Autor Wątek: Wątek remontowo - budowlany  (Przeczytany 154215 razy)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #300 dnia: Lipca 31, 2015, 06:03:44 pm »
dom w stanie surowym zamkniętym - czyli najgorsza robota przed Wami

jutro będę widziała się z siostrą
od 2 lat mieszka w nowym domu - od podstaw budowała
mogę podpytać jak jej się rozłożyły koszty
ma udoskonaloną "Marysię"
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Marysia-TJB-476
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #301 dnia: Lipca 31, 2015, 07:27:51 pm »
Reniferku, skoro w tym malutkodziałkowym domku sąsiedzi zaglądaliby Wam na taras. to Wy im też? Jeśli tak to jesteście kwita. Tylko pamiętaj, że bliskie sąsiedztwo to jest też zaleta. Prawie darmowy dozorca, a jeśli jeszcze się okaże, że ludzie sympatyczni, to ta bliskość nie będzie żadną przeszkodą. 
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #302 dnia: Lipca 31, 2015, 07:50:04 pm »
To co wydałabyś na zakup tego domu, zleży w dużej mierze od jej wielkości, usytuowania. Dlatego trudno odnieść tę kwotę do reszty prac.
Stan surowy, czyli mury, dach ściany, schody na górę (?) To kosztuje mniej, niż wykończenie: instalacje wod-kan, elektryczna, ogrzewanie (ew. podłogowe, kominek), ocieplenie, elewacja, drzwi, okna żaluzje (warto - utrzymuje ciepło w domu). Nie trzeba od razu wszystkiego wykańczać na perfekt. Można stopniowo
I tu Ty najlepiej wiesz, jak byście chcieli. Odradzam byle jakich materiałów, by za chwilę nie poprawiać, wymieniać.
Trudne decyzje. Ale jak już podejmiecie, to powolutku osiągniecie cel.



Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #303 dnia: Lipca 31, 2015, 09:17:42 pm »
Dana - okna, drzwi zewnętrzne i brama garażowa są, a właściwie będą. W każdym razie zawierają się w cenie. Schodów niet, trza zamówić. Koszt ocieplenia i elewacji 22.000 i to jedyne, co wiemy na pewno  >:(
Tojka, będę Ci niezmiernie wdzięczna za podpytanie siostry.
Rzekłabym, że zanim zdecydujemy, to osiwieję, ale jużem siwa, więc mam z głowy ;)
Najtrudniejsza jest decyzja, czy lepiej wziąć to, co nam się naprawdę podoba i potem przez x lat się żyłować i odmawiać sobie wszystkiego, czy wziąć coś gorszego, ale z większym luzem.
Z możliwością pojechania na wakacje, kupienia se czego od czasu do czasu...
Na razie spisujemy plusy i minusy i myślimy.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #304 dnia: Lipca 31, 2015, 11:01:36 pm »
Reniferku, to też każdy musi sam przeanalizować, co dla niego ważniejsze. Domek, może być studnią bez dna, a można podchodzić po luzacku. Byłam dwa tygodnie temu u znajomych, którzy kupili na wsi b. stary dom "z duszą", sprzedając wcześniej mieszkanie w Szczecinie, dokopują się do coraz to nowych znalezisk: piwniczka, elementy kuchni z początku XIX wieku.... Jestem u nich raz na rok i wg mnie robota nie postępuje. Urządzone biuro, sypialnia i pokój córki, no tak na 2/3 poziom I pietra. A dół to plac budowy. Do domu wejście po desce, bo wykop. We wsi kładą kanalizację. A oni luzik.
W międzyczasie wyremontowali jakąś kawalerkę w Szczecinie, wyjeżdżają, robią sami pifko i insze zaprawy z dobrodziejstw ogródka. Nawet pigwę posadzili, by robić pigwówkę. To tak w dużym skrócie. Jako przykład ludzi, którzy nie oglądają się na innych, pomalutku robią swoje. Oboje pracują zawodowo. Dzieci dorosłe.  Ja już bym była nerwowo wykończona, mieszkając w takim wciąż remontowanym domu. Trwa to już kilka lat  xhc
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2015, 11:03:59 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #305 dnia: Sierpnia 01, 2015, 01:25:21 pm »
tylko pifko i pigwówka byłaby w stanie pomoc mi psychicznie  przy takim remoncie jaki opisujesz Dana  ;D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #306 dnia: Sierpnia 01, 2015, 01:30:24 pm »
A ja właśnie zakończyłam remont po zalaniu :oklaski: :oklaski:Majstry poszli zmieścili się w wycenie PZU.Teraz tylko odkurzyć i spoko.
Jak patrze na zapowiedzi pogodowe ,że temperatura przez 2 tygodnie ma być 30-38 stopni to strach aż myśleć ::((
Natalia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #308 dnia: Sierpnia 04, 2015, 06:26:24 pm »
Oświadczam, że wkrótce niechybnie oszaleję. Bylim, obejrzelim, wybralim wiochę (dom wolnostojący).
Okazało się, że tam jest bardzo blisko do sąsiedniej dzielnicy, a tam, panie, autobusy jeżdżą, Biedrę mają i w ogóle spoko.
No i jak wybralim, to zaczęłam se czytać o onej wiosze/dzielnicy, co, gdzie i jak.
I doczytałam, a i owszem. Że mają tam pałac. Pięknie – myślę – wspaniale! Mają też wysypisko śmieci! A, to mniej pięknie... Znalazłam na mapie, jakieś 2 km od domu jest to dziadostwo.
Niby jak byliśmy, to nic nie śmierdziało. Niby mają zlikwidować i utylizować w innym mieście, a tam zrobić rewitalizację terenu. Niby już w 2016. Niby. Ale wątpliwości mam, motyla noga.
Madziu, dzięki za linki, zgłębiałam temat. To fajna sprawa, ale trza się budować, bo już na etapie projektu musi być założenie budowy domu pasywnego. Albo kupić dom energooszczędny, ale tu już deweloperzy taką marżę narzucają, że przestaje się opłacać  >:(
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #309 dnia: Sierpnia 04, 2015, 06:43:06 pm »
2 km to trochę mała odległość od wysypiska. Podejdźcie bliżej, popytajcie ludzi mieszkających w okolicy, czy dokuczliwe jest to wysypisko, czy woda byłą badana. Od kiedy jest to wysypisko. Im starsze, tym miej zabezpieczone.
Nie bym odradzała, ale sprawdźcie zawczasu. Może to jest powód sprzedaży tego domku  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpnia 04, 2015, 06:45:54 pm »
Powód samej sprzedaży to nie, bo to nowy dom. Ale powód atrakcyjnej ceny - to już całkiem możliwe niestety.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpnia 04, 2015, 07:04:26 pm »
trzeba po sąsiadach popytać


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpnia 04, 2015, 07:24:04 pm »
Jeśli jest studnia, to zażądać wyniku badania wody w sanepidzie. Bo jeśli wodociąg, to wodę muszą badać
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #313 dnia: Sierpnia 04, 2015, 10:30:17 pm »
A B  S O L U T N I E nie kupować  domu w pobliżu wysypiska, spalarni, oczyszczalni czy inszych takowych "nowoczesności";
gmina/wójt/burmistrz/prezydent ino obiecują, że wyniosą się/będzie lepiej/unowocześnia/ itd
wszystko to obiecanki cacanki
wiem coś o tym mieszkam w pobliżu takich "nowocześności"; na szczęście to moje pobliże jest dostatecznie daleko
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #314 dnia: Sierpnia 04, 2015, 11:57:46 pm »
A B  S O L U T N I E nie kupować  domu w pobliżu wysypiska, spalarni, oczyszczalni czy inszych takowych "nowoczesności";


Czyli jak się nie obrócisz – zawsze dupa z tyłu. A niby wiedziałam, że "okazje" nie istnieją i coś mi mówiło, że za tani ten dom.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)