Autor Wątek: Wątek remontowo - budowlany  (Przeczytany 153905 razy)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #285 dnia: Lipca 25, 2015, 11:29:48 am »
Ej, ja tu bardzo poproszę PLUSY! Dodatnie! Bo mię przerażenie zaczyna ogarniać, a jam też blokowe dziewczę, do domu niezwyczajne. Naprawdę tyle się remontuje? I szybko to tak się zaczyna pier... tego? Czy na parę lat spokoju mogę liczyć?
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #286 dnia: Lipca 25, 2015, 11:38:11 am »
u mnie segment, minusy sąsiadowe ogromne, ale remontów ni ma prawie wcale, wciąż mi się to moje lokum nowe zdaje, a przecie ma już 16 lat


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #287 dnia: Lipca 25, 2015, 11:46:32 am »
A czemu ogromne te minusy? Pytam, bo na segment to nas akurat stać bez problemu.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #288 dnia: Lipca 25, 2015, 12:01:00 pm »
bo mi się dość pechowo zdarzyło, ściany u nas cieniutkie i wszystko słychać, w zimie zimno przełazi


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #289 dnia: Lipca 25, 2015, 12:06:59 pm »
Ej, ja tu bardzo poproszę PLUSY! Dodatnie! Bo mię przerażenie zaczyna ogarniać, a jam też blokowe dziewczę, do domu niezwyczajne. Naprawdę tyle się remontuje? I szybko to tak się zaczyna pier... tego? Czy na parę lat spokoju mogę liczyć?

Tojka - nie strasz! :P

a
a tu jak nie rynny, to dach, to płot, to wjazd, to schody wewnętrzne, to schody zewnętrzne, to ściany,to podłogi, to łazienki - eh,

Mieszkamy ponad 11 lat i z wymienionego to: rynny - nic nie trzeba było robić; dach - tak samo; płot -  trza było automat w bramie naprawić, cholera nadal się zacina, wjazd - fakt, zarasta nieco między kostką, aktualnie jestem na etapie wydłubywania;  schody wewnętrzne - nie posiadam :), zewnętrzne - schody nic, ale po tylu latach fugę elastyczną na tarasie mus poprawić, ściany,podłogi, łazienki - tu już wedle uznania, tak samo jak w bloku. W ogrodzie jest oczywiście sporo roboty - ja nie lubię i unikam, ile się da, ale i tak jakoś to wygląda ;)
U nas najgorsza jest przepompownia >:( (ale przecie nie każdy ją ma :) ) Jak coś wleci i zablokuje pompę, to trza "nurkować" - a to oczywiście najczęściej przytrafi się zimą albo w deszcz (szczęśliwie póki co to nie ja "nurkuję" ;) )
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #290 dnia: Lipca 25, 2015, 12:13:38 pm »
Hamak między płytkami posyp solą i nic już nie urośnie.Tę metode stosowałam jak miałam chałupę-skuteczne :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #291 dnia: Lipca 25, 2015, 12:16:30 pm »
zarasta nieco między kostką, aktualnie jestem na etapie wydłubywania; 



a sól nie działa?


edit: no proszę, zanim zdążyłam komórkowo odpowiednio pokasować, to Nat już napisała to samo. potwierdzam zatem - działa. tylko soli musi być dużo, tak żeby ziemia była biała, a nie jak posolenie jajeczka  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2015, 12:25:08 pm wysłana przez metka »
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #292 dnia: Lipca 25, 2015, 12:24:35 pm »
ja niestety muszę doremontowywać wciąż: w zależności od zasobności konta wymieniamy po kolei wszystko;
a to dlatego, że dom budowany był w ciężkich czasach (1992-1996) - w sklepach nic nie było, to budowało się z tego co akuratnie człowiek zdobył, a zdobyczne były bele_jakie, a człowiek się cieszył, że w ogóle coś udało mu się kupić
Ale mury mam porządne, tego nie będę wymieniała :D




operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #293 dnia: Lipca 25, 2015, 12:35:44 pm »
Ad. soli - wsio ok, tylko jak spłynie z deszczem czy podlewaniem na trawnik to kiszka, nie?

Prawda, Tojuś, prowizorka zawsze jest mniej trwała. Renifer - trza ten dom porządnie obejrzeć, popytać i tyle.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #294 dnia: Lipca 25, 2015, 04:49:13 pm »
Tojka, a ocieplaliście ten dom? Pytam w kontekście rachunków za ogrzewanie.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #295 dnia: Lipca 25, 2015, 05:07:11 pm »
mamy ocieplone ściany, jednak wg stanu kieszeni i  standadów z końca lat 90-tych
przez ostatnie 5 lat intensywnie kolejno modernizowaliśmy:
1. ocieplenie dachu (mam dach płaski)
2. wymiana 13 okien (trwało to 3 lata)
3. wymiana drzwi wewnętrznych na piętrze
4. nowe ogrodzenie
5. ocieplenie fundamentów (obecnie)
6. wymiana drzwi wewnętrznych na parterze (plan tegoroczny)
7. "wykostkowanie" wjazdu (plan tegoroczny)
8. ocieplenie ścian i położenie nowej elewacji, wymiana rur spustowych (plan przyszłoroczny)

dotychczasowa modernizacja obniżyła opłaty za ogrzewanie i w domu jest dużo lepsza izolacja :)

w tzw. międzyczasie przerobiliśmy ogrzewanie z węglowego na gazowe i podłączyliśmy kanalizację (poprzednio nie było warunków technicznych), nooo i cały czas bieżące małe remonciki: szpachlowanie, malowanie, płytki itd
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #296 dnia: Lipca 31, 2015, 05:26:48 pm »
No dobra. Znaleźliśmy ideał. Z pokojem na parterze (dla mojej mamy), w świetnym miejscu, fajna działka, wszystko super. Ale, bo przecież musi być ALE.
Dom w stanie surowym zamkniętym, że tak powiem, gołym. Bez ocieplenia, elewacji, media w granicy działki. Bralibyśmy go, ale boimy się, że nie wyrobimy finansowo.
Nawet gdyby wszystko poszło dobrze, to jest na granicy tego, co planowaliśmy wydać.
Nie wiem, najgorsze jest to, że nie mamy pojęcia, ile może kosztować doprowadzenie go stanu deweloperskiego. Mamy niby wyliczenia, ale...
Czy jest na sali ktoś, kto właśnie buduje/budował niedawno? Ewa?
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #297 dnia: Lipca 31, 2015, 05:29:37 pm »
Mój mąż podpowiada ,ze to jest 1/3 do 1/2 kosztów ,najlepiej liczyc się z tym drugim,ze trzeba będzie jeszcze raz dołożyć!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #298 dnia: Lipca 31, 2015, 05:42:50 pm »
Ha, tylko skąd wiedzieć, jakie to koszty, jak kto inny budował? Chyba że też orientacyjnie wyliczyć... Bo przecież sprzedający też musi na tym zarobić, po kosztach raczej nie sprzedaje. A wątpię, że prawdę powie :) Posprawdzam kosztorysy, to dość popularny projekt, ludzie piszą, ile wydają. Może mi co z tego wyjdzie.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #299 dnia: Lipca 31, 2015, 05:45:41 pm »
chyba te koszty to mniej więcej to co ty wydasz kupując taką działkę!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat