Amazonki > Turnus rehabilitacyjny

Dla kogo?

(1/2) > >>

TOJKA:
Turnus rehabilitacyjny trwa 14 dni. To wypoczynek połączony z rehabilitacją. Sami wybieramy miejsce i termin pobytu.
Uczestnictwo w turnusie rehabilitacyjnym jest odpłatne. Można jednak ubiegać się o częściowe dofinansowanie ze środków PFRON.
Takie dofinansowanie należy się tylko osobom, które mają orzeczony stopień niepełnosprawności. 
Wnioski o dofinansowanie składa się we właściwym wg miejsca zamieszkania
Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
Osoba niepełnosprawna, która korzysta z dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego, może otrzymać takie dofinansowanie nie częściej niż 1 raz w roku.
To jednak teoria, bo w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.
Bardzo trudno otrzymać takie dofinansowanie. Największe szanse mają niepełnosprawne dzieci i osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
Pozostaje nam zapełniać złotówkami świnkę - skarbonkę i opłacić sobie samemu taki turnus.

debora48:
Toja, nie wiem jak w innych PCPR , ale zadzwonili do mnie, że mają specjalne fundusze z Unii i w tym roku będą organizować turnus rehabilitacyjny wyłącznie dla amazonek do 64 roku życia. Byłam, wypełniłam papiery i czekam, może się jeszcze załapie. Organizują to w okresie wakacyjnym, dla nas gratis, jak byłam tam miesiąc temu to już mieli 18 amazonek......myślę,że w innych miastach tez mają takie fundusze.

TOJKA:
deboro
PCPR-y nie korzystają z jednakowych programów unijnych
wszystko zależy od operatywności pan, które w nich pracują
bo to one piszą programy i starają się o unijne pieniądze
Sama korzystałam z takiego programu chyba 2 lata temu
Załapałam sie na 3 dniowe warsztaty o wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych + turnus rehabilitacyjny + dofinansowanie (2 tysiące) do kursów i szkoleń, które wybierałam wg własnego widzi_mi_sie
Warto wiec od czasu do czasu zapytać w PCPR  "czy można na coś sie załapać"  ;D

DanaPar:
Mamy zamiar z mężem wybrać się na turnus rehabilitacyjny w okresie świąteczno-noworocznym.
Chcę by był basen i masaże, a reszta obojętna.
Proszę o polecenie ośrodków, w których byłyście  :)
Z góry dziękuję  :-*

TOJKA:
Jubilat - Wisła
basen nie duzy ale jest , a po drugiej stronie ulicy full wypas w Gołebiewskim
masaże są (nooo były, jak ja byłam 3 lata temu) super
jedzenie domowe
personel (szczególnie panie rehabilitantki) baaaaardzo miły
pokoje ładne
ośrodek nieduży
w fajnym miejscu
mi przeszkadzało TYLKO jedno - srednia wieku była baaaaaardzo wysoka
tutaj można więcej poczytać  http://www.jubilat.net.pl/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej