Autor Wątek: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.  (Przeczytany 4025 razy)

Offline Majka_MN

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 6
Drogie Panie.

Chciałabym poprosić Was o pomoc w wypełnieniu ankiety dotyczącej dobrostanu psychicznego kobiet chorych na nowotwór złośliwy. Takich, które wciąż są w trakcie leczenia (z wyłączeniem pań, które leczą się, ale już w związku z nawrotem choroby, po pewnym okresie rekonwalescencji). Celem badań prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej jest chęć sprawdzenia, czy pewne czynniki, zasoby psychologiczne i społeczne człowieka, mają jakiś udział w radzeniu sobie z trudną rzeczywistością zmagania się z nowotworem. Jeśli tak, warto zastanowić się, czy są jakieś sposoby na to, aby te zasoby wzmacniać. Tematyka jest mi szczególnie bliska, moja mama chorowała na nowotwór złośliwy piersi, więc mogłam z bliską obserwować te walkę, chwile siły i słabości, które były udziałem mojej mamy, choć o wielu rzeczach z pewnością do tej pory nie mam pojęcia.

Jeśli któraś z Pań zechciałaby wypełnić ankietę, można to zrobić na dwa sposoby - pozostawiam Paniom kwestię wyboru.

1) wydrukować ankietę dostępną w formie dokumentu na stronie https://drive.google.com/file/d/0BzVTNcAfYNZxRmZWSlA5NmNoVG8/view (mogę ją też wysłać pocztą - wystarczy wysłać adresem mailowym swój adres zamieszkania na naumiuk.marta@gmail.com) i wypełnić ją na papierze i przesłać mi zdjęcia lub skany przez internet, albo wersję papierową odesłać pocztą
2) wypełnić internetowy formularz dostępny pod adresem http://goo.gl/forms/XdgwU2VP85

-> Przyznaję, że opcja numer 1. jest dla mnie korzystniejsza jako dla badacza, ale zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie Panie będą miały ochotę aż tak się angażować, więc pozostaje mi koło ratunkowe w postaci formularza internetowego. Który jest wyborem zdecydowanie lepszym, niże zrezygnowanie z badania w ogóle ;)

Będę wdzięczna za wszelkie próby pomocy, pozdrawiam serdecznie, życzę powrotu do zdrowia, wytrwałości i powodów do uśmiechu, szczerego i pełnego entuzjazmu, badź zupełnie delikatnego, jednakże dostrzegalnego.

Marta Naumiuk
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2015, 11:53:18 pm wysłana przez Majka_MN »

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:59:16 pm »
ankieta mnie nie dotyczy - już dawno skończyłam leczenie

zajrzałam do niej z ciekawości, po przeczytaniu prośby/postu (jakże ładnie napisanego :)  )
iiiiiiii nie tylko post jest ładnie/dobrze zredagowany
powodzenia Marto :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 17, 2015, 08:41:38 am »
Na tak pięknie napisaną prośbę aż żal nie odpowiedzieć… Wręcz żałuję, że nie mogę wypełnić ankiety; jestem 6 lat po zakończeniu leczenia.
Powodzenia Marto :)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 17, 2015, 10:58:39 am »
niewiele nas tu jest w trakcie leczenia
ja 9 lat temu skończyłam leczenie
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 17, 2015, 11:11:04 am »
..... a ja prawie jedenaście lat temu  :)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 17, 2015, 11:20:00 am »
Gratulacje rocznic dziewczyny ,ja przy Was zupełna nówka dopiero rok po operacji i nawet nie rok po zakończeniu leczenia
Natalia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2015, 06:17:47 pm »
Dziewczyny  - kogo mamy tu w trakcie? Za łapkę trzeba przyprowadzić, żeby Marcie pomóc :)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 17, 2015, 06:34:08 pm »
Ewka_79
anita_24

więcej nie pamiętam

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 17, 2015, 07:10:20 pm »
jak bardzo w trakcie? hormonoterapia się liczy?

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 17, 2015, 07:19:52 pm »
Też ciekawam! :) Czy hormonoterapia, czwarty rok po mastektomii, też jest "w trakcie leczenia"? Bo ja niby medykament bierę (jeszcze  rok, a może i sześć, jak zdecyduje onek), ale jakoś tak... no, czuję się zdrowa.... i o "zmaganiu się" z chorobą to już dawno zapomniałam...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 17, 2015, 08:17:45 pm »
Jeśli liczy się hormonoterapia, to chętnie wypełnię, ankieta jest naprawdę dobrze przygotowana!
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 17, 2015, 08:32:41 pm »
z hormonoterapią ja też  :)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 19, 2015, 10:32:30 am »
Zaraz biorę się do roboty  xcv.
Wysłałam adres bo ja wolę wersję papierkową.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2015, 10:38:44 am wysłana przez Ewka_79 »
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline Majka_MN

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 20, 2015, 12:15:38 am »
Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi ;) i za ciepłe słowa ;) i... no tak, byłoby dobrze, gdybym znalazła jak najwięcej osób, które się jeszcze leczą, ale jednak mimo wszystko lepiej, że leczenie okazało się dla Pań skuteczne i jest już za wami ;) i również gratuluję ;)   

Jednocześnie nawet jeśli niewiele z Pań jest obecnie w trakcie leczenia, to każda wypełniona ankieta jest dla mnie cenna, więc nawet jeśli udałoby mi się zebrać choćby np. trzy tutaj na forum, to zawsze to o te trzy bliżej do osiągnięcia liczby, która pozwoli na wyciąganie jakichkolwiek wniosków statystycznych ;)

Jeśli chodzi o 'bycie w trakcie leczenia', to jakiekolwiek medyczne 'czynne' terapie przeciwnowotworowe wchodzą w grę, czyli hormonoterapia również. Nawet jeśli już minęło kilka lat po operacji - w ankiecie jest pytanie o czas rozpoczęcia leczenia, więc prawdopodobnie będę brała pod uwagę w analizach również ogólny czas trwania leczenia. Dlatego też myślę, że jeśli chęć wciąż aktualna, to śmiało można wypełnić ankietę ;)

Pani Ewo - miałam problem z wysłaniem odpowiedzi do Pani przez maila, więc tutaj napiszę, że jutro wyślę do Pani ankietę na adres który podała Pani mailowo ;)

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;)

Ps. Włączyłam powiadomienie o odpowiedziach w wątku, więc myślę, ze teraz już będę w stanie nieco szybciej odpowiadać na ewentualne wiadomości ;)

Offline Majka_MN

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Prośba o pomoc w badaniach prowadzonych w ramach mojej pracy magisterskiej.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 27, 2015, 08:47:09 am »
Bardzo dziękuję, za każdą wypełnioną ankietę :)

Chciałabym też poprosić, jeśli tylko byłoby to możliwe, o podanie linka do ankiety -> http://goo.gl/forms/XdgwU2VP85 osobom, które być może znajdują się w opisanej przeze mnie sytuacji i korzystają z Internetu, ale może niekoniecznie z tego forum :)

Życzę miłego dnia ;)