Autor Wątek: Jestem Ukrainką  (Przeczytany 10855 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Jestem Ukrainką
« dnia: Lutego 20, 2014, 03:36:07 pm »
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2014, 03:40:12 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 20, 2014, 04:39:12 pm »
NIe znalazłam z tłumaczeniem - raz jeszcze dla tych, którzy/e nie widzieli.
Serce się kawałkuje…

http://thoughtcatalog.com/danielle-ryan/2014/02/i-am-a-ukrainian-this-needs-to-go-viral/#wqKP5F5ippD8aVxb.01

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 20, 2014, 04:44:32 pm »
Kurcze weszłam w link który podałam i nie wiem dlaczego teraz jest-  usunięty!
A tam było własnie z tłumaczeniem i sprawdzałam go po wklejeniu.,
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 20, 2014, 04:47:34 pm »
nie wiem dlaczego, ale z polskich serwisów znika…
*
Jeszcze to - uwaga: drastyczne zdjęcia - http://natemat.pl/92711,dsa?fb
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2014, 04:54:53 pm wysłana przez agawa »

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 20, 2014, 11:01:22 pm »
Przysłuchuję się teraz Miecugowowi (spec wydanie Szkła) i mówią, że polityka polityką, decyzje Unii decyzjami...a dla ludzi TAM bardzo ważne są  ludzkie, proste gesty, na tych wszystkich fejszbukach, tłiterach...u nas. Umieszczanie "Ukrainki", flag i innych sygnałów solidarności, ma moc. Tak mówią ONI. Oprócz zrobienia paczki z ciepłymi ciuchami (u nas w Łodzi ostro zbierają), można po prostu kliknąć i coś pozytywnego (pardon) rozsiać. 
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 20, 2014, 11:09:45 pm »

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 21, 2014, 08:34:24 am »
Przeżyłam  ciężko tę noc, nawet budząc się co jakiś czas pstrykałam na TV by sprawdzić czy nic gorszego się nie dzieje. Liczę na te porozumienie ,które ma być podpisane ,ale i obawiam się, bo Majdan już  nie wierzy Janukowiczowi.
Co do różnych głosów , wiem ,że  wielu jest i tam ukraińskich  nacjonalistow  i to trzeba brać pod uwagę.  Groźny odłam Svoboda, ma jednak wielu przeciwnikow wśród  opozycji. To ,ze  i tacy ludzie tam są nie powinno nas zaślepiać.
Głosy  nawiedzonych  przypominają  o  działaniach band UPA w latach 40 co dla mnie jest paranoją i podżeganiem. Wierzę , ( może jestem naiwna) że zwykli ludzie , wreszcie zdobędą to czego pragną , czyli prawdziwą wolność i demokrację .
I z nimi jestem całym sercem. Oby można było w spokoju i  mądrości zmienić to co złe .
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 21, 2014, 09:35:10 am »
Przytulam Amorku
Nie mamy nic, a nic na to wpływu.

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 24, 2014, 03:45:08 pm »
Nie przenieśli wątków? ;-)
No nic.
Sytuacja tam tak dynamiczna, że na pewno ktoś..? ...ktoś zdąży coś tu jeszcze dodać "mądrego", zanim znowu się odmieni TAM? ;-)

[A na Majdanie tłumy, ..ale zwłaszcza widzów 'skoro już TU nie strzelają' - i radykalizacja. Czarno-czerwone flagi - bo ludzie myślą, że już wywalczyli. A to dopiero początek...]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 24, 2014, 03:48:58 pm »
Ja mądra nie jestem, ale wczoraj słuchalam Olechowskiego nt wyborów na Ukrainie - mądrze gadał :) Najbardziej po mojemu było zachęcanie do niewtrącania się, a pomagania z oddali...

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 24, 2014, 04:20:20 pm »
Walczyli o Ukraine od wiekow - za blad oddania sie pod pozorem wspolnej wiary pod protekcje Moskwy placa OD WIEKOW do dzis [a mieli inny wybor wtedy - ale tak wybrali].
Historia dla nich byla wielce niefartowna - krol mial plany, ale mu sie zmarlo i powstanie przeciw magnatom i Turcji wzniecione, rozlalo sie na cala RzPl, Ukraine i wymknelo spod kontroli komukolwiek.
[miedzy szwecja/litwa a rusia, polska i turcja ZADNE ukrainskie panstwo naruszajace owczesne status_qwo nie moglo sie ostac...]
Pilsudski tez mial plany BUFOROWEGO PASA od sowieckiej rosji, ..i tez przesralo sie, i skonczylo SS-waffen-galicia, i planem OUN/UPA 'walki wobec wszystkim' ktory udal sie tylko wobec polskiej ludnosci..
..bo wrocili sowieci i pozamiatali na kolejne dziesieciolecia.

A teraz? A może?... Przy jeszcze jednym podejściu?...
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 24, 2014, 06:18:15 pm »
I tego im życzmy ,zapominając o złej przeszłości. Oby ci wygrani nie byli zbyt mściwi i krwawi, oby wygrała mądrość i spokoj. No i dużo im potrzeba pomocy, ale kto spłaci długi? Ci co okradli , rozkradli  ,  oligarchowie, opływają w dobrociach  i grzeją się w słoneczku  , ustawieni na zawsze  !Co ich obchodzi kraj? Kto będzie miał dość siły, przebicia , rozumu by probowac wyciągnąć to państwo z marazmu? Czy to im się uda? Miejmy nadzieję, bo teraz dopiero zaczną się schody!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 24, 2014, 06:43:47 pm »
Ktory z carow zapewnil po 'wielkiej_smucie' [Polski w tym zasluga, ze wielikaja rasija popadla w stupor - na dlugooo...] dostep do baltyku i zdlawil Hanze? hę?
Kto - po wielu_innych_probojacych - otworzyl Rosji WRESZCIE dostep... dostep! do Morza Środziemnego, przez Krym i Dardanele i zdominowal tam handel? hę?
Rosja pojdzie na ustepstwa...
...ale Krymu nie odda!
[ma juz tam,  przecwiczone w ABCHAZJI - wydane ponad 9 mln paszportow "obywateliem rasiji" - ...i moze w kazdej chwili wkroczyc tam - pod oklepanym szyldem.. :-)]

Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 24, 2014, 06:57:06 pm »
STOPNIE ustepstw wplywow Rosji:
1 - Ukraina
2 - pol Ukrainy
3 - pd-wsch Ukraina
..4 - KRYM!


[i tezy o tym, ze rosja bez ukrainy nie jest mocarstwem sa mocno przereklamowane, tak? ;-) wystarczy KRYM-niezatapialny_lotniskowiec ;-p]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 24, 2014, 07:55:46 pm »
Tia...może być krwawa walka o Krym...
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat