Autor Wątek: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa  (Przeczytany 75706 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #195 dnia: Marca 18, 2017, 09:39:41 am »
mój po rekonstrukcji też mówił, że nie trzeba masować, pasa też nie kazał nosić
ale po powiększeniu zdrowej już kazało takowy nosić
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Beatrycze

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #196 dnia: Marca 18, 2017, 11:29:40 am »
Tak właśnie sobie miziam. Pas kompresujący cały czas noszę, żeby mi nie wypychało do góry. Ciasno mi i ciężko się oddycha, to sobie czasem troszkę poluzuje.

Potrzebuje znaleźć konkretną odpowiedź ile czasu od wstawienia ekspandera musi minąć, żebym mogła prowadzić auto?
Nie cierpię być zależna od innych, zwłaszcza od męża. ha ha

Aha i jeszcze jedno. Ile kg mogę podnosić i nosić ręką po stronie nie operowanej, a ile w ręce po stronie ekspandera? 16 dni od wstawienia ekspandera.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2017, 11:41:29 am wysłana przez Beatrycze »

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #197 dnia: Marca 18, 2017, 12:09:19 pm »
Auto prowadziłam od razu. Sama dojeżdżałam do Gryfic na dolewki (ca 150 km). A po wymianie na silikon (dokładnie nie pamiętam kiedy) bodajże po miesiącu, poszłam na rehabilitacje. Była gimnastyka indywidualna, podwieszki i drenaż limfatyczny. Wcześniej nie miałam podobnej rehabilitacji. Trwało to 2 tygodnie.
A co do dźwigania, podobnie jak poprzednio. Ja specjalnie do tego nie przywiązywałam wagi, choć siatkę częściej noszę w lewej (zdrowej). Jednak jak wynoszę z piwnicy rower, to chwytam od dołu prawą, lewa trzyma kierownicę, więc cały ciężar spoczywa na prawej.
Co do pasa, to albo za słabo ściskałam, albo za krótko nosiłam, albo mi zrobili sztuczną za wysoko. Skłaniam się do tej ostatniej wersji, ale dla mnie z rekonstrukcją i tak lepiej niż bez  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Beatrycze

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #198 dnia: Marca 18, 2017, 12:37:32 pm »
To będę ściskać ten pas, najwyżej się uduszę hi hi

Offline Beatrycze

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #199 dnia: Marca 18, 2017, 12:43:33 pm »
Mag chyba jeszcze raz się musimy zobaczyć to mi pokażesz jak to masować.

Pytałam lekarza czy mogę chodzić na gimnastykę dla Amazonek to powiedział, że jeszcze nie.

Na środę przygotuję sobie zaś listę pytań do lekarza.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #200 dnia: Marca 18, 2017, 02:30:13 pm »
Z tym ściskaniem raczej nie przesadzaj, pisałam, że obcuję za tym, że zrobili mi za wysoko, a nie że za słabo ściskałam. Nigdzie mi nie uciekało, po takim zabiegu jak miałam (przeszczep skóry i części mięśnia z pleców) tak jak wstawili, tak pozostało.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #201 dnia: Marca 18, 2017, 06:21:48 pm »
Też samochód prowadziłam od razu. Miałam wątpliwości odnośnie zapiania pasa bezpieczeństwa (przechodził dokładnie przez nabytek ;) ); nie zapinałam, przytrzymywałam jedynie łokciem, coby w razie nagłego hamowania nie wbił mi się w pierś. Miałam też opcję - pismo od lekarza, że muszę oszczędzać pooperacyjnie ranę, ale nie chciłam jednak dyskutować z Policją na temat wyższości przepisów ;)

Offline Beatrycze

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #202 dnia: Marca 19, 2017, 09:42:54 am »
Wiem, że wiele z Was prowadziło auto od razu. Czasem nie ma wyjścia.
Mi chodzi jakie są zalecenia lekarzy.
Po amputacji to co innego, bo i tak już nie było co spieprzyć.
 

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #203 dnia: Marca 19, 2017, 11:13:47 am »
ja nie jestem kierowcą, ale bezpośrednio po rekonstrukcji bałabym się prowadzić, bo miałam ograniczoną ruchomość ręki; nie mogłam jej samodzielnie podnieść do hail hitla :P bałam się, że mi tak zostanie (i jak to, nie zamówić nigdy 5 piw? :P), ale nie zostało, tyle że nie pamiętam kiedy odzyskałam pełen zakres ruchu
a jako pasażer nie zapinałam pasów

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #204 dnia: Marca 19, 2017, 11:47:17 am »
nie sądzę, żeby to było aż tak niebezpieczne i nie pamiętam, by lekarz zabraniał prowadzenia samochodu,
Beatrycze, lewą masz po rekonstrukcji?
przecież lewa ręka za bardzo nie macha przy prowadzeniu

pamiętam tylko zakaz podnoszenia łapy do góry



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #205 dnia: Marca 19, 2017, 07:57:37 pm »
Z tym masowaniem to głównie chyba chodzi o to by blizna nie przyrosła do powięzi, bo wtedy są zrosty i ciągnie.
Chyba, że się mylę. Troszkę widziałam, jak traktują ekspandery nasze rehabilitantki.
Więc, leciutko całą dłonią położyć na bliźnie, lub tuż obok, i delkatnymi ruchami, posuwistymi, ją traktować, 1 cm w te i 1 cm wewte, wzdłuż ciała. Raz zrośnięta blizna się nie rozejdzie, czyba, że_byśmy zrobiły w niej dziurę, ale to w normarnej tkance, jakby człek się przyłożył, to też zrobi. Może się natomiast najwyżej rozjechać i wtedy blizna będzie szersza.

Offline Beatrycze

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #206 dnia: Marca 20, 2017, 10:35:26 am »
Tak Mag, lewa strona. Spróbuje ustawić sobie fotel tak, żeby było ok.

Mirusia o to rozejście blizny się boję. Po amputacji na dł. 3 cm się otworzyła odpadł strupek i od nowa się musiała goić. Zarosła, ale była taka rozszerzona i przeźroczysta skóra. Na szczęście pan doktor w Częstochowie teraz przy ekspanderze mi to poprawił, wyciął. Przy okazji wyciął tą zmianę 4 mm w okolicy blizny.

Nie pisałam o tym, ale 21 lutego plany mojej rekonstrukcji legły w gruzach. Na usg w Sosnowcu znaleźli w okolicy blizny po amputacji strukturę 4 mm. Zapewniali że łagodna i że nic by nie trzeba z tym robić (tylko obserwować) gdybym nie planowała rekonstrukcji. Zrobili biopsję cienkoigłową i wynik miał być 2 marca. (termin rekonstrukcji)

Po konsultacji telefonicznej z doktorem w Częstochowie zdecydowałam, że jadę 1 marca do szpitala. Doktor mi zrobi usg i jak mu się coś nie spodoba to nie będzie rekonstrukcji zaczynał. 2 marca miałam wycięcie tej zmiany, poprawienie blizny i wsadzenie ekspandera.
Aha i jeszcze 24 lutego miałam scyntygrafię kości, wynik miałam od razu. CZYSTO. Wtedy napisałam do doktora smsa, że widzimy się 1 marca w szpitalu.
 
Po wynik z biopsji dzwoniłam 4 godz po operacji w asyście Ewki79, dzięki kochana. Był OK.
15 marca odebrałam z wypisem szpitalnym wynik z histopatologii. Potwierdził, że nie ma zmian nowotworowych.
ULGA.


 

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #207 dnia: Marca 20, 2017, 12:58:06 pm »
Beatrycze, gratuluję!
 :oklaski:
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #208 dnia: Marca 20, 2017, 02:24:01 pm »
Beatrycze no i super wieści z wynikami! Inaczej być nie mogło. Ja po ponad tygodniu od wsadzenia ekspandera już prowadziłam samochód, bo do pracy trzeba było wrócić. Nie było tak źle. A na dolewki też jeździłam sama. Nic nie mówił nasz dr o zaleceniach kiedy można dokładnie prowadzić samochód. A z dźwiganiem to na lajcie jeszcze, wróciłam na aerobik i siłownię, trochę jeszcze oszczędzam stronę operowaną. Jedziesz w środę teraz na dolewkę?
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #209 dnia: Marca 20, 2017, 02:45:47 pm »
Diabełku, uważaj z wygibasami :) Gdy miesiąc po rekonstrukcji chciałam pokazać synowi, że mam ciągle jestem lepsza od niego w tenisa... hm... zemdlałam na korcie z bólu :( Na szczęście nic się nie stało, ale gdy emocje+endorfinki się łączą w sporcie - łatwo zapomnieć, że to jednak spora operacja była.