Autor Wątek: mag_iczny foto_świat mag ;)  (Przeczytany 67735 razy)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #210 dnia: Listopada 07, 2015, 07:44:34 pm »
łał_łał_łał kogóż to moje piękne oczy widzą ;)
sikoramodra :)  :)  :)
miło Cię widzieć i czytać Twoje literki
daaaaaawno Cie nie było
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline BeataM

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
  • BeataM
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #211 dnia: Listopada 07, 2015, 07:46:35 pm »
Cześć Dziewczyny, mało piszę, ale tu zaglądam, No kurcze ja nie wiem o co chodzi, ale czas się tak skurczył, że ledwo nadążam ;) za ptakami też. A było co oglądać w tym roku! Cieszę się, że mnie jeszcze pamiętacie :D

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #212 dnia: Listopada 07, 2015, 07:50:38 pm »
pamiętamy!!!!! :)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #213 dnia: Listopada 07, 2015, 08:00:35 pm »
no ba!
pamiętamy doskonale  :)

a ten grubodziób to może do mnie wrócić tak jak sikorki? on potem przychodził z dziewczyną - puszył się przed nią, więc domniemywam, że to zaloty były i do karmnika jak do knajpy ją przywiódł (poszukam tych fotek)

a sikorki przyleciały zanim ruszyłam z karmnikiem - same na mnie wymusiły otwarcie sezonu  ;D
za oknem kuchennym mam wielgachne drzewo i zauważyłam jak tam buszowały
czy to mogą być te zeszłoziomowe?




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline BeataM

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
  • BeataM
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #214 dnia: Listopada 07, 2015, 08:32:01 pm »
Mag, oczywiście, że może wrócić i to nawet z całą rodziną :) pod warunkiem, że w karmniku będziesz miała codziennie świeży słonecznik ;)
Warunkiem codziennego przylotu kilku gatunków ptaków do karmnika jest jego zawartość - czyli różnorodność i świeżość. Owszem widuje się ptaki żerujące w śmietnikach na starym spleśniałym pożywieniu wyrzucanym przez człowieka, jednak jest to dla ptaków zabójcze, przeżywalność bardzo krótka i jak już udowodniono naukowo wywiera ogromny wpływ na zdolności do dalszego rozrodu. Jednym z takich koronnych argumentów za właściwym karmieniem i dokarmianiem ptaków, jest wpływ składników pokarmowych na możliwość odpowiedniego zbudowania skorupki jajek przez samiczki. Słabo odżywione samiczki składają jajka z miękkimi skorupkami, co uniemożliwia ich wysiedzenie i wyprowadzenie lęgu.

A co do sikorek, które teraz obserwujesz przez okno, tak! może tak być, że pojawiły się zeszłoroczne, bo ptaki mają swoje stałe i ulubione trasy migracyjne i rewiry, w których lubią przebywać.  A o tym wiadomo na podstawie wieloletnich już odczytwów obrączek.
"Nasze" czyli polskie sikorki wędrują aktualnie na południe Europy i tam będą zimować. Te obserwowane w zimie przy karmnikach i miejskich parkach są przybyszami z północy - ze Skandynawii, wschodu i aż z tundry.
Obecna jesień jest wyjątkowa pod względem temperatur, ciągle jest ciepło, dlatego możemy teraz widzieć ptaki, które ociagają się z odlotem i ptaki, które już przyleciały :)

W internecie jest w tym roku świetna kamera online z karmnika w Bieszczadach, zagląda tam sporo gatunków ptaków, w tym 5 gatunków sikorek ;)

http://ptaki24.pl/kamery-online-z-ptakami/karmik-online-w-bieszczadach.html

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #215 dnia: Listopada 07, 2015, 08:37:02 pm »
A ja to bym bardzo, bardzo pragnęła poznać na pewno fascynującą historię Twojego zainteresowania ptaszkami ;), sikorko :)
Bo pisałaś kiedyś, że to najpierw było hobby, a stało się zawodowstwem. Opowiedz, proszę :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline BeataM

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
  • BeataM
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #216 dnia: Listopada 07, 2015, 08:48:25 pm »
Może w kilku punktach ;)

1. zaczęło się od pytań moich dzieci - mamo, co to za ptak ;), trzeba było szybko się dokształcać :D
2. są to cały czas towarzyszące człowiekowi i najbliżej przebywające zwierzęta :), nie ma problemu z obserwacjami :)
3. przebywanie w terenie w pięknych okolicznościach przyrody wpływa na człowieka tylko pozytywnie,  po kilku godzinach spędzonych czuje się harmonię z przyrodą. Po kilku dniach spędzonych w mieście czuję naturalną i naglącą potrzebę wyjazdu gdzieś na otwarta przestrzeń, żeby odetchnąć pełna piersią i popatrzeć na ptaki w ich naturalnym środowisku, ładuję wtedy baterie na kolejny tydzień lub tygodnie. I mam wtedy w  dupie marudzenie moich kierowników, dyrektorów itd. itd.
4. tu pojawia się zasada :P - im dalej w las, tym więcej drzew - im dłużej zajmujesz się ptakami, tym więcej o nich wiesz, poznajesz, oprócz wzroku zaczyna się używać słuchu, a nawet zmienia się kolejność, w wielu środowiskach najpierw słyszę jakie ptaki mogę zobaczyć :)

oraz wiele  rożnych innych czynników na to się złożyło :) na pewno mój charakter, na pewno charakter mojego męża oraz charaktery ludzi zarażonych ptasiarstwem i ornitologią.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #217 dnia: Listopada 07, 2015, 08:56:24 pm »
fajnie to napisałaś, bardzo lubię jak ludzie mają pasję  :)
a można gdzieś obejrzeć Twoje zdjęcia ptaków?

bo te moje to raczej dokumentacja zaokienna  ;D

oczywiście w moim karmniku jest codziennie świeży słonecznik


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #218 dnia: Listopada 07, 2015, 09:07:49 pm »
Sikoro, w mojej okolicy jest jezioro Świdwie, z wieżą do obserwacji ptaków. Czasem rowerkiem tam zajeżdżam, ale mimo iż jest to rezerwat do obserwacji ptaków, nijakich tam nie widziałam. Za to 5 minut od domu mam piękną puszczę Wkszańską, nie rozumiem, dlaczego tak mało ludzi ją nawiedza, za to mnogość ptaków i sobie gaworzą, słychać tak jakby jedne wzywały drugie, potem odpowiedź. I ze smutkiem muszę przyznać, iż mimo że jestem córką leśnika, wychowaną blisko lasu, nie rozpoznaję ptaków po ich odgłosach i tylko niektóre po wyglądzie rozróżniam :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline BeataM

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
  • BeataM
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #219 dnia: Listopada 07, 2015, 10:16:10 pm »
mag ja nigdzie nie wstawiam swoich zdjęć ptaków, po pierwsze z powodu, że nie mam porządnego obiektywu do aparatu i nie ma co konkurować z milionami fantastycznych zdjęć. Po drugie już rozwiązałam dylemat czy patrzeć na ptaki, które zaraz odlecą, albo się przemieszczą, czy robić zdjęcia - tu wygrywa zdecydowanie lornetka i luneta :). Owszem jak jest bardzo rzadki gatunek robię sobie zdjęcie dokumentacyjne na dowód, że widziałam, np. czeczotkę w środku miasta żerującą w karmniku.

DanaPar Jezioro Świdwie powiadasz, założę się, że jest tam sporo ptaków, z tym, że ptaki na takich akwenach z reguły zazdrośnie strzegą swojej prywatności, z niewielu wież można je oglądać z bliska, zależy to również od pory roku i pory dnia. Nigdy nie ma tak dobrze, że jak wejdzie się na wieżę, to wszystkie zameldują się i  pozwolą się obejrzeć. Właśnie m.in. wysiłek, który trzeba włożyć, żeby zobaczyć daje sporo satysfakcji i zadowolenia.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #220 dnia: Listopada 07, 2015, 10:26:48 pm »
no właśnie sikoro, takie dokumentalne też są fajne - ja mam bażanta na skraju lasu... na drzewie, wysoko  :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline BeataM

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
  • BeataM
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #221 dnia: Listopada 07, 2015, 10:28:58 pm »
mądry bażant ;) przynajmniej lis go nie zeżre :)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #222 dnia: Listopada 07, 2015, 10:32:15 pm »
Ty to choć potrafisz ocenić, czy to niespotykany widok,
a dla mnie taki był, bo bażanty widziałam do tej pory tylko na polach
  :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline latek

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 802
    • Arabia Saudyjska oczami Polaka
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #223 dnia: Listopada 07, 2015, 10:39:04 pm »
Mnie się tylko raz udało w miarę przyzwoicie sfocić ptaka

Motto
"Najlepszym sposobem korzystania z życia jest żyć w sposób niebezpieczny.
Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare
("Mad Mike" Hoare)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: mag_iczny foto_świat mag ;)
« Odpowiedź #224 dnia: Listopada 07, 2015, 10:40:23 pm »
o, śliczniutki!

sikora nam pewnie powie, kto to
  ;)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich