Autor Wątek: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii  (Przeczytany 9633 razy)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 16, 2015, 08:03:56 pm »
Chcieli mi drugi przyrównać do tego,ale dzięki za następną operacje :0ulan:
ja se tam przyrównałam do pierwszego  xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline karoliaa0

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:02:16 pm »
Witam wszystkie Panie. Dziekuje bardzo za komentarze,oczywiscie wszystkie przeczytalam. Jesli chodzi o temat,Panie które sa po obustronnej mastektomii jak najbardziej moga uzupelnic ankietę.  Nigdzie nie jest napisane,że chodzi o jedna piers. Jeśli chodzi o komentarze, ze dlaczego w temacie mastektomia, a ja pisze ze po oszczedzajacym zabiegu tez mozna wypelnic to dlatego,ze te ankiety rowniez mi sie przydadza do porownania (jesli moge tak nie ladnie to nazwac). W ankiecie jest pytanie o to jaki zabieg byl wykonany. Dziękuję również za uwagę z zaprzestaniem miesiączki. Faktycznie w wersji papierowej można obok napisać ,ze sie nie wie, natomiast w tym przypadku nie ma takiej możliwości.  Moje niedopatrzenie. Zaraz edytuje ta odpowiedz. Oczywiscie nie miałam zamiaru nikogo obrazac czy dyskryminowac. Zależy mi bardzo na tych ankietach. Byłaby dla mnie to ogromna pomoc dlatego jeszcze raz zwracam sie z ogromną prośbą o wypełnienie ankiety.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:15:06 pm »
Oczywiscie nie miałam zamiaru nikogo obrazac czy dyskryminowac.

Żeby było jasne: wcale tak tego nie odbieramy :) "Dyskryminacja" użyte jest pół żartem, pół serio. Tylko zdecydowanie chodzi nam o to, aby prace przyszłych magistrów były rzetelne.

A poniżej chyba nadal się nie rozumiemy:
Jeśli chodzi o komentarze, ze dlaczego w temacie mastektomia, a ja pisze ze po oszczedzajacym zabiegu tez mozna wypelnic to dlatego,ze te ankiety rowniez mi sie przydadza do porownania (jesli moge tak nie ladnie to nazwac). W ankiecie jest pytanie o to jaki zabieg byl wykonany.

Jeśli ankieta jest (jak sugeruje tytuł) do kobiet po MASTEKTOMII (czyli całkowitym odjęciu piersi), to nie powinno w niej w ogóle być pytania o taki rodzaj zabiegu jak OPERACJA OSZCZĘDZAJĄCA.

Co do mojej obustronności, to niestety, ale nie mogę tej ankiety wypełnić, gdyż np. do pytań 7 czy 9 mogę udzielić tylko po jednej odpowiedzi, gdy tymczasem w każdej piersi rak został zdiagnozowany w inny sposób i różne też były rodzaje zabiegów. Jeszcze dwa lata temu nie mogłabym też odpowiedzieć na pyt. 8,..



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2015, 11:22:51 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline karoliaa0

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:31:44 pm »
Pytania dlatego są takie ponieważ mój temat jeszcze chwilowo jest wersją robocza. Może lepiej by było jakbym napisała rak piersi.
Pyt8? Chyba każda Pani mogłaby dać odp do tego pytania jeśli jest juz po zabiegu?!?

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:35:06 pm »
dodatkowo:
jeśli w ankiecie jest rozgraniczenie mastektomii z wycięciem węzłów i z zachowaniem
to dlaczego nie ma takiego rozgraniczenia przy operacji oszczędzającej?
Jak wtedy będzie dokonane porównanie?

noooo i pytanie, które często zadaję ankieterkom - fizjoterapeutkom/rehabilitantkom

dlaczego ankieta ma oceniać aktywność fizyczną i jej wpływ na kobiety po mastektomii
a co ma piernik do wiatraka ;)
czyli jak się nie ma cycka to aktywność fizyczna może być różna?
zastanawiam się jak brak cycka może wpływać na aktywność fizyczną?
nooooo, bo już brak węzłów chłonnych ma duuuuuużo większy wpływ

Ankieta
pytanie 9 - a jeśli ktoś miał mastektomię jednej piersi, a zabieg oszczędzający drugiej piersi - to jaką ma dać odpowiedź, skoro można zakreślić tylko jedną?
pytanie 26 - czyli te po oszczędzającej maja nie odpowiadać? znowu wyraźnie napisane: mastektomia
PYTANIA DOTYCZĄCE OKRESU PO OPERACJI - czy to dotyczy tylko okresu pooperacyjnego, a obecego czasu nie dotyczy?
bo pytania są w czasie przeszłym :)


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:37:50 pm »
Pytania dlatego są takie ponieważ mój temat jeszcze chwilowo jest wersją robocza. Może lepiej by było jakbym napisała rak piersi.
chwilowo wersja robocza - czyli my odpowiemy w wersji roboczej, później ankieta będzie zmieniona i odpowiedzą inne kobiety = jaki obraz dadzą wtedy porównane odpowiedzi?
Tak, na pewno byłoby lepiej : po raku piersi
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:43:42 pm »
Może lepiej by było jakbym napisała rak piersi.

Zdecydowanie lepiej :)

Pyt8? Chyba każda Pani mogłaby dać odp do tego pytania jeśli jest juz po zabiegu?!?

Cóż, niekoniecznie.

8. Ile minęło czasu od zabiegu operacyjnego?
Możesz udzielić jednej odpowiedzi

do pół roku 

do roku 

do dwóch lat 

więcej niż dwa lata 

Jestem obustronna, a czas, jak upłynął między operacjami to 8 lat. Gdybym drugą mastektomię przeszła nie dawniej niż dwa lata temu, to potrzebowałabym zaznaczyć dwie odpowiedzi (np. "do dwóch lat" i "więcej niż dwa lata"). Obustronne mastektomie rzadko zdarzają się jednocześnie.

Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline karoliaa0

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:44:01 pm »
Wersja robocza TEMATU nie ANKIETY, tak wiec żadne pytania w ankiecie się nie zmienią tak jak i udzielone odpowiedzi nie zostana zmienione.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:46:17 pm »
Wersja robocza TEMATU nie ANKIETY

 ??? Ale TEMATU CZEGO? Bo tytuł ankiety brzmi: Ankieta oceniająca aktywność fizyczną i jej wpływ na kobiety po mastektomii. Powinien on być kompatybilny z wybranym tematem, a "po mastektomii" i "po raku piersi" to dwa różne tematy.


Jeszcze raz podkreślę: nie chodzi o CZEPIALSTWO - chodzi o rzetelność.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2015, 11:50:39 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:46:26 pm »
Wersja robocza TEMATU nie ANKIETY, tak wiec żadne pytania w ankiecie się nie zmienią tak jak i udzielone odpowiedzi nie zostaną zmienione.
ale jesli będzie zmieniony temat ankiety, to niektóre pytania też powinny zostać zmienione
np pytanie 26
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline karoliaa0

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:55:50 pm »
Okej,maja Panie racje. Powinnam dac rak piersi nie mastektomia.

dlaczego ankieta ma oceniać aktywność fizyczną i jej wpływ na kobiety po mastektomii
a co ma piernik do wiatraka ;)
czyli jak się nie ma cycka to aktywność fizyczna może być różna?
zastanawiam się jak brak cycka może wpływać na aktywność fizyczną?

W mojej pracy nie chodzi o brak cycka tylko o samego raka. Chcialabym zobaczyc czy aktywnosc fizyczna rowniez wg Pań ma ogromny wplyw na leczenie i samopoczucie.
Wcale nie mialam zamiaru skupiac sie na braku cycka. Mialam mozliwosc pracowac przez chwilę z Kobietami które walczyły z rakiem piersi i zawsze zastanawiałam się skąd sie bierze w nich tyle zapalu i energii. Stad moje zainteresowanie. Przepraszam za niedociagniecia.
Robię taka ankiete pierwszy raz ,dlatego kazde uwagi sa dla mnie bardzo wazne. Szczerze to nie spodziewalam się tylu poprawek :p Moglabym z Paniami napisać cała prace :p

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 17, 2015, 12:01:10 am »
 ;)
He, he - ślepa jestem całkiem, dlatego musiałam trzy razy poprawiać jedną emotkę xhc
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2015, 12:04:37 am wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 17, 2015, 12:03:27 am »
W mojej pracy nie chodzi o brak cycka tylko o samego raka.
noooo więc sama widzisz, że i w tytule i w kilku pytaniach powinno być rak piersi, nie mastektomia

toooo może my poczekamy, Ty poprawisz/dopracujesz ankietę, a później bardzo chętnie ją wypełnimy :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline karoliaa0

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 17, 2015, 12:09:36 am »
Wprowadziłam kilka  kosmetycznych zmian jednak przez to,że mam już wypełnionych pare ankiet nie da się wszystkiego poprawić. Przepisze ją na nowo,starając się uwzględnić wszystkie uwagi i dodam nowego linka
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2015, 12:12:43 am wysłana przez karoliaa0 »

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Aktywność fizyczna i jej wpływ na kobiety po mastektomii
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 17, 2015, 12:10:58 am »
Cierpliwie poczekam :) Może wtedy będę mogła pomóc :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)