Autor Wątek: Zoladex  (Przeczytany 66108 razy)

Offline goska90

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 5
  • cieszyć się życiem
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #30 dnia: Września 14, 2013, 07:29:31 pm »
Ok dziewczyny  nie to nie były krwawienia tylko zwykła miesiączka, teraz jak będe w onkologii to podejde do lekarza onkologa i zapytam. ostatni zastrzyk wziełam już na onkologii i narazie okresu nie ma , a te dwa brane w przychodni i okres był. dlatego pytałam się czy taki zastrzyk można żle zrobić, ale dziękuje bardzo  za szybkie odpowiedzi

Offline Pyrunia

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 111
  • znów mogę jeździć :-) to moja Autostrada do Nieba
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #31 dnia: Września 25, 2013, 10:38:03 pm »
Zoladexu nie da się źle podać.
Wstrzykiwałam go sobie przez 2 lata, nie wymaga szczególnych umiejętności.

Tak jak pisze Mirusia, poszukaj ginekologa - onkologa.
**********Życie jest po to aby Je Kochać*********

Offline anulka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 07, 2014, 04:56:32 pm »
Ja tez brałam swego czasu zoladex.... sama podawalam go sobie gdzies od trzeciego zatrszyku mimo pilnowania terminu podawania  go regularnie co 28 dni , braku miesiaczki ... zaszlam w ciaze ....cotez sie nie powinno zdarzyc a zdarzylo

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 08, 2014, 12:39:25 am »
Mnie przed pierwszym podaniem zoladexu kazano podpisać oświadczenie, że zostałam poinformowana, iż leczenie hormonalne (zoaldex + tamoxifen) nie zabezpiecza przed ciążą.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline anulka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 08, 2014, 02:54:35 pm »
ja chyba tez cos podpisywalam ale juz nie pamietam najwaznejsze ze urodzilam corke zdrowa ....

Offline Daisy

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 10, 2014, 08:23:21 pm »
jejku Anulko słyszałam, że tamoxifen + zoladex przed ciążą nie zabezpieczają ( i trzeba się zabezpieczać na własną rękę  bxu) ale możliwość zajścia w ciąże to szansa 1 na milion... a jednak Ty jesteś takim przypadkiem.
Kiedy i po czym się zorientowałaś, że jesteś w ciąży??? i  za nim to nastąpiło to chyba cały czas przyjmowałaś te "antyhormony"??? To właśnie jest u mnie taki paradoks - chciałabym zajść w ciąże jednak nie podczas leczenia...
Ale życie pokazuję, że jednak samo pisze scenariusz. Gratuluję oczywiście zdrowej córeczki i dzięki na chociażby cień nadziei  ;D

Offline anulka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 12, 2014, 11:48:37 am »
Daisy.  ja wogole nie myslalam ze bede w ciazy... i dowiedzialam sie o tym od ginekologa gdy belam na kotrolnych badaniach i co sie okazalo bylam muz w 3 mies ciazy.. zaraz po tym onkolog odstawila mi ZOLADEX i TAMOKSIFEN.. no ale calusienka ciaze byla pod stala kontrola onkologa. bo gdyby cokolwiejk sie dzialo wtedy dziac mialam miec usuwana ciaze ale wszystko przebieglo bez zastrzezen

Offline Daisy

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 12, 2014, 05:41:28 pm »
to rzeczywiście ale Ci się przytrafiło... fajnie jednak, że wszystko dobrze się skończyło  ;D
Taka sytuacja pokazuje, że człowiek jedno planuje a życie i tak go ciągle zaskakuje (mile bądź wręcz przeciwnie), mnie osobiście taki obrót sprawy chyba by ucieszył :P

Offline anulka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 12, 2014, 07:05:58 pm »
Wiesz Daisy mnie tez obrot rzeczy ucieszyl choc bylam pekna obaw czy bedzie wszystko w porzadku ..dzis ciesze sie juz dzesiecioletnim stazem ... a corka  bedzie konczyc we wrzesniu 7 lat ;D ;D ;D

Offline Daisy

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 13, 2014, 08:43:09 pm »
Domyślam się, że obawy były i to mega!
Dlatego mimo, że chciałabym takie małe, śliczne dzieciątko a szanse na to są prawie że niemożliwe to i tak muszę uważać podczas "pracy"  bxu Ale w życiu tak to już bywa, że czasami wszelkie metody zawodzą  :P
Cieszę się bardzo, że tak pomyślnie Ci się powiodło  ;D

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 13, 2014, 08:46:03 pm »
Daisy
po zakończeniu leczenia hormonalnego możesz bez obaw zachodzić w ciążę  O0
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Daisy

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 13, 2014, 08:48:04 pm »
teoretycznie tak ale nie wiadomo tylko, czy organizm wróci do normy ::)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 13, 2014, 08:50:27 pm »
nie martw się na zapas
młoda jesteś
a my już znamy takie przypadki  O0
http://www.forum.amazonka.org.pl/index.php?action=profile;u=194
 
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Daisy

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 13, 2014, 09:05:11 pm »
dzięki bardzo!!! pewnie masz racje nie chce się martwić na zapas ale czasami to silniejsze ode mnie...
pocieszające jest jednak to, że takich przypadków jest sporo :oklaski: czyli jakiś cień nadziei pozostaje.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Zoladex
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 14, 2014, 12:50:57 pm »
Daisy, nie znasz młodych kobiet, które nie mogą zajść, albo donosić ciąży i wcale nie chorowały na raka. :-\
Nie ma co na zapas się zastanawiać. Życie samo napisze scenariusz, a my odkrywamy kolejne jego karki  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++