Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 280860 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpnia 18, 2013, 10:42:39 am »
Ja nie poszłam do kina bo wiedziałam o co biega w filmie! Niestety nie jestem w  stanie go oglądnąc...za bardzo przezywam, budząc się w nocy widzę sceny z filmu....koszmar.. nasze życie jest rajem.Szkoda ,ze na świecie   wciąż dzieja się takie okropności..
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpnia 18, 2013, 01:04:00 pm »
obejrzałam "Różę" niedawno
trudno było, ale chciałam zobaczyć film do końca
wieczorem, żeby odreagować, poszłam do kina na Iluzję..
a i tak trzymały mnie nadal sceny z Róży..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpnia 18, 2013, 01:37:10 pm »
Nie oglądam horrorów, przemocy, strzelaniny, przeklinania ... wolę już najlichszego sfilmowanego harlekina ... tak właśnie mam.
Wczoraj się nasłuchalam o siedmioletnim dziecku, co macocha z nim wyprawia, a rodzony ojciec nie reaguje ... to mi wystarczyło, fikcji ekranowej nie trzeba.
A w kwestii dzieciaka to podbuntowałam osoby, które mogą coś zrobić, przynajmniej spróbować coś zrobić.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpnia 18, 2013, 02:09:12 pm »
Roza świetny film lecz rzeczywiście przejmujący /ostatnio leciał na canal + i drugi raz nie chciałam oglądać ,może kiedyś/ ,byłyśmy w kinie  forumkową brygadą , muzyka , obraz  i rewelacyjna gra aktorska ,takie to były czasy ,niestety taka historia ale dobrze że i takie filmy są pokazywane .
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpnia 18, 2013, 10:04:03 pm »
Róża - ogladać obowiązkowo !

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpnia 18, 2013, 10:08:11 pm »
Niestety - nie wykonam! Wiem,ze film ważny i trzeba o tym mowic ,ale.... nie daję rady.... już odchorowałam to co zobaczyłam. Zazdroszczę psychiki!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpnia 18, 2013, 10:13:21 pm »
też uważam, że oglądać!
i to z różnych względów,
ja niby coś_tam o historii wiem, ale sądzę, że są ludzie, którzy dopiero z tego typu filmów dowiadują się czegoś o historii naszego kraju,

film po to jest żeby w nas coś poruszyć - przeponę na przykład, albo kanaliki łzowe
;)
i naprawdę szkoda czasu na marne kino, o którym zapominamy zaraz po projekcji...

poza tym oglądając historie innych ludzi zawsze dowiadujemy się czegoś nowego o sobie :)



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpnia 18, 2013, 10:22:34 pm »
Kurcze , ja nie płaczę ,a ja nie ledwo poruszam przeponę ,ja ciężko odchorowuję . Cała noc budziłam się siadając na łóżku , widząc  te straszne obrazy. Nie rozumiecie tego , wasze szczęście..
Jak najbardziej oglądać ,gdy ktoś potrafi...
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpnia 18, 2013, 10:42:33 pm »
Amorku, Ty już sprawdziłaś - nie możesz, ja rozumiem,

ale niezdecydowanych namawiam na seans, choć będzie to film, o którym trudno zapomnieć = a może właśnie dlatego...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpnia 21, 2013, 11:03:01 pm »
siedzę w lesie z córkowatą, nadrabiamy zaległości,  filmowe też :D ,

obejrzałyśmy hamerykańskie: "Spadkobierców" i "Między wierszami"

polskie: "Dzień kobiet" i "Piąta pora roku"

na dziś wygrywa "Między wierszami" - film o książce w książce, przez co i film jest w filmie, a nawet film o filmie w filmie - bardzo mi się podobało,
gra Bradley Cooper z "Poradnika pozytywnego myślenia" (bardzo very_gut), Jeremy Irons i Denis Quaid - ich nie trzeba przedstawiać, choć córkowata niestety Jeremiego zna tylko z "Misji" ... inne pokolenie...  ::)

polski film "Piąta pora roku" z Ewą Wiśniewską i Dziędzielem, choć mocno skrótowy, ale mi się podobał - szczególnie kwestia "damulka ze Sosnowca" zapadła mi w pamięć
  xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpnia 25, 2013, 08:06:48 pm »
jakby ktoś chciał obaczyć "Obecność" to przestrzegam, nudne, przewidywalne, hamerykańskie DNO

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpnia 29, 2013, 11:41:26 pm »
a ja zanim zapomnę, to chciałam napisać, że w tym tygodniu byłam w kinie dwa razy,
warto było  :)

widziałam dwa bardzo różne od siebie filmy, które jednak miały coś wspólnego  :D
w obu główną bohaterką była kobieta - ja bardzo lubię 'wszystko' o kobietach!
jedna i druga - nie do końca 'normalne'
no ale kto z nas jest normalny i co to w ogóle jest 'normalność'? - nie podejmuję się odpowiedzieć  :)

u Woody Allena w "Blue Jasmine" główną bohaterkę gra Cate Blanchett - gra przecudnie, jest prawie cały czas na lekkim rauszu, gra prawie we wszystkich scenach i jest świetna!
jej bohaterka wierzy w coś, czego już nie ma i pewnie nie będzie - żyje w swoim świecie i chyba to ratuje jej życie, ta jej niestabilność i wiara w złudzenia...
niby taki film o niczym - jak to u Allena, ale jednak zostaje w głowie po wyjściu z kina...
podobałosię - choć nadal moim ukochanym filmem Allena z ostatnich lat pozostaje "Co nas kręci, co nas podnieca" - z bezsensownie przetłumaczonym tytułem, który powinien brzmieć "wszytko jedno"


w drugim filmie, "Frances Ha", główna_tytułowa bohaterka to młoda kobieta, która też żyje w swoim świecie - i bardzo jej tam dobrze  :)
bo robi to, co lubi i przepełniona jest optymizmem, zawsze uśmiechnięta i energiczna,

polubiłam ją za jej żywiołowość, szczerość i takie trudne do ujęcia w słowa 'bujanie w obłokach',
Frances zagrała Greta Gerwig (dopiero po powrocie z kina doczytałam, że grała później u Allena w "zakochani w Rzymie" - nie pamiętałam jej)
i tak na serio to film niby amerykański, a wyglądał bardzo mało amerykańsko, przede wszystkim był czarno-biały i to bardzo dobrze mu zrobiło - zdjęcia rewelacyjne, idę spojrzeć, kto to filmował...

obie kobiety polubiłam a filmy serdecznie polecam
  ;)


dopisek:
P.S. na plakacie "Frances Ha" obok wirującej w tańcu głównej bohaterki widnieją słowa:

"baw się, wiruj, zaczepiaj, rozrabiaj, myl się, potykaj się, czuj, hałasuj, śmiej się, wyluzuj, kochaj" 

sam plakat też niczego sobie:


PLAKAT


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2013, 11:45:55 pm wysłana przez mag »


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpnia 31, 2013, 11:48:09 pm »
Podoba mnie się ten dopisek na plakacie"baw się, wiruj, zaczepiaj, rozrabiaj, myl się, potykaj się, czuj, hałasuj, śmiej się, wyluzuj, kochaj" 
Choć w realnym życiu chyba niemożliwe.  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpnia 31, 2013, 11:53:21 pm »
Dano, dlaczego niemożliwe?
to nie są żadne cuda - samo życie!



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #194 dnia: Września 01, 2013, 12:03:29 am »
Bo albo sami, albo otoczenie nas ogranicza.
Gdyby tak postępował nastolatek, nikt by się nie dziwił  :-\
Ale babcia pięciorga wnucząt xhc
Choć nie ukrywam, że marzyło by mi się taką być i chyba kiedyś byłam, przynajmniej tak siebie postrzegałam xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++