Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 686133 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3240 dnia: Lipca 16, 2017, 09:30:10 pm »
Nareszcie ;)
Niecierpliwie czekamy na opowieści (i zdjęcia :) )
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3241 dnia: Lipca 16, 2017, 11:41:48 pm »
Jestem. Samolot był opóźniony. A jeszcze prosto z lotniska pojechaliśmy na pl. Krasińskich pod Sąd Najwyższy. Pomimo zmęczenia nie mogliśmy - nie pojechać.
Powrót trudny i smutny. Jakoś pozbierać się nie mogę. Nasłuchiwaliśmy stamtąd z niepokojem tego, co u nas się dzieje. Rozmawialiśmy też z innymi turystami z różnych stron świata. Pytali nas - dlaczego Polacy nie chcą przyjmować uchodźców? pytali też dlaczego 'obrażamy' się na Unię? Czasami brakowało słów, aby wyjaśniać  :(

A same wakacje - cudo :) Ino ciut za gorąco ;) Temperatura rzadko spadała poniżej 35 st, a były dni, gdy w cieniu było 40  ::((
Sporo zwiedziliśmy, ale przede wszystkim odpoczęliśmy.
No i mogłam w końcu dać upust swojej miłości do staroci  ;D Musiałam dotknąć każdego kamienia z czasów Imperium, a kamienie pozostałe po starożytnej Grecji wręcz głaskałam.

Zachwycona jestem też przyrodą Sycylii - kaniony, góry, rwące rzeki, nie wspominając o plażach.
Jeśli ktoś chce aktywnie spędzić urlop, wbrew pozorom, Sycylia jest w sam raz; tylko nie w lipcu  ;D >:D








Aha - Hamaczku, doczytałam, że w Czeskim raju byłas przed chwilą :) A ja zaraz tam jadę. W czwartek na weekend się wybieram. Moi czescy przyjaciele obchodzą 30 rocznicę ślubu, a ja im świadkowałam. No więc jest okazja, aby pobrykać w dobrej okolicy w miłym towarzystwie :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2017, 11:50:55 pm wysłana przez agawa »

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3242 dnia: Lipca 17, 2017, 10:31:14 am »
 :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3243 dnia: Lipca 17, 2017, 12:14:57 pm »
Wow!!! Ale foty!!! Jeszcze, jeszczeeeee!!!!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3244 dnia: Lipca 17, 2017, 12:29:14 pm »
łał....kamienie stare....i greckie...i jeszcze pogłaskane  mnx
cudnie tam
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3245 dnia: Lipca 17, 2017, 07:57:58 pm »
Tia, kamienie, co tam, ale za to jaka piękna dziewczyna  :)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3246 dnia: Lipca 19, 2017, 12:03:09 am »
Siedzę i łzami się zalewam...
Z okazji 30 rocznicy ślubu naszych przyjaciół przejrzałam pliki filmików sprzed 30-25-20 lat naszego wspólnego życia... Z nich kompiluję film dla nich. I ryczę. Ryczę za utraconą młodością. Ryczę za ludźmi, którzy na tych filmach tańczą, mówią, świętują, a których już wśród nas nie ma... Ale ryczę też za naszą/swoją utraconą młodością. Jacyż piękni i młodzi byliśmy. Jacyż byliśmy bogaci swoją wiarą w nas...
Jutro pod ten filmik podłożę tekst, podłożę muzykę....
Pojadę do nich, moich najstarszych_najbliższych przyjaciół i będę świętować, ale też łkać razem z nimi...
Nikt z naszych bliskich nie odszedł z innego powodu niż - rak...
Eh...

Nalałam sobie whisky. Wycieram łzy. I wzruszenie. I złość. I nostalgia.

Po nas zostaną kamienie...



Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3247 dnia: Lipca 19, 2017, 12:09:06 am »
Agawciu


Pojadę do nich, moich najstarszych_najbliższych przyjaciół i będę świętować, ale też łkać razem z nimi...
 

I to będzie cudny wieczór  :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3248 dnia: Lipca 19, 2017, 12:14:49 am »
 :-* :'( :-* :'(

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3249 dnia: Lipca 19, 2017, 10:26:44 am »
Fajnie mieć takich wiernych przyjaciół i cieszyć się sobą, wspomnieniami, ale i teraźniejszością. Chce Wam się spotkać, świętować  ztx :oklaski:
A młodość mija, normalka, przeszłość jest w nas, a przyszłość w dzieciach, wnukach, dziełach stworzonych (nawet jeśli to tylko zasadzone drzewo)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2928
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3250 dnia: Lipca 19, 2017, 11:58:47 pm »
Płaczcie i smiejcie się, cudownie jest miec wiernych przyjaciół!  :-*
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3251 dnia: Lipca 20, 2017, 01:47:40 pm »
Aga, gdyby te lata nie minęły nie mielibyście aż tylu cudownych wspomnień. Tu się cieszyć trzeba, że przyjaźń i miłość pięknie przeszły próbę czasu.
Marzy mi się starość. W jako takim zdrowiu i kondycji.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3252 dnia: Lipca 20, 2017, 03:07:32 pm »
Siedzę i łzami się zalewam...
Z okazji 30 rocznicy ślubu naszych przyjaciół przejrzałam pliki filmików sprzed 30-25-20 lat naszego wspólnego życia... Z nich kompiluję film dla nich. I ryczę. Ryczę za utraconą młodością. Ryczę za ludźmi, którzy na tych filmach tańczą, mówią, świętują, a których już wśród nas nie ma... Ale ryczę też za naszą/swoją utraconą młodością. Jacyż piękni i młodzi byliśmy. Jacyż byliśmy bogaci swoją wiarą w nas...
Jutro pod ten filmik podłożę tekst, podłożę muzykę....
Pojadę do nich, moich najstarszych_najbliższych przyjaciół i będę świętować, ale też łkać razem z nimi...
Nikt z naszych bliskich nie odszedł z innego powodu niż - rak...
Eh...

Nalałam sobie whisky. Wycieram łzy. I wzruszenie. I złość. I nostalgia.

Po nas zostaną kamienie...


  doskonale cię rozumiem, mam podobnie ..
nawet czuję ból w żołądku ( a może to helikobacter który mi zdiagnozowano ;)) gdy wspominam i myślę o przemijaniu o upływającym czasie...
A tak w ogóle jeszcze kolejnych 30 lat  w radości, szczęściu i miłości! Przecież "wesołe jest życie staruszka"  ;) :-* :-* :-*

styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3253 dnia: Lipca 24, 2017, 11:34:38 pm »
Wróconam :)
Po trzech cudnych dniach jestem naładowana szczęściem; teraz tylko - niech trwa :)
Przy winie wieczornym odgrzebałyśmy stare zdjęcia; tyle śmiechu, wzruszeń, opowieści, że do świtu starczyło.
Oto my i synkami - w tym samym wieku wszystko robiłyśmy, więc nie tylko ślub brałyśmy prawie razem świadkując sobie wzajemnie, ale i synów razem żeśmy na świat przywołały ;)




A to my wczoraj  :P



Jakby nie patrzeć - wiele lat minęło  ::((

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3254 dnia: Lipca 24, 2017, 11:40:31 pm »
O ja_cie, ale fajne tam na górze dziewuszki :D
Tym na dole też zresztą niczego nie brakuje :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)