Autor Wątek: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny  (Przeczytany 12571 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 23, 2014, 08:37:57 pm »
O tej twarzy też miałam napisać, duży kontrast.
Tak jakby celowo podkreślała "inaczej" tułów.
Ale już się nie zastanawiam nad tym. Po co mi to  ;)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 23, 2014, 08:40:30 pm »
co do tego chudnięcia - tam jest napisane, że szybko schudła (tam gdzie jest strzałka na udo)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 23, 2014, 10:22:28 pm »
Podejrzewam ,ze schudła i to bardzo dużo, jakies 20, 30 kg i blizna na brzuchu jest efektem wycięcia dużego zwisu skóry.

Amorku, blizna "od ucha do ucha" to efekt rekonstrukcji metodą TRAM a nie wycinania zwisu skóry po schudnięciu

Pokazała brzydkie, wymęczone ciało i piekną ,zadbaną z makijażem twarz. Tego nie rozumiem. Myślę ,ze  jej największym problemem jest jednak choroba ,a reszta coz , załozy sukienkę i jest laska! 

ten kontrast między twarzą a resztą ciała mógł być zaplanowany,
myślę, że pokazując "co ma pod sukienką" chciała dosadnie pokazać, że każdy ubrany chodzący po ulicy człowiek może mieć jakąś historię, której na twarzy nie widać,
jej historią jest rak, ale też 4 dzieci - jej ciało wygląda akurat tak, bo 4 razy była w ciąży a potem przeszła mastektomię i rekonstrukcję,

i nie sądzę by choroba była jej największym problemem, wtedy siedziałaby w domu i nie pozwoliłaby na ŻADNE fotki, bo rozpamiętywałaby swoje nieszczęście,

ona poszła krok dalej - chce zwrócić uwagę na temat raka piersi, bo myśli, że jest to problem przez wiele osób bagatelizowany,
a robi to w taki a nie inny sposób, co wywołuje takie a nie inne reakcje - u nas dyskusję, a na fejsie pod jej fotkami przeróżne komentarze,
pewnie wiedząc, że gadanie niewiele zmieni, postanowiła zadziałać obrazem,

nie widzę nigdzie, by ona się skarżyła na to, co pod fotkami przeczytała - może być tak, że doskonale zdawała sobie sprawę, gdzie wkleja fotki i że mogą pojawić się pod nimi niemiłe wpisy, zrobiła to mimo to,

uważam, że to jest odważne i sądzę, że ona nie ma się czego wstydzić - bo niby czego?
że jej ciało zmieniły 4 ciąże i rak?

dla mnie jest odważna i mam nadzieję, że jej akcja skłoni choć kilka kobiet do zbadania się
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2014, 10:53:19 pm wysłana przez mag »


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 23, 2014, 10:30:05 pm »
".....pewnie wiedząc, że gadanie niewiele zmieni, postanowiła zadziałać obrazem..."

chyba jednak masz mag rację

i tu mię się przypomniała sytuacja, kiedy ja postanowiłam kiedys "zadziałać obrazem"
po chyba setnym pytaniu pewnej pani na T.  ;)..........a jak wyglądała operacja?.....a jak to jest bez piersi?....itd..itp.  ::)
......podniosłam bluzkę...razem zez stanikiem
...nastąpiła cisza  jak po śmierci organisty
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 23, 2014, 10:41:17 pm »
ja też uważam, że takie "działania obrazem" są potrzebne ....
ino może dlatego, że FEJS to nie moja bajka to jakoś tak mi się wydało od czapy wrzucenie tam takich zdjęć ni z gruchy ni z pietruchy ...
... po prostu miejsce akcji jakieś nieakuratne
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 23, 2014, 10:46:37 pm »
anioł, to Ty nie wiesz, że fejs to teraz cały świat?

 xhc

 



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 23, 2014, 10:51:25 pm »
wiem, niestety  >:(
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 23, 2014, 10:52:53 pm »
e_tam fejs  :P teraz "wszyscy" są na twitterze  >:D

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 24, 2014, 07:49:44 am »
Nie mogę sie jednak z tym zgodzić, żadna to dla mnie odwaga.
Na pewno też te zdjęcia nie skłoniłyby mnie do badania się, czy rekonstrukcji.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 24, 2014, 08:21:22 am »
Mag ,jak zwykle, pisałam dość chaotycznie , zbyt ogólnie. Wiem,ze kobitka  miała histerektomię oraz   rekonstrukcję  wykonaną metodą TRAM  . Myslę, ze po schudnięciu dużo tej skóry wisiało na jej brzuchu.
 Teoria o celowym skontrastowaniu twarzy z ciałem wydaje się być bardzo prawdopodobna, tez przychodziło mi to do głowy, chociaż przesłanie dla mnie jest  bardzo mgliste. Napisałam dość nieprecyzyjnie ,ze "jej największym problemem jest choroba".  Zapomniałam zaznaczyć ,ze  wg mnie . Nadal uważam ,że ta choroba szokuje  i  jest największym problemem. Bo z ciałem zawsze można dac sobie radę. Z chorobą - nie zawsze .Teoria z odważnym wklejeniem zdjęcia,  by zachęcić do robienia badan do mnie nie trafia.   Mnie  nie zachęciłoby takie zdjecie do robienia badan. O nie, raczej mocno przestraszyło i załamało, ze nie dość ,ze będę chora to jeszcze takie będą  konsekwencje . Jestem za zdjęciami pięknie zrekonstruowanych moich koleżanek bo one działają wspierająco .  Odczytuję je:" Nie boj się ,kontroluj ,badaj ,lecz zobacz po chorobie możesz tak pięknie wyglądac, choroba cię  nie zniszczy "
 A  po obejrzeniu  tego drastycznego zdjęcia można się  jeszcze" zniechęcić"  się do  rodzenia dzieci.  Fotka ta ma  niewątpliwie wymiar artystyczny( pobudza, szokuje , rodzi  dyskusje), jest jakims krzykiem, ciekawą historią  ,ale nie uwierzę ,ze ma sprzyjać profilaktyce raka piersi . Nie krytykuję tej pani  ,nie chcę oceniac ,bo to  niewątpliwie odważne działanie . Widać miała taką potrzebę , a nię muszę wszystkiego rozumieć.  To tylko moje skromne ,szczere zdanie.
 A nie tylko" fejs bywa całym światem" - chociaż nie znam nikogo by to był jego cały świat, nasze forum tez takim bywa dla nas.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2014, 08:26:05 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 24, 2014, 05:58:44 pm »
Cytuj
A  po obejrzeniu  tego drastycznego zdjęcia można się  jeszcze" zniechęcić"  się do  rodzenia dzieci. 

no jak ktoś chce mieć dzieci, to musi się liczyć z tym, że ciało może się zmienić
no mnie akurat, mimo żem bezdzieciata niezmiernie mierzi to oczekiwanie wobec kobiet, żeby po kilku ciążach nadal wyglądały jak super_laski i miały brzuch płaski jak deska, bez rozstępów i zwisów; owszem są szczęściary, którym się to udaje, ale masa kobiet już po jednym porodzie nie wraca do dawnego wyglądu i co ? mają się pochlastać ? jakiś czas temu na portalu gazeta.pl był artykuł o projekcie ze zdjęciami kobiet, którym ciąże trochę te ciała sponiewierały; większość komentarzy była negatywna - ludzie uważają że nie należy pokazywać czegoś co jest niepiękne; a ja tego nie rozumiem, bo naprawdę wg mnie nudno by było gdybyśmy wszyscy byli piękni i zgrabni

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 24, 2014, 06:39:26 pm »

no jak ktoś chce mieć dzieci, to musi się liczyć z tym, że ciało może się zmienić
no mnie akurat, mimo żem bezdzieciata niezmiernie mierzi to oczekiwanie wobec kobiet, żeby po kilku ciążach nadal wyglądały jak super_laski i miały brzuch płaski jak deska, bez rozstępów i zwisów; owszem są szczęściary, którym się to udaje, ale masa kobiet już po jednym porodzie nie wraca do dawnego wyglądu i co ? mają się pochlastać ? jakiś czas temu na portalu gazeta.pl był artykuł o projekcie ze zdjęciami kobiet, którym ciąże trochę te ciała sponiewierały; większość komentarzy była negatywna - ludzie uważają że nie należy pokazywać czegoś co jest niepiękne; a ja tego nie rozumiem, bo naprawdę wg mnie nudno by było gdybyśmy wszyscy byli piękni i zgrabni

Pod tym względem kultura rdzennych Afrykanów wyrożnia się gloryfikowaniem ciała kobiecego po wielu porodach. Kobieta tam staje sie piekna dopiero kiedy jej piersi i brzuch obwisną, oczywiście sa młode elegantki, ktore gdzies tam w zaciszu lepiejni naciągaja sobie cycki, żeby były dłuższe  8) Współczesne kanony piekna na Zachodzie dawno rozmineły sie z rzeczywistościa i rodzą różne rodzaje zaburzeń
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 24, 2014, 06:45:00 pm »
Czyli po prostu: Nie to piękne, co piękne, tylko co się komu podoba.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 24, 2014, 07:54:50 pm »
współczesne kanony piękna są podparte silikonem i botoksem  ;D
często gdyby te "podpórki" usunąć, to..... ::((
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Przeszła podwójną mastektomię, na Facebooku pokazała swoje blizny
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 24, 2014, 07:59:47 pm »
współczesne kanony piękna są podparte silikonem i botoksem  ;D
często gdyby te "podpórki" usunąć, to..... ::((


Wara od moich silikonowych podpórkek >:( xhc
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2014, 08:08:06 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)