Autor Wątek: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)  (Przeczytany 32039 razy)

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 07, 2018, 03:49:15 pm »
Ale doopa ze mnie wołowa, normalnie lajkonik  internetowy, nie umiem cytować cytatów  :o
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 07, 2018, 03:52:40 pm »
 xhc

ja zgodnie z wolą pacjentki.....w końcu chce wiedzieć więcej, żeby bać sie mniej.....c'nie?

jasne, że lepszy hormonozależny.....a ja tylko uprzedzam objawy cobyś się nie stresowała jak Ci sie będą takie rzeczy przytrafiać

jest dział testowy....można sobie popróbowac

http://www.forum.amazonka.org.pl/index.php?topic=641.0

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 07, 2018, 04:21:51 pm »
xhc

ja zgodnie z wolą pacjentki.....w końcu chce wiedzieć więcej, żeby bać sie mniej.....c'nie?

jasne, że lepszy hormonozależny.....a ja tylko uprzedzam objawy cobyś się nie stresowała jak Ci sie będą takie rzeczy przytrafiać

jest dział testowy....można sobie popróbowac

http://www.forum.amazonka.org.pl/index.php?topic=641.0

Mi to chodziło bardziej o to że skoro hormonozależny to właśnie im szybciej menopauza tym lepiej, przynajmniej tak zrozumiałam lekarzy. O objawach też już sobie poczytałam  ::(( strach się bać, boję się o moje zdrowie, też  to psychiczne jak mnie dopadną te poty, huśtawki nastroju i inne niespodzianki
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 07, 2018, 05:18:10 pm »
Powiem tak: w 2016 roku w trakcie leczenia wznowy wywaliłam cały dół.
I żałuję, że nie zrobiłam tego za pierwszym chorowaniem (też był hormozależny).
Przy pierwszym razie przez 5 lat brałam zoladex (taki zastrzyk w brzuch raz na 28 dni, blokował pracę jajników).
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 07, 2018, 05:49:10 pm »
Powiem tak: w 2016 roku w trakcie leczenia wznowy wywaliłam cały dół.
I żałuję, że nie zrobiłam tego za pierwszym chorowaniem (też był hormozależny).
Przy pierwszym razie przez 5 lat brałam zoladex (taki zastrzyk w brzuch raz na 28 dni, blokował pracę jajników).
Betty ale to dlatego wywalili dół bo po hormonach zaczęło ci endometrium świrować? Ja mam już tyle lat że dzieci nie planuję i chętnie bym pozbyla się też kłopotu ale na życzenie to nikt mi takiego zabiegu nie zrobi
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 07, 2018, 05:54:55 pm »
ale na życzenie to nikt mi takiego zabiegu nie zrobi

Iii tam. Moja dżinka (sama zresztą po piersiowym raku) rzekła była, że jak tylko się zdecyduję, to przyczyna do wpisania na skierowaniu się znajdzie.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 07, 2018, 06:48:28 pm »
To, o czym pisze Roza może się rzeczywiście przytrafić, ale nie musi😉
Nie miałam nocnych potów, wkurwów też nie😀, uderzenia gorąca czasami, raczej rzadko
za to libido spadło do 0😎
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 07, 2018, 07:09:14 pm »
To, o czym pisze Roza może się rzeczywiście przytrafić, ale nie musi😉
Nie miałam nocnych potów, wkurwów też nie😀, uderzenia gorąca czasami, raczej rzadko
za to libido spadło do 0😎
E tam libido, jak się ma skorupiaka , do tego dyskopatię to kto by tam miał zdrowie się tak "gimnastykować"    :brzuszki:
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 07, 2018, 07:45:04 pm »
ale na życzenie to nikt mi takiego zabiegu nie zrobi

Iii tam. Moja dżinka (sama zresztą po piersiowym raku) rzekła była, że jak tylko się zdecyduję, to przyczyna do wpisania na skierowaniu się znajdzie.

Też mam taką ginę.
Fakt, onka zasugerowała wycięcie jajników.
Jak poszłam z tym do giny, ta stwierdziła: a na ch.j ci macica.
No w sumie..
Dlatego wywaliłyśmy całość, został tylko kikut szyjki.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 07, 2018, 08:26:25 pm »
No proszę, co za niespodzianka! Nowy watek i juz pierwszego dnia cztery strony!  :oklaski: :oklaski: :oklaski:


Ja uzywałam pod pachy ałunu, czasami zasypki dla dzieci, a teraz mam cos wielce ekologicznego, z olejkiem lawendowym. Cale zycie sie pocilam okropnie. Pod pacha operowana troche mniej
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 07, 2018, 08:28:43 pm »
Ja chyba z gatunku "brudasów", bo dezodorantów nie używam i nie przepadam za ich zapachem. Czasem pod tę pachę z węzłami antyperspirant bezzapachowy. A czy wolno, nie wiem. Każda chemia nie jest najlepsza, nawet dla zdrowych, więc jak nie jest absolutnie niezbędny (można wodą i mydłem sobie poradzić) to bym unikała.
Hanka wiesz już w ilu węzłach był przerzut Może pisałaś, a ja nei doczytałam. Pytam bo u mnie mimo iż już implant był zakupiony przez szpital, to jak stanęło na tym, że na pewno będzie radioterapia. zrezygnowali z jednoczasówki. Było to prawie 13 lat temu, może teraz mają większą wiedzę i da się to pogodzić

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 07, 2018, 09:01:20 pm »
E tam libido, jak się ma skorupiaka , do tego dyskopatię to kto by tam miał zdrowie się tak "gimnastykować"    :brzuszki:
[/quote]

nooooo Kochana, ani skorupiak, ani dyskopatia, ani chemia nie przeszkadzała w "gimnastykowaniu" ;)

dopisek: nosz kurna, przeciez ja cytowac umiem ;)

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 07, 2018, 09:10:20 pm »
 xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 07, 2018, 09:11:31 pm »
Ja chyba z gatunku "brudasów", bo dezodorantów nie używam i nie przepadam za ich zapachem. Czasem pod tę pachę z węzłami antyperspirant bezzapachowy. A czy wolno, nie wiem. Każda chemia nie jest najlepsza, nawet dla zdrowych, więc jak nie jest absolutnie niezbędny (można wodą i mydłem sobie poradzić) to bym unikała.
Hanka wiesz już w ilu węzłach był przerzut Może pisałaś, a ja nei doczytałam. Pytam bo u mnie mimo iż już implant był zakupiony przez szpital, to jak stanęło na tym, że na pewno będzie radioterapia. zrezygnowali z jednoczasówki. Było to prawie 13 lat temu, może teraz mają większą wiedzę i da się to pogodzić
W pięciu węzłach był przerzut z czego w trzech nowotwór przekraczał torebkę węzłów, nowotwór nie doszedł do ostatniego trzeciego piętra. Mój doktor twierdzi że w przypadku ekspandera nie powinno być problemu z lampkami. To samo mówili mi na konsylium, niby z docelowym implantem sprawa była by inna. Kurcze ja tam różnicy nie widzę ale co ja tam wiem..... Pozostaje mi zaufać że wszystko będzie ok?
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 07, 2018, 09:13:44 pm »
Tojka no to tylko pozazdrościć formy  ;D
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.