Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
61
Ogólnie o leczeniu / Odp: Immunoterapia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez braja dnia Grudnia 15, 2023, 03:26:09 am »
Ja nie miałam bo to starożytne czasy jeszcze były jak chorowałam ale skoro onkolog proponuje to raczej jest refundowane.
62
Witamy / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez braja dnia Grudnia 15, 2023, 03:20:08 am »
Cześć Zuzka!  :0ulan:

Rak potrójnie ujemny, czyli nie odżywia się hormonami żeńskimi ani nie nakręca go receptor HER2. Takiego właśnie miałam 12 lat temu tylko że mój jeszcze dodatkowo siedział węzłach chłonnych.
Dobrze byłoby zbadać czy nie ma mutacji BRCA1 lub BRCA2, ale nie wiem jak w obecnych czasach wygląda taka diagnostyka. Jak ja się leczyłam to wyniki badań genetycznych przyszły już prawie po leczeniu. W moim przypadku nie miało to znaczenia, bo mutacji nie stwierdzono, natomiast jeżeli mutacja jest to lepsze byłoby rozpoczęcie leczenia od chemioterapii ze związkami platyny, której się na ogół standardowo nie stosuje u osób bez mutacji. Ale znam "mutantki" leczone standardowo które mają się świetnie wiele lat po.

Zarówno ki 67 jak i obecność martwicy wskazują na to, że szybko rośnie. Co wbrew pozorom nie musi być złą wiadomością, takie raki często szybko znikają po podaniu chemii, która własnie najbardziej celuje w  szybko namnażające się komórki.

63
Witamy / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zuzka dnia Grudnia 14, 2023, 05:05:12 pm »
Mam aktualizację, odebrałam badania i jestem po konsultacji z onkologiem. W USG wyszedł guzek 20x20mm birads 4b, mammografia to potwierdziła i nie pokazała żadnych innych zmian. Węzły chłonne w porządku. Wyniki biopsji:

rak naciekający przewodowy bliżej nieokreślony o niskim stopniu zróżnicowania histologicznego piersi (ICD-O 8500/3 inflitrating duct carcinoma NOS, Nottingham grade 3)
ocena złośliwości: tworzenie cewek\gruczołów - 3, pleomorfizm jądrowy - 3, indeks mitotyczny - 2
rak potrójnie negatywny
indeks Ki-67: 90%
CK: AE1/AE3+
zwraca uwagę obecność martwicy (15%). utkanie raka obejmuje ok 90% wycinków

Nic z tego nie rozumiem. Ktoś pomoże? Nie wiem, czy w dobrym wątku piszę, ale to takie duże forum, łatwo się pogubić. Konsolium w środę, ale dowiedziałam się już, że najprawdopodobniej mam mieć chemioterapię (lub immunochemioterapię?) jak najszybciej, potem operację (jaką - zadecyduje potem chirurg).
64
Ogólnie o leczeniu / Odp: Immunoterapia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zuzka dnia Grudnia 14, 2023, 04:39:50 pm »
Wiem, że wątek jest stary, ale nie wiem, jak się odnaleźć na tym forum, a temat chyba podobny. Pani onkolog właśnie mnie poinformowała, że prawdopodobnie będę miała immunochemioterapię. Z internetów czytam, że to dobre, nowoczesne metody, ale poza tym nic nie wiem. Czy ktoś coś wie, czy miał, czy to rzeczywiście jest już refundowane w Polsce?
65
Witamy / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zuzka dnia Grudnia 13, 2023, 04:13:08 pm »
Cześć, jestem tu nowa, chociaż od kilku tygodni po cichu przeglądam różne wątki. Diagnozę usłyszałam wczoraj i nic jeszcze nie wiem. Gino tylko przez telefon powiedział, że rak, ale jeszcze nie widziałam nawet wyników biopsji. Powiedział, że czeka mnie chemia. Mam 39 lat, w rodzinie nie było nigdy przypadków.
66
Kawiarenka / Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pilot_613 dnia Grudnia 10, 2023, 06:03:52 am »
Jak na FB

W ramach info: junior PONOWNIE w fundacji był 07.12.2023, zęby mu odnowili/zrobili/wyremontowali. Nic tym razem nie wyrwali!  (jakiś nowy dziwny gadatliwy anestezjolog koniecznie chciał się dowiedzieć dlaczego unikam jego wzroku i kontaktu słownego w sali wybudzeń) W sumie OK! 🙂

W fundacji "Usmiech malucha" W-wa, Agatowa 10 gdzie mieści się też Hospicjum, które KAŻDY qm z np. plakatów.
67
Kolejne starcie / Odp: TK meta do płuca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez braja dnia Listopada 24, 2023, 12:16:27 am »
Wątek zdublowany ale nie jestem adminem więc tylko zdubluję odpowiedź

 "Wiem że taka diagnoza brzmi okropnie ale nie musi wcale oznaczać końca. W tym wieku wszystkie komórki dzielą się wolno więc i te rakowe też. Moja ciocia miała przerzuty do płuc i wątroby i źyła z nimi 8,5 roku bez żadnych objawow"
68
Witamy / Odp: POMOC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez braja dnia Listopada 24, 2023, 12:11:58 am »
Wiem że taka diagnoza brzmi okropnie ale nie musi wcale oznaczać końca. W tym wieku wszystkie komórki dzielą się wolno więc i te rakowe też. Moja ciocia miała przerzuty do płuc i wątroby i źyła z nimi 8,5 roku bez żadnych objawow
69
Witamy / POMOC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez beata4402 dnia Listopada 23, 2023, 06:09:50 pm »
Kochani, moja mam, rocznik 1941 w roku 2018 miała mastektomie (bierze anastrazol, nie miała RT ani chemii, nowotwór był miejscowo zaawansowany, wycięto węzły spod pachy 2 były zaatakowane) - dziś odebrała kontrolną TK po której ugięły się nam nogi - podejrzenie meta do płuc, kilka ognisk, wiem co to oznacza i że to praktycznie wyrok, nie jestem w stanie myśleć, cały czas płaczę ...... Mama ma 82 lata, jest w dobrej kondycji ale ma jedną nerkę z tego właśnie powodu po operacji nie dano jej chemii - proszę napiszcie CO TERAZ ROBIĆ?
70
Kolejne starcie / TK meta do płuca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez beata4402 dnia Listopada 23, 2023, 05:43:41 pm »
Kochani, moja mam, rocznik 1941 w roku 2018 miała mastektomie (bierze anastrazol, nie miała RT ani chemii, nowotwór był miejscowo zaawansowany, wycięto węzły spod pachy 2 były zaatakowane) - dziś odebrała kontrolną TK po której ugięły się nam nogi - podejrzenie meta do płuc, kilka ognisk, wiem co to oznacza i że to praktycznie wyrok, nie jestem w stanie myśleć, cały czas płaczę ...... Mama ma 82 lata, jest w dobrej kondycji ale ma jedną nerkę z tego właśnie powodu po operacji nie dano jej chemii - proszę napiszcie CO TERAZ ROBIĆ?
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10