete pod biustem jedna piers mam o jeden rozmiar wiekszy nosze rozmiar stanika 70F Oni sugeruja sie opadaniem piersi jedna ta wieksza sila rzeczy ma wieksze opadanie i niby trzeba Ja podniesc dlatego bedzie cieta pod biustem i w gore do otoczki z odpreparowaniem otoczki i przeszczepieniem jej masakra :(..... Lekarka jak zobaczyla moje piersi powiedziala cytuje " Ma Pani piekny biust" a za chwile taki cios ....jak bylam dwa lata temu ma konsultacji to ta sama lekarka mowila ze beda ciete pod biustem a piersi za bardzo mi sie nie zmienily Nosze ten sam rozmiar wiec to jest dla mnie dziwne.....Operuje dr Krajewski a nie Ci lekarze co konsultuja w poradni wiec moze jeszcze nie wszystko przesadzone ... Dr Krajewski przychodzi do pacjentki w dniu operacji i mowi jaka technika bedzie operowal..... Znajoma miala miesiac temu operowana piers i ma wiekszy zwis niz Ja ,piersi tak samo duzo i dr Krajewski najpier powiedzial ze odpreparuja brodawke a pozniej przemyslal sprawe i stwierdzil ze bedzie ciąl pod piersia tylko i tak tez zrobil..... No zobaczymy mam nadzieje ze uda sie bez tego odpreparowywania i przeszczepu brodawki....

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 18, 2016, 08:25:11 pm »
Ja coś za bardzo nie rozumiem.
Czytałam wcześniej, ale nie miałam zazbyt czasu, więc teraz się wróciłam do Twych pierwszych postów, Nell.

Napisałaś, że będzie profilaktyczna mastektomia obu piersi.
Rekonstrukcje z użyciem implantów.
Mastektomie i rekonstrukcje obu piersi, jedna po drugiej, w odstępach czasu.
I do tej pory wszystko jasne.

Po co zatem to podcinanie, cięcie wokół brodawki, w drugiej piersi - co przypomina mi raczej redukcję i podnoszenie zdrowej piersi - gdy za chwilę i tak gruczoł będzie usuwany   ???

Z brodawką kumam o co kaman.

Plis o wytłumaczenie  ;)

Offline nell885

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 18, 2016, 08:54:05 pm »
Mirusia juz wszystko tlumacze... Mianowicie ta wieksza piers bedzie musiala byc zredukowana i podniesiona podczas zabiegu mastektomii poniewaz podobno nie da sie tego inaczej zrobic poniewaz mam duze piersi a w szczegolnosci ta jedna wiec ma byc cieta w tzw litere "T" i brodawka ma byc przeszczepiona a to tylko po to zeby wlozyc implant i zeby piersi byly symetryczne... Z mojego pynktu widzenia nie wydaje mi sie zeby moje piersi byly az tak duze chodzi o opadanie zeby nie mozna bylo wyluskac gruczolu i wstawic implant bez redukcji ale moze sie na tym poprostu nie znam.....

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 18, 2016, 08:59:45 pm »
Rozmiar F to rzeczywiście duży jak na implanty; pewnie dlatego chcą redukować.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 18, 2016, 09:00:48 pm »
... Mianowicie ta wieksza piers bedzie musiala byc zredukowana i podniesiona podczas zabiegu mastektomii ......

No i właśnie, to jest dla mnie niejasne  ???
O ile wiem podczas mastektomii usuwa się całość, co Ci tam mają podnosić?

A poza tym za chwilę obie mają być równe, z użyciem implantu, tak?

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 18, 2016, 09:08:07 pm »
ja zrozumiałam, że jak jedną pierś zmniejszą to w niej trzeba przenieść brodawkę, by była na jednej wysokości z drugą (w piersi nie zmniejszanej)
myślę, że doktor Krajewski zrobi tak, żeby było równo
  :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline nell885

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 18, 2016, 09:09:37 pm »
Mastektomia ma bys podskorna z pozostawieniem otoczki i skory piersi a beda redukowac pewnie ilosc skory zeby piersi byly symetryczne tak mi sie wydaje....

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 18, 2016, 09:10:58 pm »
mag, ale nell pisała, że mam mieć obustronna mastektomię.
To co zmniejszanie/redukcja na chwilę, zbez sensu, ale może ja czegoś nie łapię, dlatego pytam.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2016, 09:17:47 pm wysłana przez Mirusia »

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 18, 2016, 09:12:03 pm »
tak Mirusiu,
i właśnie dlatego, że jedna pierś jest większa muszą przeflancować brodawkę
  ;D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 18, 2016, 09:16:58 pm »
No oki,
ale za chwilę ta większa (jak ją usuną i zrekonsrtuują) będzie przecie równa tej pierwszej (wcześniej usuniętej i zrekonstruowanej), Nell, może Ty cioś źle zrozumiałaś. Nie widziałam piersi Krajewskiego, ale moja łepetyna mi podpowiada, że raczej zaufałabym jego technice i praktyce.

Tylko dalej nie kumam tego podnoszenia i redukcji, jak i tak będzie mastektomia z rek.

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Czy usuwać piersi na wszelki wypadek
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 18, 2016, 09:53:34 pm »
skoro jedna pierś jest wieksza....to jest na niej więcej skóry
a implanty będą równe....więc z tej większej będzie "zwisać nadmiar" skóry....łącznie z brodawką, która trzeba będzie podnieść
tak zrozumiałam
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1