Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 685359 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2715 dnia: Września 23, 2016, 08:20:46 pm »
Ja mimo wszystko śledzę, ale na komentarze nie mam chęci...

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2716 dnia: Września 23, 2016, 08:55:58 pm »
a ja nie mogę przestać czytać :(
Jestem wkurzona. Tym bardziej, że jutro muszę cały dzień w robocie, a czuję, że chcę w marszu być, żeby się wykrzyczeć w otoczeniu podobnie myślących, czujących, sprzeciwiających się.
Mam dość, tego, co się tu dzieje. Się przelało.

I jestem wkurzona z jeszcze jednego powodu. Bo ponad rok temu mówiłam głośno, że tak będzie, że 'dobra  >:( zmiana' to kierunek katolandu. I wtedy zewsząd słyszałam, że panikuję, że przesadzam. I teraz też słyszę, że przesadzam.
Jak ja nie lubię być Kasandrą  ::) :-X

Boli mnie, że ludzie budzą się dopiero, gdy dzieje się tragedia na wyciągnięcie ręki. Że różne pańcie teraz wymachują mi przed nosem sztandarami z 'dzieciątkami poczętymi', a gdy ich córka ma urodzić ciężko upośledzone dziecko, to płaczą i szukają pomocy. I co bardziej przerażające - biorą tą pomoc - wyjeżdżają do Niemiec czy Czech i pozbywają się 'kłopotu' po ciuchu.
Taka hipokryzja wkurza mnie najbardziej; na zmianę z panem tak zwanym profesorem Chazenem oraz drugim specjalistą od macic Terlikowskim  >:(

I wkurzają mnie wszystkie kobiety, które z własnych niewielkich dochodów pasą brzuchy księżom co niedzielę, a po cichutku mówią, że chyba się nie zgadzają... Marzę o solidarności kobiet. Aby była raz taka niedziela, że kościoły będą puste. Aby księża zobaczyli, że nie tędy droga. Nie przez odbieranie wolności wyboru.
Mamy projekt, który odbiera resztki praw kobietom, wiktymizuje ciążę, sprowadza nas do roli inkubatorów, nie liczy się ze zdrowiem kobiet, a stawia na równi zygotę i człowieka. Bo kobieta jest człowiekiem.
Chyba...?

Dobra. Ani słowa więcej na ten temat tu nie powiem.
Idą kombinować co zrobić, aby jutro mieć w ciągu dnia kilka godzin wolnego, coby na marsz pójść. Bo nie pójść w takiej chwili to zbrodnia porównywalna do aborcji ;) rozumu ;)

***
Przez chwilę się zastanowiłam - po co o tym Wam tu jednak piszę,  bo przecież wiem, że niechętnie w tego typu dyskusje wchodzicie, choć - po ciuchu właśnie - myślicie podobnie. Piszę, ponieważ potrzebuję, abyście wiedziały jaka jestem.
I mam nadzieję jednak, jeszcze nieporzuconą, że za 3 lata, przy kolejnych wyborach, te z Was, które rok temu były "chore", "zajęte" - pójdą do wyborów. I że zagłosują na kogokolwiek, tylko nie na pis_&^&%$%#$  >:(
Ostatnio usłyszałam, jestem mądra, wyważona, spokojna. Otóż nie. Jestem wściekła. I niewyważona. I po raz pierwszy w życiu (no, może po raz drugi...) czuję, że mogłabym z bezsilności zabić. Że gdy ktoś pozbawia mnie, czyli wszystkich kobiet w Polsce,  prawa wyboru w najbardziej podstawowej sprawie - sprawie decydowania o własnym ciele, o własnej reprodukcji, o własnych planach życiowych - to lont od bomby we mnie skrócony jest tak bardzo, że wybucham natychmiast.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2717 dnia: Września 23, 2016, 09:00:46 pm »
A ileż można na ten temat dyskutować ....

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2718 dnia: Września 23, 2016, 09:07:25 pm »
ja myślę podobnie nawet nie po ciuchu ;) tylko po głośnu ;)

ale nie chce mi się już czytać o tych przepychankach

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2719 dnia: Września 23, 2016, 09:14:56 pm »
ja myślę podobnie nawet nie po ciuchu ;) tylko po głośnu ;)
ja też!
a Ty, agawa, dobrze, że wyrzucasz to z siebie,  piszesz... bardzo mądrze piszesz
  :-*
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2720 dnia: Września 23, 2016, 09:16:55 pm »
te "chore" to chyba  nie o mnie?  :D 
Tylko podpowiedz na kogo głosować  w przyszłości bo PO za którym baaaaaaaaaaaaaaardzo byłam od wielu lat , samo się skompromitowało i zraziło ludzi do siebie. Ja liczę jeszcze na Nowoczesną , obym się nie przeliczyła. Pewnie , ze wszystko lepsze niż PiS ale wielu ludzi   trzeba czyms zachęcić i jakos odciągnąć od Kaczorów.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2721 dnia: Września 23, 2016, 09:33:15 pm »
a ja liczę, że ktoś się obudzi, że się objawi, że będzie kogo wybrać.
Bo teraz rzeczywiście posucha i pomyje.

Teraz jest czas na protest.

A poźniej?
może Biedroń?
Nowacka?
?
nie wiem, nie wiem

Wiem, że teraz trzeba coś zrobić. Cokolwiek. Aby tylko nie zalec w bezradności.
Właśnie przed chwilą się dowiedziałam, że jutro u nas będzie kilka osób nocować, co do wa-wy na protest przyjeżdżają. Nie znam ludzi. Ale mogę dać im kolację i nocleg. Tyle mogę.


Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2722 dnia: Września 23, 2016, 10:33:14 pm »
dla Biedronia to nawet poszłabym na wybory
bo tak to nie chodzę

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2723 dnia: Września 23, 2016, 10:59:09 pm »
Agawo, zgadzam się z Tobą często i w kwestii tego co się teraz dzieje również. Ostatnio wyciszyłam się w dyskusjach, bo mam "ton pouczający", a nie chcę tak być odbierana.
Dobrze, że wylewasz wszystko z siebie, zaoszczędzisz na zdrowiu. Też uważam, że nawet jak nie wywołamy dyskusji, to dobrze jest przedstawić swój osąd rzeczywistości.
Wartość człowieka to wolna wola, sam Bóg nam ją dał i nie rozumiem, by ktoś stawiał się ponad to.
Ci krzyczący to wg mnie pseudokatolicy, którzy z prawdą objawioną, nie mają wiele wspólnego  :(
Mnie w tej obecnej rzeczywistości jeszcze bardziej wkurza temat smoleńska i tracenie setek tysięcy na grzebanie w temacie, szukanie winnych. Chcieli pojechać, to pojechali, ich prywatna sprawa, a nie w imieniu narodu  >:(
Jeśli tyle się rozdaje (jestem wrogiem wszelkiego rozdawnictwa!) to trzeba oszczędzać lub zarabiać. A tu o gospodarce cicho sza. Tak jak gdzieś Anka pisała, tak źle w budownictwie jeszcze nie było. Odczuwamy to jako firma i zamiast tworzyć miejsca pracy, trzeba dumać jak przeżyć.
A na niektóre twarze to nie mogę patrzeć, oglądam wiadomości (żeby nie było Fakty) by być na bieżąco, ale niektórych osób nie trawię, to już urasta do formy uczulenia.
Tematy które teraz są na tapecie (aborcja, invitro, smoleńsk) są zastępcze (nie znaczy że nie ważne) w stosunku do faktycznego kierowania państwem.
A co do kolejnych wyborów, jestem sceptyczna, PIS wszystko zrobi, zadłuży nasze dzieci na krocie (dziś ponoć każde rodzące się dziecko na starcie ma dług 20 000 zł) by zostać wybranym. A właśnie rząd ma myśleć na kilka lat do przodu, zwykły zjadacz chleba, często patrzy co ma w talerzu  :-\
To tyle o moim punkcie widzenia, odreagowuję sportowo  :0ulan: dziś 14 km w nogach
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2016, 11:02:13 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2724 dnia: Września 23, 2016, 11:02:34 pm »
btw
jeden z smsów widzów Szkła Kontaktowego:
"Zmiany w rządzie. Podobno Misiewicz premierem"
 ;)
nie wiem już, czy śmiać się, czy płakać  ::)
chyba to najlepsze:
"Róbmy swoje"!
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2725 dnia: Września 24, 2016, 10:59:09 am »
Agawo , bardzo dobrze, że to z siebie wyrzucasz. Temat aborcji jest wazny, tylko podejrzewam ,że jest tematem zastępczym,jest o tym głośno, a po ciuchu, pod osłona nocy darmozjady  podpiszą coś z zupełnie innego tematu, czego konsekwencje poznamy później. Ustawe o aborcji swojego projektu pewnie tez przepchną wcześniej czy później, Niby każdy ma głosowć ze swoimi sumieniem, a wiadomo ,że nikt Jarowi się nie przeciwstawi , bo wylotka z partii.
Słuchałam rozmowę w Markiem Jurkiem-nóż w kieszeni się otwierał.Na pytanie redaktora " co by Pan powiedział zgwłacnonej dziewczynce" odpowiedział pytaniem na pytanie:)
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2726 dnia: Września 24, 2016, 11:24:12 am »
Agawo, w pełni się z Tobą zgadzam i nigdy nie głosowałam na Pis i również przewidywałam, że będzie właśnie to co jest teraz. Moja przyjacółka głosowała na Pis i bardzo byłam o to na nią zła. Tłumaczyłam, przekonywałam... teraz mówi, że dokładnie spełnia się to o czym jej mówiłam. Jest zagorzałą przeciwniczka PIsu, cóż mądry Polak po szkodzie. To co teraz dzieje się w kraju jest jak koszmarny sen, robią wszystko co chcą, nie liczy się uczciwość , przyzwoitość, kompetencje.Są tak pewni siebie, że w żywe oczy kpią sobie z nas...
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2727 dnia: Września 24, 2016, 11:53:02 am »
Danusiu, dobrze, że Twoja kolezanka przejrzała na oczy, ale niestety jest gro ich zwolenników, niektórzy mówią ,że PiS ma poparcie tylko na wsiach i ludziach niewykształconych,niestety to nieprawda, bo znam gro ludzi z wyższym wykształceniem co popierają ich w 100%. Idą w ciemno:(
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2728 dnia: Września 24, 2016, 01:18:03 pm »
Nie mogę uwierzyć, że ludzie patrzą na to samo, co ja, a widzą całkiem coś innego.
Nie mogę zrozumiec, skąd się bierze poparcie dla pis.

Juz pomijam tak bulwersujące tematy, jak aborcja czy in vitro.
Ale codzienność - ta buta, arogancja władzy, bezczelność, wszechobecny nepotyzm, pogarda dla ludzi spoza własnego kręgu.
Mój rozum tego nie ogarnia.

W piątek wypisałam dzieci z zajęć wychowania do życia w rodzinie.
Klasę przejęła jakaś stara dewota, homofobka, z pisowskimi poglądami.

Od początku uczę dzieciaki tolerancji, nie chcę, żeby ktoś taki mieszał im w głowach.
I mówił, że homoseksualista to ktoś gorszy, kto powinien się leczyć.

Żeby była jasność: na wyborach byłam.
Pisu bałam się od dawna, tego co będą robić jak już dojdą do władzy.
Ale stało się.

2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2729 dnia: Września 24, 2016, 02:15:24 pm »
ustawa nad którą toczy się batalia sejmie jest dla mnie bzdurą, tu bardzo ciekawe spojrzenie http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ustawa-antyaborcyjna-nie-da-sie-zatrzymac-postepu-w-medycynie,212594.html '
a co do rządów PIS a nie mówiłam ,pisałam,na wybory chodzę bo to mój obowiązek , chce mieć wpływ na to w jakim państwie żyje,
co do komisji sejmowych badających to tylko promocja ludzi w niej zasiadających ,szkoda pieniędzy i czasu ,bardziej mi do lewa ,niż do prawa :P
 
 
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc