Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1794413 razy)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2490 dnia: Sierpnia 17, 2013, 12:14:57 pm »
betty, ja też mam pokój wielofunkcyjny, a w zasadzie dwa pokoje wielofunkcyjne  xhc i u nas było tak: jak na początku tego roku podjęliśmy decyzję o zakupie nowego wyrka, to - po licznych bojach i pomysłach - zastanowiliśmy się co i do czego jest nam potrzebne, co jest dla nas najważniejsze - ładny wygląd, wygoda gości czy nasza. wyszło mi że gości mam 2 razy do roku (takich, których przyjmuję w pokoju z wielkimi szykanami), a przez pozostałe 363 dni pies z kulawą nogą się naszym "pokojem gościnnym" nie zainteresuje (resztę gości mam takich, co najlepiej się czują ze mną w kuchni i nie przeszkadza im, że się krzątam i przy nich robię herbatę/kawę). ja jeszcze w ciągu dnia często śpię, łóżko mam praktycznie w ciągłym użyciu, z kolei nie mamy potrzeby posiadania pokoju "z posprzątaną wersalką" , bo nie mamy tivi i nie spędzamy w nim zbyt dużo czasu. czyli wygoda domowników górą. i wygląd ofkors  ;) kupiliśmy składaną leżankę z ikei (kolorem akurat mi pasuje do mebli) plus megawygodne materace. ja jestem przeszczęśliwa, a goście (na razie złożyliśmy ją RAZ, a tak stoi sobie rozłożona) też nie narzekali. co do wyglądu, cóż, szczyt moich marzeń to nie jest, ale ładna narzuta plus poduchy robią swoje. no, to tak się kciałam powchalić 
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2491 dnia: Sierpnia 17, 2013, 12:33:22 pm »
Moje mieszkanie w bloku też ograniczone, posiadam też jedynie pokoje wielofunkcyjne i wyznaję zasadę, taką jak metka. Poza ty też się pokładam i wygoda najważniejsza :0ulan:

Meble skórzane bardzo mi się podobajom, ale w dzeiciństwie spałam czasami na prawdziwej skórze w gościnnym u kuzynki i do dzisiaj to źle pamiętam.
Oprócz tego znajomi majom, piękne w salonie, nikt na tym nie śpi, ale cóż podczas oglądania TV pierdzą, poza tym przy dwóch małych wnuczkach ich wytrzymałość okazała się mierna  :-\
Dlatego mam tylko dwa fotele z eko, ale i tak zawszeć wszyscy doma wybierają ostatni ostały tapicerowany  :)
To są moje dośw. z takimi meblami, dlatego odradzam   :-\

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2492 dnia: Sierpnia 17, 2013, 02:19:57 pm »
A ja się przymierzam właśnie do sofy rozkładanej do swojego gabineciku - i mocno skłaniam się w kierunku skóry (choć fundusze mnie nieco ograniczają :( ).  Mam komplet skórzany w salonie, napomknę, że dość jasny, bo łososiowy, z takiej miękkiej skóry i jest cudny. Nie czyszczę za często ani regularnie, a on jakoś przez blisko 10 lat jeszcze wygląda xhc. Śpi się przewygodnie! I wcale nie bezpośrednio na skórze, bo po rozłożeniu do spania jest normalny materac. Wygodniejszego łóżka nigdy nie miałam. Wprawdzie nie sypia się na tym codziennie, ale był kilkuletni okres, kiedy z dzieciakami rozkładaliśmy toto co weekend i robiliśmy sobie wieczory/noce filmowe. Na tej skórze (nierozłożonej) też czytam i mnie nie jest ani zimno, ani ciepło, ani nic mi się nie poci. Ale syn już rozkłada kocyk, jak chce się prawie goły przed TV ułożyć - nigdy nie dochodziłam dlaczego.
I dodam jeszcze, że te 10 lat temu się z małżem w sklepie pożarliśmy ostro, bo ja absolutnie tych skór nie chciałam!  >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2493 dnia: Sierpnia 17, 2013, 02:25:04 pm »

cóż podczas oglądania TV pierdzą,:-\
hmmm , co chciałaś przez to powiedzieć????? :o :o :o
 Nie wiem betty skąd to przekonanie ,ze skóra to tylko w ogromnym pomieszczeniu i eleganckim!!!
W Bystrej to raczej mało elegancko , te meble tam się znalazły, gdy w  domu wymienialiśmy zestaw wypoczynkowy . BYły już mocno zniszcozne ,dzięki kotom oczywiście bo inaczej nic by ich nie ruszyło! Skora ma to do siebie ,ze nawet taka zniszczona wygląda ekstra tak  oldschoolowo :). Spac bezpośrednio na skorze tez można  ,zawsze lepiej koc podłozyc ,chociaż i skora po chwili się rozgrzewa. Popytaj dziewczyn w Bystrej niejednej się przysnęło po obiadku!:), A na noc niech się chce rozłozyc tapaczn i wtedy normalne spanie na materacu!!! Skora zawsze doda elegancji każdemu pomieszczeniu! I nie ma problemu gdy się na nia cos wyleje ! Jednak jasna skora -to problem ,wybieram ciemną!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2494 dnia: Sierpnia 17, 2013, 02:26:02 pm »
Bo w skórach można się niemalże zakochać :)
I sobie przypomniałam, że moja też po rozłożeniu wcale skórzana nie jest ;)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2495 dnia: Sierpnia 17, 2013, 02:45:37 pm »
Skora ma to do siebie ,ze nawet taka zniszczona wygląda ekstra tak  oldschoolowo :).

O_o_o! Moja właśnie wygląda oldschoolowo :D I nie pierdzi absolutnie. I zakup sofy planuję teraz do pokoiku ok. 14m2.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2496 dnia: Sierpnia 17, 2013, 02:48:04 pm »
Też spotkałam się z "piedzącą" skorą, wtedy strach się poruszyć, bo takie odgłosy wydaję, że hej ...
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2497 dnia: Sierpnia 17, 2013, 03:13:42 pm »
Amorku, słowo pierdzieć chiba jest zrozumiałe  xhc
Jak kto woli trzeszczy, skrzypi, itp. itd.

Moje uwagi kieruję do pytającej, nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać. Napisałam swoje spostrzeżenia, jeśli ktoś ma inne to bardzo dobrze. Betty i tak sama musi zdecydować  :)

A tak odnośnie meblowania mieszkania w taki sposób, aby lokatorom było przede wszystkim wygodnie, myślałam jakiś czas temu, aby se zamontować nad wyrkiem, do sufitu, te "podwieszanki", które wiszą na reh. w klatkach. żeby potem machać ręcoma i nogyma w celu uwalniania pachwin. Ostatnio mnie znowu nowy śwagier namawiał, bo jest producentem takiego sprzętu. Chce mi zamontować. Mówi, że dużo miał takich zleceń u starszych ludzi.
W końcu tyż taka jestem i nie wiem, czy pomysł nie powróci  :0ulan:

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2498 dnia: Sierpnia 17, 2013, 03:53:59 pm »
Acha to niby  ta skóra wydaje takie dzwięki!!  Ja myślałam,ze niby tamte paniska siedząc na skórze tak się zachowują! xhc  Mówię,ze to wirtualne rozmowy! xhc
Co do pierdzenia to sztuczna skora, eco  sprzyja tym dźwiekom bo nasze ciało na takowej się szybciej poci!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2499 dnia: Sierpnia 17, 2013, 04:01:46 pm »
myślałam,ze niby tamte paniska siedząc na skórze tak się zachowują!

Dokładnie tak pomyślałam ;) a jest inaczej?  >:D

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2500 dnia: Sierpnia 17, 2013, 04:02:50 pm »
Może u ciebie to normalka! xhc
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2501 dnia: Sierpnia 17, 2013, 04:06:37 pm »
No czasami się zdarza ;) a na skórze słychać chyba jakby głośniej ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2502 dnia: Sierpnia 17, 2013, 04:26:19 pm »
Myslę, ze i skora do tego niepotrzebna!! xhc
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2503 dnia: Sierpnia 17, 2013, 07:57:38 pm »
 xhc..................... xhc.............................. xhc

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2504 dnia: Sierpnia 17, 2013, 10:13:18 pm »
oj na  Bystrowych sofach śpi się cudnie miodzio -miodziunio ,sprawdziłam ztx ,a tak ze  swoim większym  domowym gniazdku-salunie miałam sofę rozkładaną/typ belgijski/ i fotele skórzane  były super/dla alergikow / ,sprzedałam po 10 latach w dobrej ,niestety w blokowym pokoju się nie mieściły.
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc