Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1794103 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8055 dnia: Sierpnia 01, 2016, 05:20:21 pm »
właśnie u mnie syreny wyją. i się zastanawiam - poczamu tu nie ma żadnych wpisów pilotowo-powstańczych, hę?

O to, to! Jak zobaczyłam, że jest wpis "o niczym", to byłam pewna, że Pil :)

Wkleję i tutaj. Ja nie oglądam, puszczam na ful i zamykam oczy...
https://www.youtube.com/watch?v=CjP3nEyNl1Q&list=RDCjP3nEyNl1Q&index=1
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2016, 05:24:37 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8056 dnia: Sierpnia 01, 2016, 05:39:12 pm »
o nie, już od samego tytułu mi słabo...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8057 dnia: Sierpnia 01, 2016, 06:54:21 pm »
Nie mogę tego słuchać, tyle młodych poległo w Powstaniu  :(
Aż mnie ciarki przechodzą ...
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8058 dnia: Sierpnia 05, 2016, 12:29:42 am »
... a_dlaczemu? klip delikatny całkiem... YYY..? [I JEDEN Z LEPSZYCH, HA! ;)]


I ten... pil się wpisywał W ROCZNICĘ POWSTANIA - w miarę możności - ale nie tu, bo tu NIE działało było to to Wasze...;


- miał spraw 'pod kokardkę' i tegoroczne wakacje wyglądały jeszcze_bardziej troszkę inaczej i 'ciekawiej' z juniorem (zaraz znowu wracamy do wawy na pilne badania i zabiegi - bo się udało wizytę ZDOBYĆ i WYKUPIĆ i potem znowu tu.. - chyba ;))


- ...a niedokarmiany z procy na działce zza_przełęczy pomidorami (nawet w puszce - tak, wiem :D) korbką dzielnie kręcił coby neta cień mieć;


fizycznie się wpisywał był pil na FB w ROCZNICĘ:

"Codziennie tracimy ich wiele na różne bzdety i pierdoły. A rok ma (nie sprawdzałem ze stoperem - dane z netu ;) ) podobno 525600 minut. Jedną można poświęcić o 17:00 pierwszego_sierpnia. Przystanąć, pomyśleć, zadumać się i oderwać nie tylko od smartfona - i poświęcić tę jedną. Symboliczną. Pamięci - dla tych wszystkich, dzięki którym możemy teraz te minuty tracić tak beztrosko..."

itd.
pretensje do Amazonek, które nie przekazały, że pil_nadal_nadaje - albo do fujzbuka.. ;)


no i na koniec rekomendacja lulu sprzed lat [z pamięci cytuję, kto chce to se znajdzie]
"nie moje klimaty, ale fajne to"

moje też nie - ale pomysł, że powstańcy wychodzą z kanału we współczesnej Warszawie = rewelka!

https://www.youtube.com/watch?v=MTPSbD6ZMik
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8059 dnia: Sierpnia 05, 2016, 01:16:47 am »
pretensje do Amazonek, które nie przekazały, że pil_nadal_nadaje - albo do fujzbuka.. ;)
taa... może by i przekazały, ale nie wiedzą jak pila tam znaleźć... :-\
____
Kto dzisiaj nie śpi ze mną  ???
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2016, 01:27:28 am wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8060 dnia: Sierpnia 05, 2016, 04:28:13 am »
Beciu, jam tutaj, a Ty śpisz??? ja znowu obudzona szukam dzieci... co noc, od niedzieili, i ciągle mi się wydaje, że tu są.Chyba rzuciło mi się na mózgownicę :(
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8061 dnia: Sierpnia 05, 2016, 04:12:58 pm »
nie spałam całą noc, ale wylogowałam się...
ok. 4ej robiłam sobie owsiankę, wschód słońca fotografowałam
  ::)
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8062 dnia: Sierpnia 05, 2016, 08:11:35 pm »
Beciu bidoczku , znam ten ból , tylko TY do pracy musisz iśc.
Wiesz co robię ostatnimi czasy? parzę  sobie silne ziółka na spanie np. Bio-sen i wypijam już  zimne jak się obudzę w nocy , pomaga! wypróbuj!
nie masz czasem jakiś dodatkowych zmartwien? bo one dobijaja nam sen!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8063 dnia: Sierpnia 05, 2016, 09:46:17 pm »
mamy nowy program komputerowy do księgowości, więc stres zanim się go pozna... sama sobie jestem winna, bo to ja podjęłam decyzję o zmianie programu  ::)... poprzedni nie obsługiwał prewspółczynnika do VATu
to może być powód mojej bezsenności...

Amorku, ziółka sobie kupię, dzięki
  :-*
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8064 dnia: Sierpnia 09, 2016, 06:02:13 pm »
mamy nowy program komputerowy do księgowości, więc stres zanim się go pozna... sama sobie jestem winna, bo to ja podjęłam decyzję o zmianie programu  ::)... poprzedni nie obsługiwał prewspółczynnika do VATu
to może być powód mojej bezsenności...

Amorku, ziółka sobie kupię, dzięki
  :-*

Nowy program w księgowości. Tak, to jest stres.
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8065 dnia: Sierpnia 09, 2016, 08:31:55 pm »
Dopominanao się - chciałem zdążyć na 22.06 - pretensje psze kierować do juniora ;) ;)


[pogubiłem się - btw - w wersjach tu wysłanych ;p - Panie raczą wybaczyć! Dyg!]


Alfi doszedł do władzy, gdyż albowiem z Kremla poszedł sygnał do Niemczech JAK GŁOSOWAĆ - kto go wydał..?
Układ z Rapallo = poligony Lipieck itp. Ależ proszę: tu czołgiści, tu lotnicy, tu chemicy, tu podwodniacy, a tu nasze biura konstrukcyjne = machniom pomysły?

Europa już podpalona (Hiszpania? ...się może nie udało, ale mamy mnóstwo paszportów po naiwniakach z Brygad Międzynarodowych dla GRU, doświadczenia, kadr, tony złota - i wiemy co z tym zrobić!)
Dajesz Alfi!
Dajesz! Dajesz! Nie przestajesz!
Podpal Europę!!

Ten "geniusz" się zorientował, że jest pionkiem na duuużooo_większej_cudzej_szachownicy dopiero gdy Stalin popełnił bodaj jedyny błąd.
Zajął Bukowinę (ktoś wie gdzie to jest, czy właśnie szuka mapy? - tam zajął mnóstwo kolejowego taboru ...w europejskim standardzie, ...) i nie ruszył dalej... A powinien... Wtedy! Skoro...
Wcześniej zajął BEZKARNIE całą Pribałtikę: Litwa, Łotwa i Estonia została ZAWŁASZCZONA przez Sowiety = wolne kraje zagarnięte bez sprzeciwu Świata (wraz z portami dającymi kontrolę nad Bałtykiem a zwłaszcza! nad szlakami z m. in. rudą szwedzką - przecięcie tych szlaków załatwia Adolfka w miesiąc... - i co? I nic! "Świat się dowiedział - nic nie powiedział..." Alfi też nic...)
[Wojna zimowa/fińska TAK WYŚMIEWANA też tu nie bez kozery - ale też i osobna bajka ;)]
Piłsudski miał plan, żeby od Rosji odgrodzić się kordonem sprzymierzonych/skonfederowanych państw - i podjął ku temu działania [nie wyszło - kolejna inna bajka]. A Stalin doprowadził do tego czego chciał "po trupie Polski" = BEZPOŚREDNIEJ granicy z naiwniakiem AH :D ...
Pomost na Zachód - otwarty! Dokarmiany wszelkimi dobrami, do zadławienia naiwniaka :D

Jak chcesz kogoś napaść to wolisz by był tuż obok - czy jeszcze trzeba pokonać kogoś, kto będzie się bronił i narobi rabanu na całą okolicę, a i rodzina i kumple się zlecą zaraz?
Lenin to dość daaaawno temu jasno wyjaśnił...

Za Pribałtiką (trzema wolnymi krajami zagarniętymi prawem_kaduka) NIKT się nawet nie zająknął!
Topór stalinowski zawisnął nad naiwnym AH od północy. Ciach i nie ma Tysiącletniej Rzeszy...
Zajęcie Bukowiny spowodowało, żę Alfi SIĘ OBEJRZAŁ (wreszcie?) i zrozumiał
że drugi topór zawisnął - i...

MUSI

absurdalnie, na DWA FRONTY!

MUSI

jeśli dobry wujek Stalin będzie szybszy, to po prostu pstryknie palcami i spadną 2 topory - ...i po Tysiącletniej Rzeszy!
[Soso miał jeszcze kilka STRATEGICZNYCH i politycznych argumentów, eliminujących z walki Tysiącletnią w kilka tygodni..  - ale tylko na początku AD 1941 ;p]

...więc:
MUSIAŁ!

...zrozumiał, że był tylko (sorki Suworow) lodołamaczem kruszącym Stalinowi Europę do zawładnięcia...

WIĘC SAMOBÓJCZO ZAATAKOWAŁ...
MUSIAŁ!


...
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8066 dnia: Sierpnia 09, 2016, 09:07:12 pm »
nie spałam całą noc, ale wylogowałam się...
ok. 4ej robiłam sobie owsiankę, wschód słońca fotografowałam
  ::)
Becia, ja osoatnio tez mam jazdy w pracy, pije co wieczór melise+mieta+dziurawiec
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8067 dnia: Sierpnia 09, 2016, 09:21:59 pm »
..a bo jeszcze...
[i ofifista to nie koniec = "bo sprawa wymaga wyjaśnienia" + "a ludzie chcą wiedzieć jak_to_było_było" ;p]

jedyna taka sytuacja w skali wojen...

krokodyl dostaje siekierą w łeb - krwawi, ale robi tylko to co umie: ATAKUJE!
"Krasnaja Armia wsjegda wpieriod!"
Tylko do tego szkolono: "Uprzedzimy wroga w zamiarach!", "Agresora pokonamy na jego własnej ziemi", "Obronimy CCCP poza jej granicami", "Odpowiemy strasznie na każdą prowokację u naszych granic" [a przypadkiem zupełnym prowokacje ZAWSZE bywały dokładnie naprzeciw skoncentrowanych gigantycznych sowieckich sił gotowych do 'poniesienia bratniej pomocy', czy tam innego 'odparcia agresji'] itd. ..


1941, druga połowa maja...
niemiecka dywizja piechoty
rozstrzelała/zniszczyła/zanihilowała
DYWIZJĘ PANCERNĄ - sowiecką
...
przez rzekę!
opffff...


"takie cuda tylko w ERZE"?    -   NIE!

...jeśli czołgi stoją w rządkach widoczne zza rzeki [a załogi mają ZAKAZ ULEGANIA PROWOKACJOM = odpowiadania ogniem, zamki wyjęte, amunicja zdana OBOK czołgów, gdzie i cysterny ...............wszystko gotowe TYLKO do ataku] to wystarczy kosić z km śmiesznych żołnierzyków chcących dopaść swych maszyn i patrzeć jak się jeden od drugiego ruski tank zapala... - i już.
...zza rzeki
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8068 dnia: Sierpnia 12, 2016, 10:27:20 pm »
Gdyby Wujek Adolf nie trzasnął był w pysk Wujka Josifa, gdy ten z takim samym zamiarem - a WIELKI TO BYŁ chłop - miał ręce zajęte przy rozporku po podciąganiu gaci przed bitką, to bym ten txt pewnie pisał cyrylicą z Kamczatki i z pozdrowieniami od Czukczy siedzącego obok... ;p
Nie mnie oceniać - cholera lepsza czy dżuma ("Trudno być panem między Hansem a Iwanem" ;p).




Więc Alfi ruszył z tymi 3 tys. rupieciowych czołgów na ponad ...22000 (słownie: dwadzieścia dwa tysiące) czołgów Soso. Najnowocześniejszych na ówczesne czasy. Świat cały nie miał w służbie czołgów pływających. Ani jednego. Stalin miał pływających 4 tys. Czyli więcej niż Adolfek wszystkich - a większość z nich, z natury swej samej i założenia 'lekkich', mogła przestrzelić dowolny tank Adolfka. Na wylot.
Miał JUUUUŻ też T-34 (śmigające całkiem dzielnie do końca wojny) zwane DŹIŚ - czołgami średnimi - wobec czego? wtedy?
Miał też czołgi NAPRAWDĘ ciężkie... Tych też nie miał świat. Ani jednego. (wielowieżowych też - a Stalin z nich zrezygnował ok, 1938 - T-35 np. se wygóglać? ;p)
KW-2 miały działo 152 mm ... NIKOMU  - DO DZIŚ  - NIE UDAŁO SIĘ OSADZIĆ TAKIEGO KALIBRU NA WIEŻY CZOŁGU! A Stalin miał... W 1941...
KW-1 i KW-2 wymagał KILKUDZIESIĘCIU trafien do wyeliminowania z walki... Nie trafienia kończyły walkę = konczylo sie najczesciej na braku amunicji i podpaleniu czołgu
= z czym do ludzi?
[+ z 3500 samolotami przeciw 25000 i milionowi spadochroniarzy]

MUSIAŁ!

Jak to możliwe, że prawie Adolfkowi się udało?

Wszedł jak w masło. Zgarnął MILIONY jeńców, miliardy ton sprzętu, tuż pod granicą...
(Do jw. gąsienicowe samobieżne działohałbice 203 - też nieznane światu, a zwłaszcza genialnemu wywiadowi Adolfka - też MASOWO włączano do służby Wehrmachtu...)
Bo to wszystko czekało BEZ PRAWA OTWARCIA OGNIA tuż pod granicami. SKOMASOWANE w niewyobrażalnym tłoku.... Mosty rozminowane, zasieki zdjęte, pola minowe rozminowane, rubieże wysadzone żeby kolejnym nadchodzącym drogę dać - drogę w kocioł i do niewoli? czy drogę WPIERIOD? Tak się szykuje do obrony?






Ano gdyby Alfi kolejny raz przełożył Plan Barbarossa - o tydzień lub dwa, to czerwona dłoń by się do końca zwarła w pięść i zadała potworny leninowski cios.
Do Gibraltaru.


Mimo propagandy sowieckiej i putinowskiej utrzymującej, że 'zdradziecko, bez wypowiedzenia' ...itd. [bo mit Ojczyźnianej...MUSI BYĆ!] - wojna została Sowietom wypowiedziana przez Rzeszę. W ambasadach. Obu.


A tak - mamy do wspominek partię szachów na której np. Warszawa.

Kto wygrał? (a może gra nadal trwa?)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8069 dnia: Sierpnia 13, 2016, 09:53:13 am »
stawiam przecinek  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym