Autor Wątek: Wywiad do pracy mgr na temat zmiany w postrzeganiu życia po diagnozie rak piersi  (Przeczytany 4062 razy)

Offline Bashus

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
Witam Panie,

Przeprowadzam badania do pracy magisterskiej, której tematyka dotyczy analizy znaczenia narracji w procesie wzrostu potraumatycznego i adaptacji do traumatycznych i krytycznych zdarzeń życiowych. Zmagania się ze stresem związanym z krytycznym zdarzeniem życiowym poprzez wyznaczniki wzrostu potraumatycznego – pozytywne, długofalowe zmiany w takich obszarach jak odkrycie radości życia, pogłębienie relacji z ludźmi, rozwój duchowy (reliiigijny).

Pisząc prościej :) poszukuję Pań - Amazonek lub niezrzeszonych, które są minimum rok po ukończeniu leczenia związanego z nowotworem piersi, mogą to być Panie w trakcie leczenia hormonalnego.
Poszukuję Pań z: powiatu nowotomyskiego, wolsztyńskiego w woj. wielkopolskim, Zielonej Góry i okolic.

Badanie polega na udzieleniu wywiadu, który byłby przeprowadzony tylko pomiędzy mną a osobą badaną. Gwarantuję poufność i anonimowość, a ponadto stosując dobre praktyki zawsze spisuję zgodę na badania.

Dlaczego ta tematyka?
Jestem studentką psychologii klinicznej, w wieku 21 lat po raz pierwszy zetknęłam się z tematem nowotworu piersi. Wykryto wówczas u mnie zmianę, która na szczęście okazała się niegroźna. Ponownie wróciłam "na stół" w wieku 26 lat, na szczęście i tym razem zmiana okazała się niezłośliwa. Tyle szczęścia nie miała moja mama, u której wkrótce potem wykryto zmiany złośliwe. Przeszła wszystkie znane mi rodzaje terapii (kwadrantektomię, chemioterapię, radioterapię, brachyterapię, hipertermię, hormonoterapię). Mama powoli dochodzi do siebie. Jako świadek całego procesu leczenia, wzlotów i upadków, zdecydowałam sie poświęcić tej chorobie moją pracę magisterską. Wiem, że doświadczenia związane z tą chorobą pozostają na zawsze, jednak już dziś śmiało mogę powiedzieć, że poprzez opowiadanie o tej chorobie, poziom stresu z nią związany znacznie opada. Ponadto, na podstawie wyników podobnych badań, które zostały już przeprowadzone na świecie sądzę, że możliwość rozmowy o swoich doświadczeniach przyniesie korzyści, w postaci lepszego samopoczucia, lepszego zrozumienia swoich przeżyć.
Znajduję się w grupie ryzyka, stąd zainteresowanie i chęć dowiedzenia się więcej na temat tego jak kobiety radzą sobie z wszystkimi zmianami, przykrymi doświadczeniami, uczuciami i myślami związanymi z tą chorobą.

Rozmowa będzie dotyczyć tematów - jak zmienia się postrzeganie świata, priorytety, jak interpretowana jest choroba, w jaki sposób wpływa na życie, jak myślisz o swojej sytuacji, co czujesz - jak jest dziś, a jak było przed chorobą, etc..

Zebrane w trakcie wywiadu materiały będą dostępne WYŁĄCZNIE dla mnie (osoby prowadzącej badanie).
Będę wdzięczna za kontakt i umówienie się na rozmowę.

Pozdrawiam ;)

Bashus
Barbara Ostrowska
basiaostra@gmail.com
Barbara Ostrowska
basiaostra@gmail.com

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wywiad do pracy mgr na temat zmiany w postrzeganiu życia po diagnozie rak piersi
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 22, 2015, 07:44:19 pm »
proszę, proszę jak się studentka ładnie przedstawiła - innym uczyć się od niej :)

ale chciałam zwrócić uwagę na:


Pisząc prościej :) poszukuję Pań - Amazonek lub niezrzeszonych,


Basiu, amazonka to nie jest osoba zrzeszona (chyba myślisz tu o klubie amazonek), amazonka to osoba po raku piersi.
Jestem z wielkopolski, ale do Wolsztyna mam ... "hektar" ;)

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wywiad do pracy mgr na temat zmiany w postrzeganiu życia po diagnozie rak piersi
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2015, 08:37:41 pm »
Też mam/masz trochę daleko...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Wywiad do pracy mgr na temat zmiany w postrzeganiu życia po diagnozie rak piersi
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2015, 10:18:45 pm »
Bashus,
pechowe to ograniczenie geograficzne - akurat tam nas mało,
szkoda, bo praca wydaje się być ciekawa  :)

pozdrowienia dla mamy  :D



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
wywiad do pracy magisterskiej
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2015, 12:46:04 am »
Ja jestem ze Szczecina, ale przemieszczam się po Polsce dość często i niebawem zawitam też do Wolsztyna.
A nóż uda się spotkać  ??? Nie wykluczam, ale i nie obiecuję. Możesz wysłać do mnie na PV nr telefonu, jak będę w okolicach to dryndnę  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Wywiad do pracy mgr na temat zmiany w postrzeganiu życia po diagnozie rak piersi
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 23, 2015, 05:21:56 pm »
Rzeczywiście szkoda, że daleko, bo z chęcią bym się dała przebadać :) Jakbyś zawitała do wawy, daj wcześniej znać :) a nóż?…
Tymczasem - powodzenia  :0ulan: