Różności > Mój jest ten kawałek forum

betty - nowe odliczanie..

<< < (314/314)

lulu:
Dana ale ważne jest jakie to składki. To są składki: Okres nieskładkowy to okres, za który nie zostały opłacone składki na ubezpieczenia społeczne.

DanaPar:
Lulu, to jasne.
Ja nie byłam na bezpłatnym macierzyńskim po urodzeniu dzieci. Zaraz po urlopie macierzyńskim tym płatnym (chyba 3 miesiące) i urlopie szłam do pracy. Ale osoby które były na bezpłatnym urlopie macierzyńskim (do 3 lat) kiedyś nie były objęte okresem składkowym, liczonym do emerytury, był to okres tzw. bezskładkowy (jak liczone są studia) i to jakiś czas temu zmienili. Tylko do tego się odniosłam.
Naliczając emeryturę, bierze się pod uwagę okresy składkowe i bezskładkowe (w moim przypadku było to 5 lat studiów).

Na wysokości emerytury, najlepiej wyszły te osoby, które kończyły szkołę zawodową (z praktyk były odprowadzane składki) potem wieczorowo technikum i zaocznie studia. Mają wówczas staż pracy b. długi, a to mocno wpływa na wysokość emerytury. Nie wiem, jak teraz się liczy, ale moi rówieśnicy, przy podobnych zarobkach, podobnym wieku przejścia na emeryturę, ale większym stażu pracy mają 2-3 razy większą emeryturę niż ja.

lulu:
Dana żeby 2-3 razy większe to chyba mieli jeszcze dodatki za szkodliwość i bardzo wysokie zarobki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej