Autor Wątek: polityka, patriotyzm i ojczyzna  (Przeczytany 199501 razy)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #375 dnia: Października 06, 2016, 10:29:44 pm »
Jestem zawiedziona. Jakoś myślałam, żeś Ty, Pilocie, feminista jesteś :) Czyli, że widzisz i rozumiesz panującą nierówność. I że pragniesz, aby jej nie było. Pomyliłam się?
Feminista brzmi dumnie. Dużo lepiej niż - nie_feminista.


Nadal ani feminista, ani anty-feminista.
Nie trza mi szufladkowania do popierania równości wobec prawa...
Wyraziłem zdanie, że dajecie się wpuszczać w dawno sprawdzone tory manipulacji ...i mi się dostało ;)
No i?
ZAWSZE! [i nie ja to mówię, ino powtarzam po mądrzejszych od_mię] temat aborcji_i_okolic był ZAWSZE wypuszczany jako zasłona_dymna dla innych spraw...

Świętujecie zwycięstwo?
Tak już? A kiedy wybory? [kto dziś pamięta w Brzęczyszczykowicach jakieś marsze KODu, o co i po co i fffogle? ....:D]

"Kto nie uczy się historii - jest zmuszony do jej odtwarzania"

Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #376 dnia: Października 06, 2016, 10:51:47 pm »
Pil, nieźle pamiętam marsze KODu. Bywam.
Bo wiedząc o tym, co pod spodem - zdania nie zmieniam: trzeba coś robić. W takiej sytuacji, jaką teraz mamy - nie wolno nie robić nic. A samo pisanie na fejsie czy gdziekolwiek - to za mało.

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #377 dnia: Października 06, 2016, 11:45:07 pm »
No i cześć i chwała  i medale_po_przejęciu_władzy... :D
se pamiętaj TY
"[kto dziś pamięta w Brzęczyszczykowicach jakieś marsze KODu, o co i po co i fffogle? ....:D]

DO_PIS był
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2016, 11:47:30 pm wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #378 dnia: Października 07, 2016, 03:46:00 am »
Pogadamy za 2 tyg. - jak już NIKT nie będzie pamiętał?
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #379 dnia: Października 07, 2016, 09:36:13 am »
A wiesz Pilocie...(ja w kwestii pamięci): tak jakoś przypomniał mi się pewien osobnik. W zeszłym roku startował z partią Razem. I tak jakoś dobre opinie zebrał, i ludzi potrafił połączyć, i słuchanie nie raniło uszu....i ....i nawet nie pamiętam jak się nazywa (wygooglałam - Adrian Zandberg). A od zeszłego roku słuch po nim zaginął. Gwiazda jednego występu?   Trochę szkoda...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #380 dnia: Października 07, 2016, 04:27:35 pm »
Kompromis wywalczony z trudem lata temu mi pasi = WSZYSCY się do niego dopasowali przez ten czas - nie aby?

po pierwsze primo - to żaden kompromis, tylko bardzo restrykcyjna ustawa, po drugie primo - nie obraź się, ale czy Tobie pasi, to akurat to mam wew tej części gdzie się kończą plecy (i bynajmniej nie jezd to szyja), bo to ja jezdem we "grupie ryzyka" i żaden Pilot czy polityk czy ktokolwiek nie będzie mi dyktował co ze SWOIM ciałem mogę robić, ani rozliczał czy aby na pewno warunki spełniam; jako wolny człowiek mogę se jeść i pić co chcę nie wykonując ciążowych testów, ergo - jak i kiedy zechcę se mogę łyknąć środki poronne nie pytając nikogo o zdanie
jak się to komuś nie podoba to może mieć tylko pretensje do matki natury lub prosić boga by dzieci zaczęły rosnąć na drzewach

rzekłam
Zachodna prasa twierdzi,że to nie koniec bojów z ustawą.PiS wprowadzi ją w NOCY ,niespodziewanie ,bo jak tu twierdzą kościół nie odpuści
Natalia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #381 dnia: Października 07, 2016, 05:10:18 pm »
a o samolotach od Francuzów i zerwanym kontrakcje słyszeliście  ??? To dopiero afera, eh... Ale pincet_plus z czegoś trzeba płacić  ::)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #382 dnia: Października 07, 2016, 06:05:40 pm »
Już franzuski prezydent odwołał zapowiedzianą wizytę w Polsce
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #383 dnia: Października 23, 2016, 09:29:46 pm »
nie oglądałam ostatnio wiadomości na TVP, dziś zrobiłam wyjątek i co usłyszałam; tak z grubsza streszczę w kolejności, jak były podawane w panoramie na TVP II:
1). ca 7 min na temat 60-tej rocznicy wydarzeń na Węgrzech, z prezydentem w roli głównej;
2). ca 5 min na temat oceny jak to się stało, że słupki poparcia dla PO spadły  ::((
3). ca 2 min kanclerz Merkel i cytat z jej wypowiedzi " kto teraz śpiewa kolędy, tylko jakieś tra la la", wytłumaczony przez dziennikarzy jako argument, że z tego też wynika ryzyko islamizacji przez emigrantów;
4). ca 5 min fundacja Kaczyńskich (nie zapamiętałam nazwy) odznaczyła Macierewicza patriotą roku, z komentarzem, że większego patrioty w Polsce nie ma i przy okazji złożenie kwiatów na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich;
5). ca 2 min akcja zbierania zniczy w szkołach, przedszkolach i gdzie się da, na groby polskich żołnierzy chyba na wschodzie
Nie dałam rady dalej oglądać, czekałam na komentarz z protestu kobiet, niestety ani minuty (na TVN i Polsacie od tego tematu zaczynali wiadomości). Zastanawiam się, czy dla naszych władz ważniejsze są rocznice sprzed 60 lat u sąsiadów, czy to co się dzieje tu i teraz. Najwyraźniej chcieli temat olać, ale gdzie jest rzetelność dziennikarska  ::((
Czyżby cenzura jak za komuny  >:(
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2016, 09:31:43 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #384 dnia: Października 23, 2016, 09:41:58 pm »
Brawo Dana...napisane w punkt! A to życie przeszłością, to już naprawdę...żal d.. ściska. Sorry.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #385 dnia: Października 23, 2016, 09:50:47 pm »
nie oglądałam ostatnio wiadomości na TVP, dziś zrobiłam wyjątek i co usłyszałam; tak z grubsza streszczę w kolejności, jak były podawane w panoramie na TVP II:
1). ca 7 min na temat 60-tej rocznicy wydarzeń na Węgrzech, z prezydentem w roli głównej;
Dana, a widziałaś w lewym dolnym rogu ekranu wstążeczkę w barwach flagi węgierskiej i obok napis: 60 rocznica powstania węgierskiego?
w szoku byłam rano, gdy to zobaczyłam... :o

teraz, przełączając kanały, widzę, że na tvpinfo jest w prawym dolnym rogu
::)
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2016, 10:02:34 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #386 dnia: Października 23, 2016, 10:05:49 pm »
widze,że nie tylko ja zobaczyłam te wstązeczkę. Ze ślepawam to przeczytałam "60 racznica powstania Warszawskiego ":P
Od kiedy my to tak obchodzimy? co to ? za chwilę bedzimy obchodzić Świeta państw , które przytakuja Prezesowi? Ja nie chce takiej Polski!
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #387 dnia: Października 23, 2016, 10:06:55 pm »
Cały czas jest na TVP
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #388 dnia: Października 23, 2016, 10:08:44 pm »
Byłam dziś w wa-wie pod sejmem.
Choć było nas mniej niż 3 tygodnie temu, to znowu było czuć Moc. Tak niewiele można zrobić. Trzeba choć obecnością zaznaczyć sprzeciw.

Myślę, że TV nie podając informacji o wydarzeniach przyczynia się do pogłębiania podziału wśród Polaków. Dziś byli na obiedzie u nas moi znajomi; prawicowi znajomi. Nic nie wiedzieli o żadnym proteście... o żadnym czarnym ani innym sprzeciwie... Gdy powiedziałam, że muszę wyjść, aby pojechać pod sejm - byli zdziwieni. Nie wrodzy. Właśnie: zdziwieni. Bo naprawdę: nie_wiedzieli  :-X
Po chwili rozmowy okazało się, że jeśli chodzi o zaostrzenie kompromisu aborcyjnego, to oni są przeciw... Ale nie pojechali ze mną, bo to zajście finansowane przed 'masonów'  ::) :'(

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #389 dnia: Października 23, 2016, 10:49:31 pm »
Byłam dziś w wa-wie pod sejmem.
Ale nie pojechali ze mną, bo to zajście finansowane przed 'masonów'  ::) :'(

jak możesz to wytłumacz, nie kumam tego zdania,
a za obecność  :oklaski:
Choć nie wierzę, by do tych zadufanych w sobie cokolwiek docierało. Mają w dupie tę część Polski, która ich nie popiera i nie tylko o tę ustawę idzie. Rozwalają gospodarkę, zajmując się "patriotyzmem", bym powiedziała raczej nacjonalizmem

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++