Autor Wątek: solarium  (Przeczytany 19159 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: solarium
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 12, 2013, 04:06:19 pm »

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :) wiem, że solarium jest nie bezpieczne ale potrzebuje dobrze wyglądać na piątek i sobotę. Raz samoopalacz nie przetestowałam i zastosowałam na studniówkę. Położyłam nie równo i efekt by nie za ciekawy.  Wolę nie ryzykować :/  Teraz lato się zbliża więc będę korzystać z darmowego słoneczka:)

Byłam w tym solarium- tak na marginesie to pierwszy raz w życiu-  na 5 min i było super bo trafiałam na takie z lampami stojącymi i wentylacją. Praktycznie nic nie czułam, tzn żeby coś mnie za bardzo grzało. Ręka w ogóle tego nie odczuła :)

aaa te lampy brązujące są po te żeby się opalać bardziej na brązowo... i tyle się dowiedziałam a a czy to chwyt marketingowy czy prawda to nie wiem bo kupiłam balsam co ma wzmacniać efekt opalania i na razie jestem lekko za brązowiona ... 

Poza tym kupiłam se cuś do psikania w Rossmannie co się nazywa mgiełka do ciała z drobinkami złota....  ale nic nie widać, żeby mi coś podziałało :/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2013, 04:11:52 pm wysłana przez justyna81 »

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: solarium
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 12, 2013, 08:36:06 pm »
te drobinki złota w mgiełkach lub balsamach do ciała będą widoczne - mienią się, błyszczą, gdy po posmarowaniu wyjdziesz na słońce  8)
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: solarium
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 12, 2013, 10:20:21 pm »
Uwielbiam preparaty z kryształkami, mniam... W Seforze jest taki balsam do ciała; w słońcu wyglądam jakbym promieniała ;) Zajrzę do Rossamna po tą mgiełkę  ztx

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: solarium
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 12, 2013, 10:21:23 pm »
solarium stojące to coś co mi odpowiada najbardziej - nie przyklejam się do podłoża, dmucha z góry i jest tam o wiele bardziej komfortowo niż w leżącej trumnie,
proponuję klika seansów po 5 minut - kiedyś mądra pani w TV mówiła, że rocznie człowiek może - bez narażania życia  ;D - spędzić w solarium 50 minut (jeśli dobrze pamiętam) - oczywiście rozbite na kilkanaście seansów...

nie należy przesadzać, to pewne,
teraz przerzuciłam się na beta karoten w tabletkach od początku maja - działa
  :D



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: solarium
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 12, 2013, 11:02:20 pm »
ja się Wam przyznam, że w swoim czasie byłam uzależniona od solarium
autentycznie
nawet jak byłam już opalona na maksa (zaczynałam od lutego), to wyjeżdżając gdzieś od razu szukałam dobrego solarium
i chodziłam prawie codziennie
odzwyczaiłam się jak zachorowałam
chodzę całe lato prawie biała i nie jest mi z tym źle
zmieniły się priorytety.. :)
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: solarium
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 12, 2013, 11:19:36 pm »
solarium nigdy mnie nie kręciło ale owszem chodziłam kiedyś żeby utrwalić opaleniznę ale za to  prawdziwne słoneczko    kofalam,wylegiwać się na nim ,teraz sporadycznie się opalam ze względu na przebarwienia i meczy mnie ,źle się czuje.
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: solarium
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 13, 2013, 12:07:08 am »
dzięki :) jutro po testuję jeszcze te mgiełkę :D 

"Rajstopy w sprayu!" -  to naprawdę się tak nazywa??? serio ? w moim Rossmanie albo nie było albo jakaś ślepa jestem:/

Mag dobrze wiedzieć, że można z niego od czasu do czasu korzystać:) Do  tej pory myślałam, że na 1000% jest zabronione.

Też tak mam, że tradycyjne opalanie mi nie służy :/ od 4 lat nie opalam się wcale ale wczoraj pomyślałam sobie, że muszę coś ze sobą zrobić. :)


Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: solarium
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 13, 2013, 12:22:21 am »
Ja po prostu zapytałam o rajstopy w sprayu i pani mnie oddelegowała na stoisko Sally Hansen, czyli na "paznokcie". I tam wśród tysiąca odżywek do pazurów stoją te aerozole. Wyguglaj sobie nazwę "Airbrush Legs" i firmę, to nawet filmik na YT zobaczysz, jak nakładać toto.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: solarium
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 13, 2013, 12:32:45 am »
Solarium - to coś, co widziałam tylko z zewnątrz ;)

 Raz samoopalacz nie przetestowałam i zastosowałam na studniówkę. Położyłam nie równo i efekt by nie za ciekawy. 
Hi, hi, miałaś tak, jak ja, Justysiu? też jeden raz, też w liceum: gęba jak u Murzynki, a powieki białe, na nogach ciapki, a dłonie wewnątrz rudo-żółte xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: solarium
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 13, 2013, 09:31:38 am »
Amorek mnie uprzedził, też miałam zalinkować Allegro...Jest Sally za 39.90 z dostawą. Jeśli któraś z Was będzie posiadaczką innego sprayu...poproszę opinię. Ja te "bejcę" do nóg b.lubię. Przynajmniej jest kosmetyk, którego działanie widać od razu >:D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: solarium
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 13, 2013, 11:09:13 am »
dzięki   :-*

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: solarium
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 13, 2013, 01:35:51 pm »
duzia kropla podkladu (takiego normalnego do facjaty) rozbełtana balsamem wsmarowana w nogi też dobrze robi; w sensie wyrownuje kolorek, zakrywa pajączki etc; dobre dla bladziochów ;)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: solarium
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 13, 2013, 03:16:51 pm »
aqiula  :-* fajny pomysł :)

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: solarium
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 13, 2013, 09:34:38 pm »
Ufff ... jak dziś zobaczyłam w przymierzalni ... swoje białasy (nogi) to przemknęło mi przez myśl: ciekawe, co z solarium?
A tu ... tadam! Jest temat  :)

Dotychczas korzystałam z solarium raz w roku: tuż ... przed wyjazdem na wakacje   :P
Dla lepszego samopoczucia. I co by ludzi na plaży nie razić po oczach  xhc

W te lato to ja się chyba nie rozbiorę ...  :-[
Ale mniejsza o to.

Mówicie, że można? A bliznę to jakoś przysłaniać? A bezwęzłowa łapa - nie spuchnie?