Autor Wątek: Umpararura:)  (Przeczytany 442984 razy)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2130 dnia: Kwietnia 21, 2017, 10:44:09 pm »
Na czerwono? Chyba, że podpompuję  ;), bo teraz już płaskie się robią i kod kreskowy  nad nimi...w czerwieni słabo.
Robicie sobie hialuryny i botoksy? ;) Bardzo bym sobie chciała jakąś mezoterapię zafundować, ale na to kasy mi nie styka... bo to trzeba ze trzy razy powtórzyć.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2131 dnia: Kwietnia 22, 2017, 07:16:50 am »
Mezo nie wolno robić przy implantach ( tak na marginesie)
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2132 dnia: Kwietnia 22, 2017, 08:02:28 am »
i przebyta choroba nowotworowa  tez jest przeciwskazaniem , ja bym się bała takich zabiegow. Ograniczam się raz na kwartał do mikrodermabrazji ( płace 200zł) i jakiś maseczek odżywczych. Nawadniam ciało jak się da czyli duże ilości wody do picia , ale to już od lat , piję nawet w nocy :D ( mam taka potrzebę i chyba zrobię test cukrzycowo-insulinowy bo to az nienormalne  ) . Acha , a ty przecież jakies odmładzajace mikstury robiłas, czy tez piłas? i co , jakie efekty?
ps.Perła co to jest kod kreskowy nad wargą?
 
teraz tak myslę, Natalio a co implanty ( chyba piersi?) mają do zabiegu mezoterapii twarzy? chyba, ze żle zrozumiałam?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2017, 08:10:38 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2133 dnia: Kwietnia 22, 2017, 08:47:34 am »
Nie chodzi o implanty zębów ,ponieważ to są jednak wkłady metalowe .Ja miksturę robiłam co Perła zalecała z awokado i kakao.Raz ,bo jak udało mi się tę maseczkę ZESKROBAĆ z twarzy to drugi rar już nie miałam ochoty.Ja cały czas używam oleju ( bio- naturalnego) arganowego .
Natalia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2134 dnia: Kwietnia 22, 2017, 09:28:15 am »
Amorku, kod kreskowy nad wargą to eufemizm tak zwanego odbytu w tym samym miejscu


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2135 dnia: Kwietnia 22, 2017, 09:34:23 am »
dzięki mag xhc już wyczytałam w internecie, ale u Perły nie zauważyłam takowego xhc
Natalio , popatrz na tym forum tylko implanty cyckowe mi się skojarzyły! :)
a wiesz poczytałąm teraz i znalazłam takie słowa specjalisty:
"Implanty zębów i inne implanty metalowe, choć mogą przewodzić prąd, są jak najbardziej bezpieczne. Fale elektromagnetyczne nie wybierają ich z kilku przyczyn: biegną najkrótszą i najłatwiejsza dla nich drogą, jaką właśnie jest skóra i tkanka podskórna, a w dalszej kolejności mięśnie, a dodatkowo implanty obudowane są kością i tkankami miękkimi- one nie przewodzą prądu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta osoba wykonująca zabieg może położyć na dziąśle gazik, żeby odizolować implant od elektrody. Klienci z implantami nie powinni się obawiać zabiegów RF. Działanie urządzenia polega na przepływie fali elektromagnetycznej (prądu) pomiędzy dwoma elektrodami. Fale te mogą jednak zakłócić pracę implantów wytwarzających własne pole elektryczne np. rozrusznik serca."
Perła chyba rozrusznika nie ma na szczęście  ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2136 dnia: Kwietnia 22, 2017, 09:56:26 am »
Napisałam co wiem na ten temat a decyzja należy do zainteresowanych  ztx ztx
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2137 dnia: Kwietnia 22, 2017, 10:09:45 am »
Jasne Natalio  :D  ja gdybym się miała decydować ( a nie zamierzam , mnie  raczej te nowotworowe przejścia  odstraszałyby ) to jeszcze bym się załapała,  bo dopiero w czerwcu czeka mnie implant i to tylko ta kostna część , a w grudniu reszta ( 1,5 roku walki o jedynkę :)  ) :D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2138 dnia: Kwietnia 22, 2017, 10:13:57 am »
Amorku, kod kreskowy nad wargą to eufemizm tak zwanego odbytu w tym samym miejscu
nagłowiłam się nieco, żeby zrozumieć, co to kod kreskowy nad wargą, czyli odbyt w tym samym miejscu ::(( xhc
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2139 dnia: Kwietnia 22, 2017, 10:15:42 am »
Mezzoterapia bezigłowa ( bo o takiej mówię) nie jest zalecana w przypadku implantów - tak twierdzą specjaliści .
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2140 dnia: Kwietnia 22, 2017, 10:21:05 am »
Ja tez zacytowałam ci specjalistę , ale myślałam chyba o igłowej , nie wiem o jaką chodziło Perle.
Miałam jeszcze napisac , ze mam koleżankę ( zdrową )  która wciąż wymysla jakies zabiegi. Miała kwas, tego było za mało to botoksy, potem jakies złote nici, nawet powieki przycinała  i jak dla mnie ( i nie tylko dla mnie) wygląda po prostu na spuchniętą , wcale nie młodą . Taka napomopowana , chociaż usta ma ładne i tych nie ruszała . MYślę, ze lepiej wyglądałaby bez tych cudow , które dużo kosztują, a młodości i tak nie wrócą. Lepiej być zadbaną 50 tką niż napomopowanym sztuczydłem . I tak naprawdę nie wiem czy ona jest zadowolona , chyba nie bo wciąż coś tam poprawia.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2141 dnia: Kwietnia 22, 2017, 10:30:16 am »
Ulepszanie siebie może wejść w nałóg  :(
Ja ze swoich zmarszczek jestem dumna  ;) w końcu świadczą o przeżytym czasie, mimiczne bruzdy to my, a nie ktoś inny
Nic poza kremem na noc i na dzień nie robię (na maski jestem za leniwa). Czasem raz na rok kosmetyczka, u której piling i jakaś maska.
Na masaże dla przyjemności bym chodziła, ale chyba szkoda mi kasy. Ale to jedyne co mi się marzy w kwestii dbania o siebie, albo raczej dopieszczania  >:D
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2142 dnia: Kwietnia 22, 2017, 11:17:09 am »
dokładnie, spuchnięta od botoxu 50tka wygląda żałośnie
można se tam coś podrasować, nie mówię, że nie, ale tak by rysów twarzy nie zmieniać

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2143 dnia: Kwietnia 22, 2017, 12:36:52 pm »
Mezoterapia, czy jakieś lasery ujędrniają twarz. Mnie tylko o taki efekt chodzi.
A co do bezpieczeństwa...znam opinie, że absolutnie permanentnego nie wolno robić. Jakieś barwniki w skórę? Tatuaże?! Stan wielkiego zagrożenia.
A laski sobie tak pięknie tatuują bezpiersiowe klaty i mają to w dupie.
Znam również opinie o absolutnym zakazie jakichkolwiek masaży, że to pobudza komórki nowotworowe...A przecież masaż limfatyczny, te wszystkie uciski, które nakazywano nam robić po operacji,  to też masaż!
Ogólne pierdolenie...
Tera, po chemii mam się wystraszyć naturalnej substancji...np.kwasu hialurynowego. Taaaa...
A z tą dumą ze zmarszczek, to Dana, bez przesady.  ;) Zmarchy, to zmarchy i fajniej by było,gdyby twarz z wiekiem nie opadała na obmarszczoną zresztą szyję  :)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Umpararura:)
« Odpowiedź #2144 dnia: Kwietnia 22, 2017, 12:40:04 pm »
kwas hialurynowy chyba można, bo on tylko nawilża
Perła nie unoś się ,wszystko jest dla ludzi  i najważniejsze by osoba, która robi sobie te wszystkie upiększacze była zadowolona , a co myślą inni nie powinno mieć znaczenia
takie było nasze zdanie , po prostu
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat