Autor Wątek: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki  (Przeczytany 239284 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #315 dnia: Sierpnia 06, 2015, 05:48:13 pm »
Tak sie zastanawiam. Czy, gdzie i za ile mozna wypier.dolic cycka prgwatnie. Wiecie cos?
Dziewczyny co wam te cycki tak przeszkadzają??? Przecież rekonstrukcja to nic przyjemnego??? Na zachodzie robi się wszystko ,żeby pierś uratować ,bo prawdopodobieństwo nawrotu choroby z cyckami czy bez jest takie samo
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline karolcia@32

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #317 dnia: Sierpnia 06, 2015, 06:46:15 pm »
Ja mam zmutowane geny i mam zamiar usunac zdrowa piers i jajniki nie chce  przechodzic przez ten koszmar jeszcze raz!!! Wiem ze to nie daje 100% pewnosci ale zawsze jest mniejsze prawdopodobienstwo nawrotu.….

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #318 dnia: Sierpnia 06, 2015, 06:54:42 pm »
Przy zmutowanych genach rozumiem ale w innych przypadkach ????
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #319 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:07:40 pm »
Ja jestem po całkowitej mastektomii i czytając przeciwskazania, nikt by mi oszczędzającej nie proponował.
Ale gdybym miała wybór i mogła w ten sposób uniknąć radioterapii, bym wybrała mastektomię. Naświetlanie z pozoru najmniej odczuwalne, w porównaniu z chemioterapią i operacją, nie pozostaje bez wpływu na naszą kondycję.
Mam sporo spieków w płucach i długo wracałam do formy, nie mogłam głęboko oddychać, tak jakby brakowało mi tchu i szybciej się męczyłam. Choć to ostatnie to pewnie również skutki chemii, no i starzenia się  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline karolcia@32

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #320 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:10:34 pm »
Rozumie kobiety ktore mimo braku mutacji boja sie nawrotu tego gada, prawda jest taka ze wiele genow jest jeszcze nie zbadanych nie dawno znow odkryli jakis gen ktory odpowiada za raka piersi!!! Ale kobitki cieszmy sie zyciem chociaz ja tez codzinnie mysle czy to dziadostwo sie znow nie odezwie... Ale w naszym przypadku to normalne !!!

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #321 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:13:29 pm »
a ja to w ogóle ewenement!:) nie dość, ze mnie jeszcze błagali na stole operacyjnym bym zezwoliła łaskawie na oszcżedzającą , ja się uparłam na mastektomię . To i tak za rok miałam w bliznie wznowę  co było bardzo mało prawdopodobne i to niehormono zmienił się  na hormonozależne  . No i przywalili mi radio po byku! ale i tak to wolałam od kolejnej chemii. ech życie  CO ma być to będzie! Każdy musi sam podjąc decyzję!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #322 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:14:01 pm »
też po mastektomii i miałam wieloogniskowego bo główny miał tylko 1 cm
i też tera bym podjęła taką samą decyzję mimo że to jest lewa strona i doczytałam na forum że naświetlania na serce są bardzo szkodliwe co i zresztą mówił dr od rekonstrukcji żebym się broniła przed nimi ręcami i nogami
ale coś za coś  :)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #323 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:16:40 pm »
Czytałam na Forum niemieckim,że kobitka miała GI coś mało agresywnego ,lekarze powiedzieli jej ,że niebezpieczeństwo nawrotu jest ok5% b. małe po pół roku walczy znowu.Tak masz rację Amorku co ma być to będzie
Natalia

Offline karolcia@32

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #324 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:17:41 pm »
Uwazam ze kazda z nas powinna miec prawo wyboru bez wzgledu na mutacje genu !!!!!!!

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #325 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:18:32 pm »
kurde to ja jestem jakis robocop  ,albo po prostu moje serce kiedyś nagle zamilknie! Nawet kardiolog orzekł  ,że wygląda  ono świetnie!;) wyniki i wydolnośc prima :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #326 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:22:18 pm »
robocopie tak trzymaj serducho  :oklaski:  :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #327 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:24:43 pm »
Ja też oprócz dwóch raków to zdrowa jak koń. A spirometria wykazała nawet - uwaga! - "płuca rowerzysty" ;D Fakt, już jakiś czas temu :P
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2015, 07:26:45 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #328 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:30:10 pm »
a miałas radioterpię? bo jak nie ,to nie ma o czym mówic ! ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Powtorka z ... wątpliwej rozrywki
« Odpowiedź #329 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:48:16 pm »
.....A spirometria wykazała nawet - uwaga! - "płuca rowerzysty" ;D Fakt, już jakiś czas temu :P

No paczajta, nawet szlugi nie przeszkodziły  ;)  :P