Autor Wątek: polityka, patriotyzm i ojczyzna  (Przeczytany 199514 razy)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #210 dnia: Kwietnia 10, 2016, 11:27:21 am »
Lubię czasami włożyć kij w religijne mrowisko. Po Kodzie da Vinci rozległy się głosy ostrego sprzeciwu. A ja byłabym zachwycona, jako osoba wierząca mogąc żyć wśród potomków Jezusa.

Kiedyś gnębiłam znajomego teologa dlaczego kościół nie chce wprowadzenia ewangelii św. Filipa. Kręcił się, pocił...nie odpowiedział.

Myślę, że za dużą władzę daliśmy (przez pokolenia) klerowi. Zapomnieli, że tak jak są sługami bożymi, tak i są naszymi sługami. Spotykam takich co myślą o sobie w tych kategoriach. Nie unoszą się, nie panoszą, nie oczekują pieniędzy, wręcz ich odmawiają.

Widziałam na FB fragment filmu wstawiony przez jedną z forumowiczek. Okroopność. Takich księży, dopuszczających się molestowania i innych przestępstw powinno się piętnować, karać. I to jeszcze srożej niż przeciętnego obywatela.

Kilkanaście lat temu aresztowano w Kielcach własnie za molestowanie faceta, którego można by postawić za wzór: prowadził drużynę harcerską, strzelnicę dla młodzieży... echhhh... Jako znajomi przecieraliśmy oczy ze zdumienia.


Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #211 dnia: Kwietnia 10, 2016, 11:55:07 am »
Za molestowanie powinni iść siedzieć, bez dwóch zdań. Myślę (i mam nadzieję), że mieliby tam jeszcze gorzej niż świeccy pedofile >:(

ks. Kaczkowski o kapłanach
https://www.youtube.com/watch?v=-L88_STAG30
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #212 dnia: Kwietnia 10, 2016, 11:56:02 am »
Ptaszyno, wczoraj po podróży nie byłam w formie, a dziś od dechy, do dechy przeczytałam. I też w nocy nie usnę.
Dno, moralne dno.Jestem szczęśliwa,  że mentalnie udało mi się odciąć od tego syfu.
A Ci, którzy wspierają sercem to dziedzictwo, niech se to robią nie pouczając innych.
Dano...ja Ci nie mówię co masz robić! Tu konkretnie napisałam " a wystarczyłoby"...to chyba nie jest nakaz (i chyba dopisałam,  że to moje   życzenie-marzenie? ;) )?
Ale jeżeli te wszystkie " Rydzyki" wpieprzą mi się własnie nakazami do mojego życia, to wtedy  TEŻ będę miała prawo mówić wszystkim jak żyć  :P
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #213 dnia: Kwietnia 10, 2016, 12:00:38 pm »
Hamak, są 2 kwestie, w których się z Nim nie zgadzam.

Jedna, to uczucia do kotów (x Jan ich nie znosił). Druga...wiem, że była. Ale nawet teraz nie potrafię sobie przypomnieć o co chodziło.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #214 dnia: Kwietnia 10, 2016, 12:13:31 pm »
Akurat w kwestii kotów jesteśmy (pewnie, bo nie znam szczegółów ;) )z ks. K. zgodni. Nie bić ::((
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2016, 12:19:56 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #215 dnia: Kwietnia 10, 2016, 12:19:51 pm »
Koty!!! Bo miliony pomordowanych, to małe miki. Może miliony zgwałconch również. ;)
Spis- wykaz, pomija np.orgie na Watykanie, ale luz.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #216 dnia: Kwietnia 10, 2016, 12:20:07 pm »
Nie bić ::((

 xhc

Odnoszę wrażenie, że w przypadku aborcji mylone jest prawo z obowiązkiem. Przecież jeśli jest kobieta w sytuacji, która umożliwia jej przeprowadzenie aborcji to ...właśnie UMOŻLIWIA, a nie ZMUSZA. Chylę czoła przed tymi, którym wystarczy odwagi.

Drugie wrażenie dotyczy tego, że aborcja jest tematem tak nośnym/głośnym/dzielącym, że ... skutecznie odwróci uwagę od zmian, które znowu nocą zostaną prowadzone i będą miały rzeczywisty wpływ na nasze życie: podniesienie vatu (choć 2 lata temu miał być na powrót obniżony), zwiększenie opłaty paliwowej.... Zapłacimy za spełnienie wyborczych obietnic :-(

Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #217 dnia: Kwietnia 10, 2016, 12:22:08 pm »
A Ci, którzy wspierają sercem to dziedzictwo, niech se to robią nie pouczając innych.

chcą zrobić u nas państwo wyznaniowe i władza w rękach fanatyków jest niebezpieczna
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #218 dnia: Kwietnia 10, 2016, 12:24:20 pm »
Ancia ale to już samo z się wychodziło w ich obiecankach, wiadomo że żeby komuś dać trzeba innym wziąć  >:(
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #219 dnia: Kwietnia 10, 2016, 12:48:27 pm »
Ancia ale to już samo z się wychodziło w ich obiecankach, wiadomo że żeby komuś dać trzeba innym wziąć  >:(

Masz rację ptaszyno. I niektórzy wiedzieli, że będą musieli zapłacić. Co dziwne, nawet ci, którzy na pis głosowali (i się tym szczycili) zaczynają narzekać. A słupki popularności im rosną. Czyżby można było wierzyć tylko w te statystyki, które się samemu sfałszowało (i publikuje w mediach narodowych)? :-(


Perła, nie neguję, nie chowam pod dywan okropieństw robionych przez wieki przez kler (jest ich za dużo, są bezkarne), znam księży tatusiów, księży emerytów, którzy wyjeżdżają do Holandii i tam oficjalnie żyją z kobietami (7 z nich udzielało ślubu naszym znajomym). Listę z datami i "wynalazkami" znam. Trafiłam na nią szukając ojców pustyni, własnie ewangelii Filipa.  Może dlatego mnie tak nie szokuje.
Spotkałam się kiedyś z głosem, który mną zatrząsł. Skoro o pedofilii w kościele mówi się że trwa od wielu wielu lat, to ukochany przez Polaków JP2 kłamał. Ukrywał ją. Udawał, że nie widzi???  trudno orzec, ale kładzie pewien cień na tej postaci. Przynajmniej w moim odczuciu.


Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #220 dnia: Kwietnia 10, 2016, 02:34:10 pm »
mnie też to zastanawia - i nie jest już tak pięknie jak było 


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #221 dnia: Kwietnia 10, 2016, 03:21:35 pm »
Różo, nie pomyliłaś epok ???
Wiedza nie kłóci się z wiarą, a jak ktoś nieuk i tak sobie zjawiska fizyki tłumaczy, to tylko współczuć.
nie pomyliłam......dałam przykład z emotką z przymrużeniem oka
chciałam tylko wskazać skąd się w ludziach brała/bierze wiara w boga/bogów
nie sądzę by pierwsi chrześcijanie znali zjawiska fizyki......natomiast znali je starożytni Egipcjanie i świetnie tą wiedzę wykorzystywali do  manipulowania  podległą im ciemnotą



przeczytałam w całości  historię kościoła chrześcijańskiego zamieszczonego przez ptaszynę
i widzę znaczny przełom w roku 539  ;)


"539 r. Ustanowiono wladze papiezy oraz ofiare mszy swietej.
 
593 r. Papiez Grzegorz I wprowadzil wiare w czysciec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaz odpustow od kar czyscowych. "


czyli przez prawie 540 lat nie było "cudu" przemiany wina w krew itd.
.....i czyśca nie było  :o
i gdzie się te biedne owieczki sprzed 539 r.  do dziś tułają.....wszystkie od razu poszły do nieba
niedobrze......za darmo się do nieba nie idzie....najsampierw trza kościołowi ZAPŁACIĆ aby to dobrze obmodlił  ::)

w świetle powyższego wszystko można  ludowi wmówić...byle się dobrze bogiem podeprzeć
i to tu raczej należałoby  współczuć niewiedzy

Pismo świete dla kościoła to jak  kodeks karny dla sądu.....wszystko można zmienić....wprowadzić nowe paragrafy...ustalić nowe święta....wysokość kar....co jest przestępstwem a co grzechem
......zależy to tylko od tego, któren się do władzy dorwie

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #223 dnia: Kwietnia 10, 2016, 05:37:44 pm »
Za molestowanie powinni iść siedzieć, bez dwóch zdań.

ale nie pójdą, bo mamy konkordat, w którym zawarto prawo, że sprawy kościelne są rozpatrywane wewnątrz kościoła i nikomu nic do tego -
dlatego molestujący księża są przenoszeni do innej parafii; i tyle

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #224 dnia: Kwietnia 10, 2016, 06:20:50 pm »
własnie oglądam na Dicovery -Katasrtofy w przestwoarzach " Smierć prezydenta". Ciekawe czy Maciar zakaże tego filmu, bo film powstał w 2011 xhc
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat