Kto ma tak jak ja > 3 minusy

schemat leczenia w raku trojujemnym

<< < (3/15) > >>

mag:
cześć efko,
cieszę się, że do nas trafiłaś,
jestem trójujemna, 17 lat po leczeniu,

znam całą masę dziewczyn z tamoksifenem w wywiadzie i żadna nie zachorowała na trójujemnego raka drugiej piersi, więc mocno mnie zadziwiłaś!
ja znam badania, które mówią o zależności stosowania antykoncepcji do występowania raka trójujemnego, a to jednak dalekie od tamoksifenu...

leczenie raka trójujemnego teraz wygląda tak, że najpierw czerwona potem biała chemia - jeśli się nie mylę, bo mam ostatnio incydenty sklerotyczne... jutro potwierdzę, bo dziś mój krętosłup domaga się odpoczynku...

no chyba, że masz oprócz tego mutację w genach, co być może, skoro druga pierś choruje, a wtedy leczenie ciut inne

przy wieloogniskowości najważniejsza w tej chwili jest mastektomia! dąż do niej!


efka:
Dziękuję za Wasze wsparcie, jutro z samego rana mam wizytę u onkologa i zobaczymy, będę naciskać na operację.

efka:
Jeżeli chodzi o mutacje, miałam badane tylko 3 najpowszechniejsze sekwencje w BRCA1, wyszły ujemne. W poniedziałek zgłosiłam się wraz z córką do akcji Badamy geny organizowanej przez Genomics i Uniwersytet Warszawski. Zbadają nam dużo szerszy zakres mutacji. Gdyby wyszły mutacje w BRCA, na jakim etapie leczenia stosuje się cisplastynę?

mag:
z cisplatyną to nie jest takie proste, właściwie nie wszyscy onkolodzy dają wiarę badaniom profesora Lubińskiego, bo ponoć były przeprowadzone na zbyt małej grupie chorych,
ale są ośrodki, które ją podają, na pewno Szczecin i Bielsko - wprowadza się ją jako pierwszy rzut chemii,
natomiast odpowiednio ułożone antracykliny i taksany też dają dobre efekty  :D

aquila:
Ok znalazłam jeden wiarygodny artykuł na ten temat na breastcancer.org, ale wynika z niego, że badania które były robione nie są do końca reprezentatywne, bo za mała była grupa badana i badania dotyczyły kobiet z jednego regionu, więc mogły w grę wchodzić dodatkowe czynniki np. środowiskowe;
coś w każdym razie może być jednak na rzeczy :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej