Autor Wątek: witamina D3  (Przeczytany 89406 razy)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #150 dnia: Lipca 06, 2015, 12:29:38 pm »
Różyczko damy radę, będziemy się urywać na dyma  ;) ;)

Albo z dyma bedziem się urywać na warsztaty  ;D

z ustów mie wyjelaś  xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #151 dnia: Lipca 06, 2015, 03:02:44 pm »
Ot się dwie dobrały  ;)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #152 dnia: Października 25, 2015, 12:46:07 am »
a pro po D3 dzisiaj zasięgnęłam opinii zaprzyjaźnionej aptece i cóż się dowiedziałam że dorośli powinni brać  D3 od października do maja w dawkę  dzienną   2000 jm  a od maja do października zmniejszyc do 1000 jm ,dzieci pod kontrolą lekarza w mniejszych dawkach zaleznosci od wieku , polecono więc zakupiłam Vitrum D3 forte firmy UNIPHARM w dawce 2000 jm  60 tabletek  za 19 zl ,a można brać z omega 3  będzie z tluszczami
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2015, 12:53:08 am wysłana przez madzia_61 »
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline latek

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 802
    • Arabia Saudyjska oczami Polaka
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #153 dnia: Października 25, 2015, 01:00:44 am »
a pro po D3 dzisiaj zasięgnęłam opinii zaprzyjaźnionej aptece i cóż się dowiedziałam że dorośli powinni brać  D3 od października do maja w dawkę  dzienną   2000 jm  a od maja do października zmniejszyc do 1000 jm ,dzieci pod kontrolą lekarza w mniejszych dawkach zaleznosci od wieku , polecono więc zakupiłam Vitrum D3 forte firmy UNIPHARM w dawce 2000 jm  60 tabletek  za 19 zl ,a można brać z omega 3  będzie z tluszczami

Ja w czasie pobytu na Bliskim Wschodzie brałam dawki na poziomie 5000 jm w dawce jednorazowej (7 USD kosztowało 120 tabletek, a 10000 jm było w cenie 14 USD za 120 tabletek). Po powrocie do Polski zmniejszyłam do 2000jm. Teraz nie biorę wcale - mam przerwę do lutego :)

« Ostatnia zmiana: Października 25, 2015, 01:02:30 am wysłana przez latek »
Motto
"Najlepszym sposobem korzystania z życia jest żyć w sposób niebezpieczny.
Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare
("Mad Mike" Hoare)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #154 dnia: Października 25, 2015, 06:55:57 am »
Ja biorę 1 x w tygodniu 30 kropli,czyli 12000 IE ,bo mam stwierdzoną osteropenię.Czy pomaga dowiem sie 27 listopada jak będę miała badaną gęstość kości
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #155 dnia: Października 25, 2015, 09:00:27 am »
"nasi" lekarze dopiero się uczą co to witamina D3 i jak ją stosować. Coraz więcej się o niej mówi, odkąd odkryto, że w każdej komórce znajdują się jej receptory  i zmienia się podejście do dawkowania. Nie chce zapeszać , ale mój wnuczek odkąd bierze dwie krople dziennie vigantolette czyli 2000 jm, nie ma ani śladu alergii na skórze. Baliśmy się , że wroci po zaleczeniu (  pediatra  i alergolog sugerowały, że być może to niski poziom witD3. bywa odpowiedzialny za alergię u maluchow) Poziom witD3 w jego organizmie po kilku miesiącach takiego dawkowania sięgnął zaledwie 35- a alergicy i inni z "problemami" zdrowotnymi powinni mieć około 60 .Przekroczyc poziom witD3 to prawie niewykonalne. Dodam , że maluch  jakiś katarek miewa, ale dolegliwość  mija . A  gdzie te oskrzela, krtanie  którymi nas straszono?Pewnie ,ze może coś się zdarzyć , ale obawialiśmy się , że wcią będzie chory i na antybiotyku ! Musze przyznać, że ja tez odkąd łykam wit D3 czuję się silniejsza  ( nie pamiętam ile lat temu brałam antybiotyk). Owszem coś mnie chwyta ,  gdy wokół katary i wirusy, dodaję do diety dużo wit.C w ciągu 24 godz jestem zdrowa. Nie wiem czy to "to" ,ale taka moja hipoteza. Oby była prawdziwa . 
W internecie znalazłam  wit D3 razem z  wit K2 ( powinno się je łykac w parze bo wtedy jest świetnie wchłaniana i działa na kości) i natto.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #156 dnia: Października 25, 2015, 09:16:34 am »
Wciąż o tym myślę, by się zmierzyć z tematem. Zeszłej zimy zakupiłam opakowanie i je wzięłam. I tyle. Zanim zacznę suplementację, chcę zbadać ją w krewce. Nigdy tego nie robiłam.
Ale tak wciąż odsuwam pójście, bo stres przy ukłuciu. Czy z palca się da i będzie miarodajny wynik  ???
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #157 dnia: Października 25, 2015, 10:44:51 am »
z tą k2 to nie wiem, to mówią tylko internetowi znachorzy/sprzedawcy suplementów;
d3 łykam, kiedyś 800, teraz 2000, różnicy nie widzę, ale to nic nie znaczy, większość procesów zachodzi przecież bezobjawowo

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #158 dnia: Października 25, 2015, 11:05:10 am »
łykam już od października d3, kupiłam już porcję do kwietnia
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #159 dnia: Października 25, 2015, 11:53:15 am »
http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/witamina-k2
 czy taka firma jak Solgar też jest niewiarygodna?
kiedyś ( nie tak dawno) mówiono, że tylko znachorzy każą suplementować tak duże ilości witD3!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline latek

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 802
    • Arabia Saudyjska oczami Polaka
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #160 dnia: Października 25, 2015, 11:58:51 am »
http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/witamina-k2
 czy taka firma jak Solgar też jest niewiarygodna?
kiedyś ( nie tak dawno) mówiono, że tylko znachorzy każą suplementować tak duże ilości witD3!

Ja kupowałam właśnie preparaty Solgar :)
ale produkowane na rynek amerykański bo w Polsce (jeśli nic się nie zmieniło) to maksymalna dopuszczalna dawka w jednej tabletce wynosi 2000 jm, a na rynku amerykańskim dostępne są dawki 10000 jm w jednej tabletce
Motto
"Najlepszym sposobem korzystania z życia jest żyć w sposób niebezpieczny.
Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare
("Mad Mike" Hoare)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #161 dnia: Października 25, 2015, 12:16:37 pm »
z Solgaru kupuję zestaw witamin i minerałów
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #162 dnia: Października 25, 2015, 02:05:44 pm »
Latku, ja tez jak byłam w kandzie kupowałam wit. D3 tej firmy, zaopatrzyłam się tez w magnez. nie wiem czy to mozliwe, ale jak mam skurcze i wezme ten kanadysji ??? magnez to lepiej działa niż ten na polske magnez chelat  ???
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline latek

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 802
    • Arabia Saudyjska oczami Polaka
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #163 dnia: Października 25, 2015, 03:00:38 pm »
Latku, ja tez jak byłam w kandzie kupowałam wit. D3 tej firmy, zaopatrzyłam się tez w magnez. nie wiem czy to mozliwe, ale jak mam skurcze i wezme ten kanadysji ??? magnez to lepiej działa niż ten na polske magnez chelat  ???

Może działać inaczej, bo w zależności od kraju przeznaczenia skład może się minimalnie różnić. Tak jest m.in. w przypadku witaminy C.
Ta, która jest dostępna na polskim rynku ma mniej bioflawonoidów niż wersja produkowana na rynek amerykański. Mimo, że oba produkty pochodzą z tej samej firmy.
Motto
"Najlepszym sposobem korzystania z życia jest żyć w sposób niebezpieczny.
Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare
("Mad Mike" Hoare)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #164 dnia: Października 25, 2015, 04:07:59 pm »
Czym to tłumaczyć? przepisami dot. farmaceutyków, suplementów, ceną, czy jeszcze czymś innym  ???
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++