Autor Wątek: polityka, patriotyzm i ojczyzna  (Przeczytany 198398 razy)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #285 dnia: Kwietnia 29, 2016, 10:39:29 pm »
Właściwie to ciekawe...Bo ryk jest wielki i raczej jednoznaczny: jak mogli?! Ukarać!
A może być bardzo wiele przyczyn. Może np. parsknęli ze śmiechu i im z papy wypadło. Hę?
Nie?!!!No więc mnie kiedyś tak wypadło! A dzieckiem pobożniutkim jeszcze wtedy byłam :P
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #286 dnia: Kwietnia 29, 2016, 10:52:41 pm »
czy ktoś w takim układzie mi wytłumaczy po czemu sukienkowi pedeofile nie są karani a przenoszeni do innych parafian
a znaczenie słowa parafianin jest bardzo ciekawe  :P
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #287 dnia: Kwietnia 29, 2016, 11:14:10 pm »
jeśli pierwsze, to jakaś tam obraza jest,

ponoć zrobili to celowo i demonstracyjnie
ale nic nie wiadomo nt ich pobudek… chyba nikt nie dociekał; ukarano i już.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #288 dnia: Kwietnia 29, 2016, 11:40:19 pm »
Przejrzałam pare artykułów, jeden opisywał, ze było ich troje, dwoje z nich poszło do komunii, potem sie zebrali na tylach kościoła i chichotali i wtedy jeden z księzy podszedl i zauważył opłatek na ziemi.  Nikt nie widział jak wypluwali i rzucali na ziemię, więc nie mozna wykluczyc, że to co leżało na ziemi nie było tym samym co im podał ksiądz. Potem ktos znalazł kawałek innego przed kosciołem- tez nikt nie widział kto go tam wyrzucił, to mógł byc ktos inny.

Tym bardziej sprawa nie powinna miec takiego rozgłosu, bo zaczyna sie robić równie kuriozalna jak z napisem A.D w toalecie.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #289 dnia: Kwietnia 29, 2016, 11:55:54 pm »
No i w komentarzach doczytałam rewelacji, że chłopcy to geje i że jeden z nich nalezy do ruchu oazowego...  Więc kto wie czy za tym nie stoi cos więcej niz młodzieńczy wygłup?
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #290 dnia: Kwietnia 29, 2016, 11:58:39 pm »
są osoby, które za każdym wygłupem młodych widzą jedynie bezsadną głupotę i agresję; są też tacy, w mniejszości, którzy starają się dostrzec więcej; np. środek wyrazu czegoś, czego inaczej powiedzieć nie można
staram się bardzo należeć do tej drugiej grupy...

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #291 dnia: Kwietnia 30, 2016, 07:20:28 am »
nie znam tej sprawy, nie  czytałam o niej , wnioski wysunęłam po przeczytaniu waszych wpisów ( mea culpa)
zgadzam się z brają , że rozgłos przy takich sprawach spowodowany jest przez pismaków żądnych sensacji
jasne , ze trzeba zawsze dociekać co  agresywnym dzieciakiem  kieruje, czym jest  zło spowodowane , bo następnym krokiem może być strzelanie do  niewinnych ludzi ( tu chyba najwazniejsza rola rodzicow i nauczycieli) samo karanie nigdy nie było drogą do dobrej przemiany  jest tylko tresowaniem
Brejvik  miał "dobre intencje" -chciał bronić kraj przed wielokulturowością , przed najazdem muzułmanów , tez kiedyś był dzieckiem , ktoś go przeoczył
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #292 dnia: Kwietnia 30, 2016, 10:52:20 am »
pojechaliśta z tym strzelaniem do ludzi
szczególnie śmiesznie brzmi to w ustach kogoś, kto należy do wspólnoty, która ma na koncie więcej ofiar niż hitler i stalin razem wzięci i która organizuje msze dla nazioli, którzy chcą zabić wsystkich "wrogów ojczyzny"
przypomina mi się w takich chwilach dlaczego coraz bardziej nie chce mi się żyć w tym kraju, gdzie uczucia religijne są ważniejsze niż zdrowy rozsądek i wolność słowa, życie zarodka jest ważniejsze niż życie kobiety, a karą za pedofilię jest przeniesienie do innej parafii
ej-meen

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #293 dnia: Kwietnia 30, 2016, 11:02:59 am »
 ze ktoś do wspólnoty należy to już słowa strzelanina nie może wymowic
i jej się obawiać? Mało to strzelania do ludzi?
 miłoscią to ja wciąż się kieruję , ale już mi się niedobrze zrobiło , już mi się podnosi..świętą to ja nie jestem i pewnie nie zostanę
natomiast ci syczący wręcz nienawiscią powinni się leczyć i to szybko
 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #294 dnia: Kwietnia 30, 2016, 11:11:36 am »
zaiste porównanie młodzieńczych wygłupów do czynów zbrodniarzy jest wyrazem kierowania się milością ;)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #295 dnia: Kwietnia 30, 2016, 04:22:30 pm »
Aquila, nie chodzi o porównanie, chodzi o to, że brak szacunku dla innych, agresja i nietolerancja w tak młodym wieku moze się przerodzić w coś groźniejszego. I nie ma tu znaczenia czy agresywny jest ateista czy katolik czy muzułmanin. Tylko, że to na razie gdybanie, nie znamy szerszego kontekstu sprawy, z opisów wynikało, że to były grzeczne dzieciaki

Na pocieszenie zaniepokojonych powiem Wam, że jedna z moich kolezanek opowiadała, że była "demonicznym" dzieckiem. Nienawidziła wszelkich przejawów religijności, swojej babci i jej kolezankom z kółka różańcowego mówiła wprost, że są głupie, bo żadnego boga nie ma, aż się bidule z przerażeniem żegnały na jej widok. Rzucała kamieniami w dzieci idace do kościoła i wyzywała je ze szczerą pogardą. To nie było w Polsce, więc nie odprawiono egzorcyzmów ;) A potem... została mniszka hinduistyczną i jest nia do tej pory, już ponad 20 lat. I docenia teraz swoja pobożna mamę, babcia "cudu" nie doczekała, ale może jej modły pomogły? ;)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #296 dnia: Kwietnia 30, 2016, 04:46:04 pm »
Nie wydaje mi się osobiście , żeby "pokryjome" wyplucie opłatka było objawem braku szacunku dla innych czy nietolerancji.

Chyba że może nietolerancji rodzicielskiego/szkolnego nakazu chodzenia na te wszystkie niezbyt sensowne spotkania przed bierzmowaniem, co to teraz trwają latami i za wszystko trza mieć podpis/pieczątkę, trza się rozliczyć, bo jak nie, to się zostanie srogo rozliczonym, a jak się np. dzieciak na mszę w niedzielę spóźni, to mu już ksiądz nie podpisze ?:( A starzy mówią: przetrwaj, bo potem będziesz chciał się żenić, a bez bierzmowania lipa. A oni za młodzi są - i za grzeczni może - żeby się jawnie buntować...
Bo mi do głowy przyszło, że gimnazjum to akuratnie taki przedbierzmowaniowy okres przecież.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #297 dnia: Kwietnia 30, 2016, 05:04:03 pm »
Nie wydaje mi się osobiście , żeby "pokryjome" wyplucie opłatka było objawem braku szacunku dla innych czy nietolerancji.


W sumie racja. Choć podobno robili sobie też fotki wieszajac się na krycyfiksie, co raczej ciężko zrobic nie bedąc zauważonym gdy trwa nabożeństwo
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #298 dnia: Kwietnia 30, 2016, 05:23:21 pm »
Aquila, nie chodzi o porównanie, chodzi o to, że brak szacunku dla innych, agresja i nietolerancja w tak młodym wieku moze się przerodzić w coś groźniejszego. I nie ma tu znaczenia czy agresywny jest ateista czy katolik czy muzułmanin. Tylko, że to na razie gdybanie, nie znamy szerszego kontekstu sprawy, z opisów wynikało, że to były grzeczne dzieciaki

bez przesady, kto za młodu się nie buntował, ten na starość będzie świnią; jeśli te dzieciaki są wychowywane w katolickich domach, to nic dziwnego że buntują sie przeciw kościołowi, nie jest to agresja wobec "innego", tylko bunt odśrodkowy, jak najbardziej normalny w wieku lat nastu i nie ma co dramatyzować; matkobosko naprawdę Wy za młodu niczego durnego nie zrobiłyście?
poza tym braja - nie wiem jak jest tam u Ciebie, ale Polska to dyktatura katolików, normalni ludzie mają już dość, ja bardzo bym chciała nikogo nie obrażać, ani się nie nabijać, ale tutaj się nie da
dlatemu popieram Kościół Latającego Potwora Spagetti ;)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #299 dnia: Kwietnia 30, 2016, 05:44:31 pm »
Spagetti, cudowna religia! Szkoda, że nie ma dwutysięcznej tradycji...TEŻ miałaby moc i pięknie dyskutowałoby się np. o tożsamości narodowej, kultywowaniu odwiecznych rytuałów pod jakimś drzewkiem przystrojonym makaronem.
Bez krucjat, mordów religijnych, pedofilii i innych tego typu drobiażdżków, które zupełnie katolikom nie przeszkadzają.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat