Różności > Desery i słodkości

Najlepsze na świecie ciasto czekoladowe :)

(1/1)

agawa:
Jako że dziś światowy dzień czekolady, tak_tak :) to Wam zapodam przepis, który pozyskałam wprost od mojej ciotki_ukochanej.
No więc tak:

Weźcie:
1 kilogram (450+400+50g) gorzkiej czekolady (min 70%)
200g masła
200g cukru trzcinowego
5 jajek
skórka otarta z 5 niewoskowanych, ekologicznych cytryn
sok z 1 cytryny
300g mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka soli

W kąpieli wodnej rozpuść 450g czekolady z masłem. Jajka z cukrem ubij na puch, dodaj skórkę i sok cytrynowy i stopioną czekoladę, wmieszaj przesianą mąkę, proszek i sól. Dodaj kolejne 400g pokruszonej czekolady i wylej do formy wyłożonej papierem do pieczenia (średnicy 28-32cm). Na wierzchu wysyp pozostałe 50g posiekanej czekolady. Piecz ok 25-35 min w temperaturze 170°C. Ciasto powinno być chrupiące na wierzchu i mocno ciągnące, wilgotne w środku.  Pycha!


Ciasto jest mało słodkie, za to obłędnie czekoladowe z nuta orzeźwiającej cytryny. Z wierzchu chrupiące, a jeśli postoi kilka godzin, przestanie być puszyste i stanie się ciężkie, wilgotne, doskonałe!

TOJKA:
Bardzo drogie to ciasto :-[
z bardzo podobnym przepisem już się spotkałam - pamiętam, bo od razu pomyślałam: jaaacie ile kasy trza wydać na sama czekoladę  :o

agawa:
No niby tak: sama czekolada to ze 20 zeta ;)
Ale jakie pyszności :)

Takie ciasto z lodami waniliowymi to dokładnie to, co wszelkie troski przegania  :)

Amor:
Ja na różowym wklejałam przepis na "odchudzone" ciasto czekoladowe z "Rewolucji na talerzu". Tez jest przepyszne, bardziej jak mus, rozpływające się w ustach. Wprawdzie  potrzebne 3 czekolady, ale mniej jest innych dodatkow i bardzo proste. No i zdecydowanie mniej kaloryczne. Chyba wcale nie było mąki,więc mozna było je zaliczyc do dania tłuszczowego!( Montiniac)

agawa:
Amorku, daj i tu  O0

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej