Autor Wątek: Wątek remontowo - budowlany  (Przeczytany 153908 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #420 dnia: Kwietnia 13, 2016, 04:31:19 pm »
Zanim przeczytam dokładnie Wasze posty, muszę wyjaśnić, że to nie moja łazienka, tylko zamieściłąm to zdjęcie, by pokazać o jaki pasek u góry mi chodzi. Metka pisała o suficie też pomalowanym na błękit. Dla mnie sufit zawsze obowiązkowo biały.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #421 dnia: Kwietnia 13, 2016, 04:45:25 pm »
Jeszcze jedna fotka tej samej łazienki (nie mojej).
Agawo, a dlaczego uważasz, że sufit spada. W rzeczywistości ta łazienka, mimo iż taka kicha, wygląda ładnie i nic w niej nie będzie zmieniane.
I są półki szklane, ale w innym miejscu
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #422 dnia: Kwietnia 13, 2016, 04:48:40 pm »
tak odnośnie koloru sufitu  ;)
w moim własnym pierwszym mieszkaniu miałam sufit i jedną ścianę w biało-ciemnoliliowe pasy ok. 7-8 cm szer / to były czasy kiedy w sklepach był tylko ocet  ;) a ja chciałam koniecznie mieć "nowoczesną" łazienkę; wystane w kolejce płytki z Opoczna były na podłogę, na ścianę były w tak brzydkie kfiotki, ze nie odważyłam sie ich położyć (sprzedałam i zarobiłam).

też miałam remontować tej wiosny łazienkę (a właściwie pralnię przerobić na wypaśną łazienkę); niestety muszę sie dopasować do obecnej sytuacji i remont przełożony na kiedyś_kiedyś.
Projekt łazienki mam, niestety nie mogę pokazać, bo Młoda go zrobiła w domu Simsów ;)

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #423 dnia: Kwietnia 13, 2016, 05:28:17 pm »
pisałam, że sufit 'spada' bo wrażenie ciężkości - dla mnie jest; ja starej daty jestem - ciemne na dole, ku najjaśniejszemu na górze ;)

Kiedyś miałam, w czasach podobnych do opisywanych przez Tojkę, łazienkę całą białą i se pierdzielnełam sufit na granatowo, a na nim ponaklejałam gwiazdki z wyprasowanych sreberek po cukierkach  ;D Nooo noormalnie - koszmar był  ;D Gdy przyszli malarze, to za głowy się łapali - jak to zmyć/zamalować/zeskrobać  :o

A o szklane półeczki dokładnie o takie mi chodziło :) I myślę nad wykorzystaniem tej wnęki nad wanną, bo ona taka pusta, niezagospodarowana ;) Ale jeśli to nie Twoja łazienka, to pewnie masz w innym miejscu miejsce na takie cudo :)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #424 dnia: Kwietnia 13, 2016, 09:52:29 pm »
:) właśnie komentując zdjęcie napisałam - rozumiem, że teraz tak jest :)
pasek zielony pod sufitem wg mnie przytłacza.I tym sposobem, nie do końca się rozumiejąc :) przerabiałyśmy łazienkę, która ma się dobrze i nie wymaga remontu  xhc
ale zielone zamalowałabym na biało :)
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #425 dnia: Kwietnia 13, 2016, 10:13:56 pm »
Danuta ja myślę o przełamaniu prawie białych kafli, jasny popiel, albo kwa z mlekiem.
A ta łazienka z zieloną podłogą i tym paskiem nad kaflami, wygląda nieźle i się nie tylko mnie podoba.
Córka u siebie ma białe kafle i biała podłogę (z tak wykończoną łazienką kupiła chałupkę) i przełamała tę biel paskiem fioletowym (ciepły kolor, nie intensywny). Na półeczce fioletowe świece. Nie mam zdjęcia, by pokazać.
Gdyby wszystko było białe, wyglądałoby wg mnie nieciekawie
A te załączone zdjęcia, ja robiłam i chyba są za jaskrawo pokazane kolory. W rzeczywistości ta zieleń chyba jest bardziej stonowana.

Szukam fachowca, do tej mojej łazienki. Nie jest łatwo u nas znaleźć. Obdzwaniam polecane osoby. Dziś rozmawiałam z kolejną. Termin najwcześniejszy na sierpień lub później. Zawalony robotą. Zanim znajdę ekipę, to jeszcze będę dumać.
Zasugerowała mi Perła, że po co kafle na całą łazienkę i się zastanawiam po co na tę ścianę, gdzie są drzwi. Żadna woda tam nie chlapie, tylko para łazienkowa, ale można użyć dobrej farby. Tę ścianę mogę też dać w jakimś kolorze, by przełamać biel. Co o tym sądzicie ???

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 10:16:16 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #426 dnia: Kwietnia 13, 2016, 11:50:27 pm »
Dana ...nie mam dziś czasu, żeby tu wchodzić, ale na szybciora zgadzam się z Danutą: jeżeli kafle prostokątne (kwadraty teraz nie są "trendy" 8)) to na ścianach w poziomie. Zresztą...przy długiej łazience, na podłodze też w "poprzek". Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez wanny, kabina była tylko ze względu na teścia, ale Jurka już z nami nie ma...więc out! A swoim ewentualnym niedołęstwem nie będę się na razie przejmować.  Jeśli dożyję, to na stare lata i tak mam zamiar jeszcze się przeprowadzić.
Kolory, to dla mnie biele, szarości (kolory kamieni), dodatek drewna, stali. I samo wychodzi, nic się nie gryzie. Ikea, jest super, jeśli chce się mieć ładną bazę. Ona po prostu poniżej pewnego poziomu nie schodzi i inteligentnie projektuje. Te proponowane gotowce (aranżacje wnętrz) są naprawdę przyjemne dla oka  :)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #427 dnia: Kwietnia 13, 2016, 11:56:33 pm »
Ja tam mam łazienkę żółciutką jak żółteczko (przełamane tu i ówdzie kremowymi "wstawkami" i kremową komódką, podłoga ciemniejsza, sufit biały) i zielone dodatki i jest super - ciepło i wesoło :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #428 dnia: Kwietnia 14, 2016, 12:02:20 am »
a ja mam biało-zieloną z żabkami  :)
Jeszcze moment i swoje zdjęcia, to znaczy swoich łazienek tu powstawiamy  ;D

Dano, nie mam kafelków na ścianie z drzwiami; bez zarzutu farba się sprawuję :)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #429 dnia: Kwietnia 14, 2016, 01:13:37 am »
ja mam najmniejszą łazienkę świata - słowo!
robiona z 10 lat temu, jest w kolorach piasku, dekory bursztynowe,
kafle na ścianie są duże i położone w poziomie do sufitu, na podłodze kwadratowe w skosie,
mam dwa wielkie lustra wklejone w kafelki, szafki (niezbędne w mojej łazience) schowałam w ścianie za matową szybą, przy wannie jest półka na te graty, którymi się myjesz, no i mam ten parawan nawannowy, którym się można zasłonić i prysznicować


a co byśmy tu nie napisały, to zrób Dano tak, jak Tobie się podoba, bo Ty będziesz się w tej łazience myła a nie my  :P


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #430 dnia: Kwietnia 14, 2016, 05:09:46 am »
ja mam najmniejszą łazienkę świata - słowo!
Mag, chyba Cię przebiję - moja łazienka (razem z ubikacją) 1,75/1,50  ::)
nawet pralka się nie mieści - w kuchni musi stać
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #431 dnia: Kwietnia 14, 2016, 09:22:05 am »
Dana, masz tyle fajnych uwag, że cos z tego dla siebie wyciągniesz i oczywiście zrobisz ładnie :). Przełamać można wstawkami - dekorami, jakiś nawet pionowy pas (bo takie dookoła łazienki dekory -tak mam- to już passe :)), przeglądnij sobie foty gotowych lłazienek w necie, bo o urządzaniu wnętrz bardzo dużo można znaleźć, żeby wyrobić sobie opinię. mam koleżankę perfekcjonistkę, która niedawno się zbudowała i ma śliczne łazienki, ale nie wypada mi prosić o foty. I jeszcze jedno - fuga dopasowana do kafelki, czyli w tym tonie, kontrastowa - nie bardzo. Kiedyś raz byłam w łazience Mag - bardzo ładna :).
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #432 dnia: Kwietnia 14, 2016, 09:46:11 am »
ja mam najmniejszą łazienkę świata - słowo!
Mag, chyba Cię przebiję - moja łazienka (razem z ubikacją) 1,75/1,50  ::)
nawet pralka się nie mieści - w kuchni musi stać

Ja mam nie wiele większą : 1,87 m głębokości i 1,7 m szerokości (na całej szerokości wanna)
Mag, fakt się ja tam kąpię, ale jak się nie ma weny i wyobraźni, to każda rada na wagę złota  :)
Dzięki za każdą radę  :-*
Teraz to problem z majstrami. Sezon się rozpoczął, w kraju jednak nie ma ani biedy, ani bezrobocia. O fachowca trudno, wszyscy zarobieni :-\

Przydadzą się te wszystkie rady, mnie z pewnością, ale może i komuś, kto będzie remontował swoje włości.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #433 dnia: Kwietnia 14, 2016, 10:00:48 am »
Warto wcześniej, na spokojnie, zebrać materiały. Na kafle, które wybrałam, musiałam czekać 6 tygodni… I robotnicy sobie poszli w pi-du  >:( Moja wina, moja wina… W rozgrzebanej łazience przez 3 miesiące się bujaliśmy :(
Co prawda było to ponad 10 lat temu, ale doświadczenie zostało ;) Teraz prawdopodobnie jest inaczej ;)

Swoją drogą - fajny, żywy temat Dano zapodałaś :) Zobacz, jak nas ożywił do wymiany  >:D Te łazienki mają w sobie coś. Jednak to ważna część życia  :D

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #434 dnia: Maja 19, 2016, 11:57:47 pm »
Zawracałam Wam głowę moją łazienką, więc czuję się w obowiązku donieść, że robota w toku. Stare kafle w big baku, ściany przygotowane do położenia nowych, szafka z lustrem w ikei (za radą Agawy  :-*) zakupiona.  Kafle w kolorze biało-beżowym.  Ważne, że już nie zalewamy sąsiadów z dołu. Studzienka przepchana i teraz wanna ma być tak obudowana, żeby był dostęp do spływu. W rogu obudowy wanny ma być zdejmowana kafla.
Pisałam, że były kłopoty ze znalezieniem  fachowców. Zdecydował się pan (mimo że nie namawiałam zważywszy na jego wiek) który nam udrożnił spływ. Ma 71 lat i właściwie już nie robi takich remontów, jakieś drobiazgi, by dorobić do emerytury. Dla mnie niepojęte, prosty gość, a zna się na elektryce, hydraulice, kafelkowaniu... Na razie jesteśmy zadowoleni. Mam nadzieję do Bożego Ciała się uporać z remontem.

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++