Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2081695 razy)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7605 dnia: Marca 14, 2015, 03:01:04 pm »
u nas, w sensie że u nas w Polelandzie (nie mówię, że jest najgorzej, bo nie wiem jak jest gdzie indziej), to się nawet trzeba spowiadać UeSowi z kieszonkowego od rodziców (jeśli wynosi więcej jak niecałe 10 tysi przez 5 lat), przecie to jaki absurd, w przeliczeniu na miesiąc to wychodzą grosze, podatku płacić nie trzeba, ale pieprzony urząd musi o tym wiedzieć  >:( >:( >:(


Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7606 dnia: Marca 14, 2015, 03:23:33 pm »
dlatego powtarzam po raz nie wiadomo który
wyjechać_wyjechać_wyjechać

boooo stres nas zeźre w PL

Ewka_79
to nie jest od tego roku, ale już wcześniej było, że:  pracodawca może rozwiązać bez wypowiedzenia z pracownikiem umowę o pracę, jeżeli upłynie już łącznie okres zasiłkowy i 3-miesięczny okres świadczenia rehabilitacyjnego.
Jednak często jest tak, że pracodawca wiedząc, że taki pracownik wróci do pracy ze stopniem znacznym, to tak szybko go nie zwalania. Stopień znaczny przynosi mu bowiem znaczne oszczędności. Mówimy tu jednak o dobrym (bardzo dobrym) pracowniku, a nie o leserze ;) .

Ale jeśli się już zdarzy, że pracownik został zwolniony to nie jest to aż taka ogromna tragedia, bo ze stopniem znacznym  często z pocałowaniem ręki przyjmują do zakładów pracy chronionej lub do "zwykłych" firm (szczególnie tych mniejszych, bo łatwiej jest uzyskać odpowiedni % niepełnosprytnych do odliczeń :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7607 dnia: Marca 14, 2015, 05:06:54 pm »
Co do US, to właśnie syn dostał pewien picik, na którym wykazano mu przychód w wysokości...0,16 zł. Że też w ogóle opłacało się takie coś drukować, wypełniać i wysyłać :o A nawiasem mówiąc, ponieważ z onego miejsca on ani grosza nigdy nie otrzymał (a wręcz przeciwnie, tam musiał wpłacić ;) ), to śmiem podejrzewać jakiś kolejny absurd, najprawdopodobniej dodatkowo połączony z bałaganem >:( I chciałabym to wyjaśnić, i waham się... bo za te 16 groszy to trochę mi szkoda zachodu, a poza tym boję się, że  się to okaże jeszcze większym absurdem niż ja sobie rozumuję ::((
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7608 dnia: Marca 14, 2015, 05:17:34 pm »
żeby Wam tylko odsetek nie doliczyli...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7609 dnia: Marca 14, 2015, 05:27:54 pm »
 ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7610 dnia: Marca 14, 2015, 05:49:35 pm »
Tojka ma rację, należy spylać z PL co by w wariatkowie nie wylądować ::((
z tego co znam to w GB i Australii rodzice bez spowiadania się do us mogą dzieciom dać ile chcą, nawet się u kangurów nikt nie pyta skąd masz kasę na inwestycje, siostra kupiła domy na kredyt pod wynajem, raty w czynszu spłacają wynajmujący a reszta dla niej :D
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7611 dnia: Marca 15, 2015, 08:18:36 am »
Ucieszyło mnie wczorajsze babskie spotkanie przy kawce i, no przyznam się, ciasteczku. Było super! Przy okazji zwiedziłam nową knajpę w Katowicach, fajne miejsce. Wkurza natomiast, że młody znów zaczyna kaszleć. Zważywszy, że póltora tygodnia temu byłam na L4, a miesiąc temu na opiece, nie wiem, co mam robić ::(( Stresuję się na samą myśl, że mam powiedzieć, że mnie znów nie będzie...
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7613 dnia: Marca 15, 2015, 11:46:23 am »
Nawet świnia upomina się o to co dobre. Świnia głodna świnia zła  xhc tak jak Polak...
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7614 dnia: Marca 15, 2015, 08:48:27 pm »
ale wnerw na noc: byłam w kościele wieczorem autem, wychodzę a za moim i sąsiednim samochodem w poprzek zaparkowany ford.
Ja na skrajnym miejscu pod murem do parku, niby ma troche m-ca od str. pasażera, ale nijak nie da się wykręcić. nameczyłam sie, ale nie dało się. Zaczęli się mną zajmować dwaj pijaczkowie, więc musiałm im zdecydowanie, ale grzecznie podziękować, poleciały do mnie epitety, bo nie doceniłam ich fachowości. zastanawiałam  się policja, iść do kościoła z powrotem(były rekolekcje dla chopów), zostawić auto iść do domu i wrócić za jakiś czas. żadne rozwiązanie nie dobre. Nie wiadomo gdzie ten kretyn był - w kościele, na rynku... Poprosiłam przechodzącego chlopaka, żeby trochę mnie popilotował, ale szło marnie. W końcu szły dwie pary, jeden miała małe dziecko w nosidełku, kierowali mna, ale szło na centymetry i się poddałam. Chlopak zdeklarował, że wyjedzie i.... oddałam kierownicę obcemu. Bałam się, żeby nie otarł sasiedniej toyoty no i mojej. Był to majstersztyk jak wyjechał. Gorzej, bo jak juz wyprowadził auto na prostą ostro dodął gazu i do przodu - struchlałam, bo mógł po prostu odjechać! Wcześniej mówili, że ten drugi jest kierowcą autobusu, ale on nie chciał wymanewrować bo jest po dwóch piwach. Ten który mi pomógł może też był po piwie - nie wiem. Cała ta historia bardzo mnie zdenerwowała, miałam szczęście, że porządni ludzie byli... ufff
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7615 dnia: Marca 15, 2015, 08:55:37 pm »
 Ufff :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7616 dnia: Marca 15, 2015, 08:57:56 pm »
Danusiu i tak masz stoicki spokoj w sobie ,ściskam ,odstresuj się lampką winka  :-*
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7617 dnia: Marca 16, 2015, 05:34:43 pm »
odebrałam wynik morfologii, witaminy d3 i wszystkie mam na dolnej granicy, oprócz monocytów,norma 2-10% a u mnie 11,5%, dość przekroczone :-\  wapń zjonizowany poniżej normy :-\ jeszcze w środę wyniki parathormon
doktor google mi nie gada ciekawie :-\
w środę mam wizytę u pani onkolog  ::)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7618 dnia: Marca 16, 2015, 05:48:17 pm »
Moja lekarka mówi ,że najważniejsze jak się pacjent czuje.Wyniki to tylko informacja.Do tego ptaszynko przejdź na soczek owocowo- warzywno- buraczany i zaraz wszystko się poprawi ztx
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7619 dnia: Marca 16, 2015, 05:54:54 pm »
oby słowa Twojej lekarki Natalko się nie sprawdziły, bo ostatnio jestem "przebity balon" ::((
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia