Autor Wątek: Chorwacja  (Przeczytany 30284 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 21, 2015, 08:35:50 pm »
A co do beta-karotenu - przepadło, nabyłam. A tam stoi napisane, że palacze - zakaz! Cholibka, czy w aptekach są zwroty? ??? :)

nie ma  :(
trza będzie palenie rzucic  ;D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 21, 2015, 08:41:33 pm »
[quote athor=Amor link=topic=1164.msg85961#msg85961 date=1437503750]
 trza będzie palenie rzucic  ;D
[/quote]

Amorku   ::(( ::(( ::((
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 21, 2015, 08:46:09 pm »
a tobie co? ;D też kupiłaś beta-karoten?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 21, 2015, 08:48:12 pm »
 xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 21, 2015, 10:23:45 pm »
a tobie co? ;D też kupiłaś beta-karoten?

wspołczowam palczkom w rzucaniu palenia  ;) ;)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 22, 2015, 07:40:08 am »
Byłam kiedyś na odczycie i oni powiedzieli ,że onkologicznym nie zaleca się Betakarotenu ( nawet soku z marchwi pić regularnie)
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 22, 2015, 03:05:04 pm »
No właśnie. A w tym czymś dodatkowo jest olej sojowy i coś tam jeszcze sojowe. Trudno, kaska w błoto
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 24, 2015, 08:47:04 pm »
Sasky, co słychać u Ciebie w Chorwacji  ??? W TV podają, że niesamowite upały i na południu wielkie pożary.
Słonko korzystaj z tej hipertermii i wracaj szczęśliwie i szczęśliwsza o nowe przeżycia  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 28, 2015, 12:32:38 am »
Allo allo, tu Saranda!
Uciekliśmy od upałów chorwackich ... w upały albańskie.

Ojjjjj te tutejsze "klimaty" nie dla mnie! Apartamentowiec na apartamentowcu, a na tyłach ... śmietniki. Na ulicach  również.
Jestem - zobaczyłam - ale tu raczej nie wrócę.
Przynajmniej nie do tutejszego kurortu.

Bo Albania "z trasy" - to fajniejsze klimaty: pasterze i owce/kozy, ludzie na osiołkach, góry - jakieś inne od tych, które widziałam dotychczas, arbuzy sprzedawane ... przy autostradzie, no i pełno "lavazh'ów".

W piątek - kierunek: Ohrid i Skopje! A potem Belgrad ... i do domciu, na kanapę  xhc

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 28, 2015, 12:40:37 am »
Sasky cheba ściągnęłam Cie myślami ,oj upałów nie zazdroszczę ,ale widoków tak ,u nas na teraz  bosko a teraz nawet deszczyk pada  :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 28, 2015, 07:01:25 pm »
ciekawam ile Sasky posiedzisz na tej kanapie  xhc xhc :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 29, 2015, 09:53:39 am »
celna uwaga  xhc
podobno Ochrydzkie jezioro piękne, wracaj szczęsliwie :-*
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 29, 2015, 09:44:59 pm »
Sasky w jakim miejscu jesteś w Albanii. Moje dziecko jutro kierują się z Grecji do Albanii. Mają 500 km do zrobienia i liczą, że będą mniejsze upały niż w Grecji. Bo tam 36 stopni w cieniu.
Szczęśliwego powrotu  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 29, 2015, 11:45:53 pm »
Sasky pisała, że w Sarandzie
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 08, 2015, 03:16:28 pm »
Hamaczku, co u Ciebie, jak podoba Ci się Chorwacja, unikasz odpowiedzi, czy jesteś zalatana  :)
Moje dziecka chciał odwiedzić Togir /.../Wjazd do miasta godzinę w korku  ::(( wyjazd podobnie. /.../ pojechali dalej nad Pitwickie Jeziora, takie tłumy, jakich tam nie widzieli /.../.
Dziś zaplanowali zwiedzanie kompleksu nad J.P. kolejka do kasy, jakiej z czasów komuny nie pamiętają. /.../ Kemping mają super, z basenem i wszelkimi wygodami.

Nooo, zalatana jezdę jak sto diabłów ;D :P

Takiego czegoś, jak piszesz, Dana, tutaj jeszcze nie doświadczyliśmy, ale może wszystko przed nami? Mamy w planie NP Krka, Zadar i - już w drodze powrotnej - Plitvickie Jeziora (z noclegiem tamże).

To po kolei:

Wyjechaliśmy w niedzielę rano, koło 15 byliśmy w Wiedniu - hotel na obrzeżach, ale w kilkanaście minut można się dostać do centrum. Miasto piękne, ale popołudnie to za mało, żeby spokojnie obejrzeć choćby to, co najważniejsze. W każdym razie katedra zrobiła na nas ogromne wrażenie. I rathaus - szkoda że akuratnie przysłonięty ogromnym telebimem.

W Chorwacji zaklepałam jeden nocleg - adres był Starigrad-Paklenica, okazało się, że to sąsiednie, nieduże, spokojne Seline. Przespana jedna nocka i rano w rejs za apartmanem. Od ręki znaleźliśmy dwie kwatery w Seline, ale podjechaliśmy jeszcze do Starigradu. Ja się do takiego latania nie bardzo nadaję, ale mój mąż to całkowicie ::(( - przy szóstym domu stracił cierpliwość, naburczył się, powiedział, że do żadnego Pagu (gdzie miałam namiary na "zaprzyjaźnioną" :-* agencję) nie jedzie, bo to 60 km, a jak tam nie znajdziemy, to trzeba będzie te 60 wracać - no to odpuściłam, co się będę z chłopem na wymarzonym urlopie żreć.

Wróciliśmy do pierwszego gospodarza. Chałupa 50 m od plaży, dwa duże pokoje: sypialnia i "stołowy" z aneksem i dodatkową wersalką, łazienka, wifi, klima. Niestety - brak balkonu i jedynie malutkie lusterko w łazience. Pewnie będziecie się śmiać, ale o ten balkon ryczałam dwa dni ::(( No bo nie ma gdzie zapalić spokojnie (choć tu można akurat wszędzie, w pokojach też, ale my nie chcemy), nie ma gdzie gaci rozwiesić, nie ma gdzie wyjść wieczorkiem na powietrze na piwko - niby można na podwórko, ale tam, żeby zejść, to już trzeba się "ubrać" - to nie to, co własny balkon, niestety ::) No ale jak wzięłam wszystko na rozum, to mi przeszło, bo tutaj: blisko do plaży, pomostu, piekarni, bazarku warzywnego, dość daleko od ruchliwej ulicy, brak telewizora ;), no i te dwa pokoje: małż idzie spać, a ja zamykam drzwi i czytam :) A że tu małe obłożenie, to niemal prywatny "balkon palacza" mam na końcu krytarza ;D No i jakie widoki na morze i góry! Z plaży widać, z okna nie bardzo, trza się wychylić, bo drzewo zasłania. Ale na co mi widok na morze, jak nie mam balkonu O0

Wczoraj odwiedziliśmy Pag i Nin (nigdzie nie było korków czy tłumów). Pag jako wyspa cudowny :oklaski: Pag-miasto ładne, ale już bardziej turystyczne, na plaży gęsto - a tutaj nie :) Tu nie ma problemu ze znalezieniem miejsca pod drzewkiem, a dno ma spadek akuratny dla mnie - nie za płytko, nie za stromo. Nin ma plażę dużą i piaszczystą, ale to nie taki fajny piaseczek jak nasz, bałtycki. Poza tym kamienno-żwirkowa plaża ma tę zaletę, że dzieciaki po niej nie biegają ci wokół głowy i po powrocie znad morza piach nie chrzęści między pośladkami >:D

Dogadujemy się językiem "mieszanym", ale... okazuje się, że nawet nieźle się w podstawowych sprawach potrafię dogadać po ingliszu :o, choć z pewną taką nieśmiałością ;)

A, i nie wiem, jakim cudem, lewego cycka se w cieniu przypiekłam :o

A, i jeśli jeszcze kiedykolwiek do HR przyjadę, to tak samo nie będę nic wcześniej rezerwować. Bo co z tego, że piszą, że "do morza" 50 metrów, jak tam klif, a do plaży 2 kilometry...










Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)